Kdo jsou Židé?

Výklad podstaty židovství. Dějiny židovského národa a judaismu, kořeny antisemitismu i křesťanského církevního antijudaismu i antisionismu. Čtivý výklad historických důvodů náboženských i světských odlišností Židů od ostatního obyvatelstva je určen všem zájemcům, kteří se snaží čelit a předcházet antisemitismu. Kniha vtipně seznamuje se židovskými svátky i s rozdíly mezi různými proudy judaismu, tedy s aškenázskou a sefardskou ortodoxií, liberalismem a konzervatismem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37640/kdo-jsou-zide-37640.jpg 3.920

Was ist koscher? (2003)

Literatura naučná, Filozofie
Vydáno:, Barrister & Principal

Kniha Kdo jsou Židé?

martunka
31.10.2017

Tak konečně jsem přečetla opravdu dobrou knihu o Židech. Autor vysvětluje vše, co se týká daného tématu čtivým a erudovaným způsobem. Kniha se čte dobře a opravdu se dozvíte Kdo jsou Židé. Za mě doporučuji.

Asdas
06.04.2015

Kniha určená ľudom ,ktorý si ju ale na nešťastie nikdy neprečítajú a to je na tom najsmutnejšie.

Rup
20.11.2013

Autor nepochybně přispívá svým dílem a postojem ke vzájemnému porozumnění nejen mezi zastánci různých vyznání, ale i mezi kulturami, komunitami a lidmi vůbec. Jednoduchou a čtivou formou dokázal přiblížit jak historii judaismu i antijudaismu, tak i zvyklosti, obyčeje a religiozní praktiky v rámci své víry. Bohužel je však tím dílo rovněž poznamenáno, především v některých historických aspektech. Například o sedmi ranách egytských a odchodu Židů z egyptského zajetí hovoří pouze a jen Starý zákon. Nikde jinde, a především v egytských záznamech, o tom není ani zmínka (hospodářství starověkého Egypta je poměrně dobře zdokumentováno a takový exodus by se musel nepochybně výrazně projevit). Obdobně se staví historie odlišně k ukřižování Krista. Ačkoli k těmto tématům přistupuje z pohledu své víry dost benevolontně za historická fakta dávám hvězdičku dolů. Za osvětu, příspěvek k porozumnění, celkové zpracování bych dal všech pět. Doporučuji, a to především nežidům.

Židé

Paul Spiegel