Asdas Asdas komentáře u knih

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Po tomto už len vymyslieť detektívku kde bude vrah samotný čitateľ :) geniálne

23.11.2015 5 z 5

V jako Vendetta V jako Vendetta Alan Moore

Ak sa hovorí ,že ilustrácie u knihách by nemali byť lepšie ako písaný text ,tak u komiksoch to platí dvojnásobne a Moore s Lloydom našli presne tu harmóniu .

09.06.2016 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Autor sa oslobodzuje od rozprávania nejakého príbehu ,ktorý by aj tak ľudia čítali v lepšom prevedený inde ..a ponúkol krásnu formu ,literatúry 21 storočia a nutne povedať že mu to vyšlo nad moje očakávania. Faktom je ,že ak sa v tom človek nájde tak podobne ako hlavná postava vidí len to jediné nemenné riešenie . To oslobodzujúce.

16.02.2017 5 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Bezhraničná fantázia zabalená do kritiky vtedajšej/ dnešnej spoločnosti .Nádherné čítanie pre malých aj veľkých ,ktorý ešte aj v dnešnej pretechnizovanej dobe majú chuť zažiť veľké dobrodružstvá . Ps : Len dúfam ,že sa hodnotí tá kniha ,ktorej obálka je na hlavnej fotke..

01.09.2016 5 z 5

Kotleba: Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamente Kotleba: Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamente Daniel Vražda

Konečne niekto napísal o tomto našom novodobom "Jánošíkovy " prvý ucelený text a len sa mi potvrdilo čo je to skutočne za človeka a čo chce a kam chce vtiahnuť Slovensko. Zároveň autor vďaka tomu ,že rozumne člení text dokáže v čitateľovi prebudiť rôznu paletu emócií a tak sa to miestami číta skôr ako nejaká biografia než novinárska práca . Všetky prsty hore .

20.10.2017 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Takmer 500 stránkový produkt pre dnešného čitateľa milujúceho thriller bez štipky napätia , s nulovým rozprávaním ( Brown je všeobecne zlý rozprávač ) , figúrkami ,ktoré sa tvária ako postavy z mäsa a kosti a šuštia papierom .Obsahovo sa to točí okolo jednej veci ( a aj to čitateľa po pár stránkach prestane baviť,kedže Brown sa to snažil všetko nahustiť do jednej noci aby tak vznikol dojem väčšieho napätia len mu to podrážajú aj nepochopiteľné flashbacky do minulosti a ten záporák je asi moje čitateľské WTF tohto roka
) samotné členenie textu a rozsekávanie do množstva kapitol ,potom ukazuje aj to ,že forma čitateľa veľmi neohúri .

06.08.2017 1 z 5

Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti) Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti) Světlana Alexandrovna Alexijevič

Ja ako mladšia generácia (1989) po Černobyľská ,pre ktorú je to skôr mýt o ktorom počul už v mladom veku je to veľmi dôležitá publikácia . Kaleidoskop príbehov, informácii z prvej ruky , poznatkov a aj pomník všetkým ktorý na následky tej katastrofy zomreli . Odporúčam všetkými desiatimi .

27.06.2017 5 z 5

Sedem minút po polnoci Sedem minút po polnoci Patrick Ness

Young adult ako vyšité , priamočiare , miestami toporné , jazyk lenivý ale svoju cieľovku si to nájde.

11.06.2017 3 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Toto nie je ten Forsyth ,ktorého si človek obľúbil :( Skôr veľmi oddychové čítanie bez napätia kde sa stáva najzaujímavejšou časťou ten predhovor autora kde kritizuje (veľmi nešťastne )Lerouxa a čo to poodhaľuje z histórie toho úžasného románu .

25.02.2017 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Motivačná literatúra zabalená do intelektuálnej beletrie pre masy s prvkami mágie , kde nefunguje (až na ten koniec) nič a navyše sa ten text Coelhovi medzi tými odstavcami rozpadá . A tak sa čudujem čo už dnes dostane nálepku kvalitnej literatúry a zaujímalo by ma koľko veriacich fanúšikov "filozofa" držalo v ruke niečo od Borgesa , Calvina ,Marqueza alebo čítalo nejaké Príbehy Tisíc a jednej noci .

18.02.2017 1 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Ja toho Ďurka snáď začnem, mať rád ,keby mi niekto povedal pred pár rokmi že slovenský spisovateľ môže písať tak pútavo asi by som ho mal za blázna. Inak samozrejme dej je super ,atmosféra ,dobová atmosféra tiež ,postavy si človek celkom zamiluje a v neposlednom rade detektívka ako historický román respektíve človek si po tom hovorí ,že ho začínajú viac zaujímať jeho vlastné dejiny .4/5

30.12.2015 4 z 5

Mr. Hockey - Můj příběh Mr. Hockey - Můj příběh Gordie Howe

Skvela sonda do hokejového praveku ,od toho najpovolanejsieho človeka,škoda že sa ,Mr.Hockey viac nerozpisal .

30.12.2022 4 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Jediná vec ,ktorá mi kazila dojem boli tie akčné sekvencie v tretej časti ,inak je to pecka . PS : Ten koniec s poslednými panelmi mohol byť iný ,veď viete ..:)

28.03.2016 4 z 5

Na poště Na poště Charles Bukowski

Je jedno či pracuješ na pošte , v obchode ako predavač prípadne za pásom ta každodenná rutina je ubíjajúca tak ako tak :(

27.09.2015 5 z 5

Kdo jsou Židé? Kdo jsou Židé? Paul Spiegel

Kniha určená ľudom ,ktorý si ju ale na nešťastie nikdy neprečítajú a to je na tom najsmutnejšie.

06.04.2015 5 z 5

Strach - Trump v Bílém domě Strach - Trump v Bílém domě Bob Woodward

Pri čítaní tejto knihy som si viac-krát spomenul na skeče Monty Python a uvedomil som si že ich vlastne v dnešnej dobe žijeme a nie len u hlavného predstaviteľa jednej z najmocnejších krajín sveta. Trump je dokonalou ukážkou keď forma prevalcuje obsah v politike .

01.04.2020 5 z 5

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Majster Hororu? To skôr majster vaty . Podobne ako u TO pár atmosferických alebo s náznakom atmosféry momentov a potom skôr čítanie zo zvyku . Film od Kubricka je iná liga.

30.03.2018 2 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Tak neviem či Dánovi pri písaní knihy nejaký pán Novák šepkal do uška daj tam jednu nezmyselnú nezaujímavú vraždu a okolo toho vybuduj príbeh a predaj, ale v podstate Dán okrem toho ,že stihol napísať ten príbeh aj s tou nezaujímavou vraždou tak si ho ešte aj sám zrecenzoval . Keby som to čítal v dobe vydania tak by som to asi miloval takto je to za tie latentné štyri hviezdičky:)

02.10.2017 4 z 5

Mafiáni v Bratislave · Danišovci · Peter ,,Žaluď“ Steinhübel - sýkorky Mafiáni v Bratislave · Danišovci · Peter ,,Žaluď“ Steinhübel - sýkorky Gustáv Murín

Obsahovo husté , formou šialene chaotické .

20.01.2017 3 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

U tejto knižočky to všetko začalo a veľmi ma zaujíma čo s tým urobí farba...

01.09.2016 5 z 5