Arwen777 Arwen777 komentáře u knih

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Pro mě první kniha této autorky a mile mě překvapila. Prolínání současnosti a minulosti, dávné tajemství, nejasné vzpomínky dítěte a hledání skutečné pravdy. Kniha mě bavila a doporučuji pro ty, co mají rádi příběhy s trochou romantiky, tajemství a nádechem historie.

15.05.2018 4 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Vypravěčské umění nelze autorce upřít, kniha se čte dobře, je napínavá, napětí se stupňuje, skryté příčiny chování hlavních hrdinů se rozkrývají až v závěru knihy. Přesto tato kniha nebude patřit mezi ty, které bych nadšeně doporučila, i když je to dobře napsaný thriller. Asi je to tématem. Zneužívání dětí a nespravedlnost nepatří k mým oblíbeným.

15.05.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Brown je sázka na jistotu. A pro mě to byl i posun. I když schéma bylo podobné jako u předchozích knih, tentokrát Robert Langdon řešil více současnost a dokonce i budoucnost. Kulturní a náboženské tradice versus moderní technologie a budoucnost lidstva, vyšetřování vraždy a odkrytí poselství. Super napínavé čtení, které vyzývá k zamyšlení: Kde jsme se tu vzali? Kam směřujeme?

11.05.2018 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Knihy Louise Pennyové jsou pro mě zárukou dobrého čtení a ani tato nezklamala. Úchvatné prostředí kanadské přírody a jedna vražda. Nic světoborného v dnešní době... Ale Pennyová sází na osvědčenou metodu Agathy Christie. Pečlivé vykreslení charakterů, postupné rozkrývání motivu, kdysi dávno vzniklé křivdy, které postupem času nabývají na síle, skoro až psychologické studie lidských vztahů. A k tomu dějová linka, která se táhne všemi díly a týká se hlavních hrdinů. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi klasiku v trochu novém hávu.

30.04.2018 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Po prvním díle jsem se na tento velmi těšila. Musím ale říct, že mě ze začátku děj nechytil tak silně jako v první knize. Do půlky se mi zdál zdlouhavý a pro mě trochu zmatený, pletla se mi jména a místa. Ale v půlce to dostalo spád a druhou část jsem dočetla jedním dechem, i presto, že to byl samý boj. Rozhodně doporučuji fanouškům fantasy. Souhlasím, že Ryan je mistr epického vyprávění. Těším se na třetí díl.

21.04.2018 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Lehký odpočinkový thriller. Vcelku strhující, napínavý děj a i když nejsem příznivcem rychlého střídání úhlu pohledu, tak se kniha četla velmi dobře. Vztah mezi hlavními hrdiny je trochu dovedený do extrému, stejně jako reakce hlavní hrdinky na stresovou situaci. Že v únosu něco nehraje mi bylo jasné velice brzy, takže mě konec nepřekvapil, ale to knížce neubírá na atraktivnosti. Líbilo se mi vykreslení rodinných pozadí a snaha autorky o vyjádření toho, že nic není tak bílé ani tak černé, jak to vypadá, a že v životě málokdy existuje ryze kladný nebo ryze záporný hrdina. Ideální čtení na dovolenou.

13.04.2018 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla. Dlouho jsem s koupí váhala, protože na trhu je toho dnes hodně a máloco stojí za přečtení. Knihu jsem si půjčila v knihovně, ale po přečtení jsem si ji hned koupila, abych ji měla doma a mohla se k ní vracet.
Neuvěřitelně napínavý děj, rozsáhlý, ale v žádném případě ne rozvleklý. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dobře vykreslené postavy a dějové linky, je neuvěřitelné, že je to prvotina! Pro příznivce této literatury určitě doporučuji.

13.04.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Pěkný romantický příběh ve spojení s poselstvím ochrany přírody. Konec trochu předvídatelný, ale to je u většiny romantických knih. doporučuji jako odpočinkovou četbu na dovolenou.

13.04.2018 4 z 5