Alchymista

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Príbeh o pastierovi Santiagovi, ktorý cestuje zo španielskej domoviny do egyptských púští, aby našiel poklad pochovaný v pyramídach, očarí svojou jednoduchosťou a múdrosťou. Svieži, inšpiratívny, hlboko ľudský príbeh Santiaga je večným svedectvom o tom, ako sila snov môže meniť svet a aké dôležité je načúvať svojmu srdcu. Lebo nezabúdajte: Tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad. (4. vydanie, v nakl. Ikar 2. vydanie)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145969/alchymista-145969.jpg 3.95385
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (SK)
Orig. název:

O Alquimista (1988)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (691)

Kniha Alchymista

Přidat komentář
vasekv499
předevčírem

Povrchní předstírání hlubokých myšlenek.

sola_lupa
22. května

Tuto knihu musím hodnotit zvlášť za příběh a zvlášť za "poselství". Příběh byl dobrodružný, čtivý, fajn, dosti pozitivní, takže člověku zvedne náladu, když se cítí mizerně. Za to 5 hvězd bez debat.
Za "poselství", které jsem si tam bohužel musela představovat, protože o něm všichni mluví a vychvalují ho do nebes a já ho proto nemohla dostat z hlavy, dávám hvězdičky pouze dvě. Protože v tomto ohledu je to děsná hloupost, sluníčkářství největšího kalibru,...
Omlouvám se za ty výrazy, se kterými někteří určitě nebudou souhlasit, zkrátka tato kniha na mě tak zapůsobila. Nejspíš je to tím, že jsem došla do bodu, kdy je lepší jednat a pokazit věci po svém, pak je i napravit, pokud je třeba... Než sedět, semtam něco udělat, aby se neřeklo a doufat, že vesmír mě navede na tu správnou cestu, kde je na konci duhy poklad.
Z důvodů všech výše zmíněných dávám tři hvězdy.

mi-380
21. května

Pohádkové dobrodružství plné velkých plánů, nesplnitelných snů (které se za určitých okolností přesto splní), a hlavně – naslouchání řeči srdce. Je tam pointa, jsou tam zajímavé postřehy i příběhy, ale četba i výsledek mi trochu připomíná dort Pejska a Kočičky.
65% (v tuto chvíli obrovské množství hodnotících – 5379 generuje průměr 78%).
… Santiago už jel dvě a půl hodiny pouští a snažil se pozorně naslouchat svému srdci. Neboť ono mu mělo odhalit přesné místo, kde je ukrytý poklad.
„Tam, kde bude tvůj poklad, bude i tvé srdce,” řekl Alchymista. Santiagovo srdce však mluvilo o něčem jiném. S hrdostí vyprávělo o pastýři, který opustil své ovce a šel za snem, který se mu zdál po dvě noci. Vyprávělo o Osobním příběhu a o mnoha mužích, kteří učinili totéž a vydali se hledat daleké země...

P.S. Pozor, malý spoiler – všechny ty úžasné sny a velké plány se týkaly rabování pokladů v egyptských pyramidách:).

Lucuschka
09. května

Zajímavá kniha, která nutí člověka přemýšlet nad cestou, kterou se ubírá a je-li to ta správná...

yaoiyuri
30. dubna

Takový milý, nenáročný příběh, pár „hlubokých“ myšlenek, konec mě dostal (kdo by řekl, že alchymisté dokáží takhle vytrolit), ale to je asi tak všechno. Jak kdosi kdesi řekl/napsal „v hloubce tohoto textu by se utopila leda tak veš.“ Podle reakcí dost přeceňovaná kniha.

Lakyuzcte
26. dubna

Strašně krásná knížka moc hezký pohled na svět a je z ní cítit hodně moudra a uvědomění do života, každému mohu doporučit je to hodně k zamyšlení a každý by se nad touto knížkou měl pozastavit a vstřebat všechnu tu moudrost ať už je to podle skutečného příběhu nebo ne má hodně co do sebe a mohu potvrdit že z toho příběhu hodně čerpám do života. :)

Dřiša
26. dubna

Zajímavý příběh, přečtený za jedno odpoledne.

Sajmonik
11. dubna

Jedna z mych nejoblibenejsich knih. Poprve jsem ji cetla na stredni k maturite a nikdy bych nerekla, ze si ji tolik zamiluju.