Asdas - Příspěvky

ŽiarenieŽiarenieS. King

Majster Hororu? To skôr majster vaty . Podobne ako u TO pár atmosferických alebo s náznakom atmosféry momentov a potom skôr čítanie zo zvyku . Film od Kubricka je iná liga.

30.03.2018

Kotleba: Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamenteKotleba: Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamenteD. Vražda

Konečne niekto napísal o tomto našom novodobom "Jánošíkovy " prvý ucelený text a len sa mi potvrdilo čo je to skutočne za človeka a čo chce a kam chce vtiahnuť Slovensko. Zároveň autor vďaka tomu ,že rozumne člení text dokáže v čitateľovi prebudiť rôznu paletu emócií a tak sa to miestami číta skôr ako nejaká biografia než novinárska práca . Všetky prsty hore .

20.10.2017

Popol všetkých zarovnáPopol všetkých zarovnáD. Dán

Tak neviem či Dánovi pri písaní knihy nejaký pán Novák šepkal do uška daj tam jednu nezmyselnú nezaujímavú vraždu a okolo toho vybuduj príbeh a predaj, ale v podstate Dán okrem toho ,že stihol napísať ten príbeh aj s tou nezaujímavou vraždou tak si ho ešte aj sám zrecenzoval . Keby som to čítal v dobe vydania tak by som to asi miloval takto je to za tie latentné štyri hviezdičky:)

02.10.2017

Nájdem si ťaNájdem si ťaJ. Connors

Popisok knihy klame, takmer vôbec sa nejedná o nejakú detektívku skôr možno definitívne zmierenie s vlastnou minulosťou autorky ,ktoré potrebovala hodiť na papier. Zatiaľ najslabšia Absyntovka.

PS: Samozrejme znásilňovanie odsudzujem .

22.09.2017

Ztracený symbolZtracený symbolD. Brown

Takmer 500 stránkový produkt pre dnešného čitateľa milujúceho thriller bez štipky napätia , s nulovým rozprávaním ( Brown je všeobecne zlý rozprávač ) , figúrkami ,ktoré sa tvária ako postavy z mäsa a kosti a šuštia papierom .Obsahovo sa to točí okolo jednej veci ( a aj to čitateľa po pár stránkach prestane baviť,kedže Brown sa to snažil všetko nahustiť do jednej noci aby tak vznikol dojem väčšieho napätia len mu to podrážajú aj nepochopiteľné flashbacky do minulosti a ten záporák je asi moje čitateľské WTF tohto roka
) samotné členenie textu a rozsekávanie do množstva kapitol ,potom ukazuje aj to ,že forma čitateľa veľmi neohúri .

06.08.2017

Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti)Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti)S. Alexijevič

Ja ako mladšia generácia (1989) po Černobyľská ,pre ktorú je to skôr mýt o ktorom počul už v mladom veku je to veľmi dôležitá publikácia . Kaleidoskop príbehov, informácii z prvej ruky , poznatkov a aj pomník všetkým ktorý na následky tej katastrofy zomreli . Odporúčam všetkými desiatimi .

27.06.2017

Sedem minút po polnociSedem minút po polnociP. Ness

Young adult ako vyšité , priamočiare , miestami toporné , jazyk lenivý ale svoju cieľovku si to nájde.

11.06.2017

Fantom ManhattanuFantom ManhattanuF. Forsyth

Toto nie je ten Forsyth ,ktorého si človek obľúbil :( Skôr veľmi oddychové čítanie bez napätia kde sa stáva najzaujímavejšou časťou ten predhovor autora kde kritizuje (veľmi nešťastne )Lerouxa a čo to poodhaľuje z histórie toho úžasného románu .

25.02.2017

AlchymistaAlchymistaP. Coelho

Motivačná literatúra zabalená do intelektuálnej beletrie pre masy s prvkami mágie , kde nefunguje (až na ten koniec) nič a navyše sa ten text Coelhovi medzi tými odstavcami rozpadá . A tak sa čudujem čo už dnes dostane nálepku kvalitnej literatúry a zaujímalo by ma koľko veriacich fanúšikov "filozofa" držalo v ruke niečo od Borgesa , Calvina ,Marqueza alebo čítalo nejaké Príbehy Tisíc a jednej noci .

18.02.2017

PodvoleníPodvoleníM. Houellebecq

Autor sa oslobodzuje od rozprávania nejakého príbehu ,ktorý by aj tak ľudia čítali v lepšom prevedený inde ..a ponúkol krásnu formu ,literatúry 21 storočia a nutne povedať že mu to vyšlo nad moje očakávania. Faktom je ,že ak sa v tom človek nájde tak podobne ako hlavná postava vidí len to jediné nemenné riešenie . To oslobodzujúce.

16.02.2017

Mafiáni v Bratislave · Danišovci · Peter ,,Žaluď“ Steinhübel - sýkorkyMafiáni v Bratislave · Danišovci · Peter ,,Žaluď“ Steinhübel - sýkorkyG. Murín

Obsahovo husté , formou šialene chaotické .

20.01.2017

Domeček pro panenkyDomeček pro panenkyN. Gaiman

U tejto knižočky to všetko začalo a veľmi ma zaujíma čo s tým urobí farba...

01.09.2016

Gulliverovy cestyGulliverovy cestyJ. Swift

Bezhraničná fantázia zabalená do kritiky vtedajšej/ dnešnej spoločnosti .Nádherné čítanie pre malých aj veľkých ,ktorý ešte aj v dnešnej pretechnizovanej dobe majú chuť zažiť veľké dobrodružstvá . Ps : Len dúfam ,že sa hodnotí tá kniha ,ktorej obálka je na hlavnej fotke..

01.09.2016

DruunaDruunaP. E. Serpieri

Veľmi pekná kresba , výborne gradujúci dej ,ktorý je vždy nad divákom,snové sekvencie ,dávka sexu a násilia a jeden z pilierov tejto edičnej rady máte na svete . Ps: Teším sa na pokračovanie :)

05.08.2016

V jako VendettaV jako VendettaA. Moore

Ak sa hovorí ,že ilustrácie u knihách by nemali byť lepšie ako písaný text ,tak u komiksoch to platí dvojnásobne a Moore s Lloydom našli presne tu harmóniu .

09.06.2016

Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západěKrvavý poledník aneb Večerní červánky na západěC. McCarthy

Vždy som si prial čítať epický filozofický western ,plný násilia bez hlavnej postavy , s množstvom postáv slúžiacim príbehu , kde dobro a zlo neexistuje.

02.05.2016

DraculaDraculaB. Stoker

Stoker totálne ničí predstavu že spisovateľ je zaujímavejší ako jeho dielo , obsah je lepší ako forma a z priemerného spisovateľa sa stáva legenda .

03.04.2016

Superman: Rudá hvězdaSuperman: Rudá hvězdaM. Millar

Jediná vec ,ktorá mi kazila dojem boli tie akčné sekvencie v tretej časti ,inak je to pecka . PS : Ten koniec s poslednými panelmi mohol byť iný ,veď viete ..:)

28.03.2016

Mŕtvy na Pekelnom vrchuMŕtvy na Pekelnom vrchuJ. Červenák

Ja toho Ďurka snáď začnem, mať rád ,keby mi niekto povedal pred pár rokmi že slovenský spisovateľ môže písať tak pútavo asi by som ho mal za blázna. Inak samozrejme dej je super ,atmosféra ,dobová atmosféra tiež ,postavy si človek celkom zamiluje a v neposlednom rade detektívka ako historický román respektíve človek si po tom hovorí ,že ho začínajú viac zaujímať jeho vlastné dejiny .4/5

30.12.2015

Vražda Rogera AckroydaVražda Rogera AckroydaA. Christie

Po tomto už len vymyslieť detektívku kde bude vrah samotný čitateľ :) geniálne

23.11.2015

Na poštěNa poštěC. Bukowski

Je jedno či pracuješ na pošte , v obchode ako predavač prípadne za pásom ta každodenná rutina je ubíjajúca tak ako tak :(

27.09.2015

Kdo jsou Židé?Kdo jsou Židé?P. Spiegel

Kniha určená ľudom ,ktorý si ju ale na nešťastie nikdy neprečítajú a to je na tom najsmutnejšie.

06.04.2015

Zneuznávané dědictví CervantesovoZneuznávané dědictví CervantesovoM. Kundera

Na jednej strane považujem krok vydavateľstva Kunderove eseje vydávať samostatne za facku čitateľovi na druhej strane si s Pánom spisovateľom rozumiem hneď od jeho prvého románu ako s máloktorým a skoro stále len uznanlivo prikyvujem . Škoda ,že sa k tejto literatúre nedostávajú ľudia ,ktorým je určená .

23.01.2015

Fikce / AlefFikce / AlefJ. L. Borges

Milujem Borgesa, jeho fabulovanie je tak opojné až to pekné nie je:)

13.01.2015