Artep071 Online Artep071 komentáře u knih

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Krásně emotivní .... moc pěkně se čte .

04.08.2020 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

vtipné ....čte se to dobře a lehce avšak souhlasím s komentáři ..jednou stačilo :)

Malá Dorritka Malá Dorritka Charles Dickens

Pro mě je to klasika a krásný milý, smutný příběh, sic to autor pojal příšerně zdlouhavě.

Malá pevnost Terezín Malá pevnost Terezín Táňa Kulišová

Docela podrobný popis celého Terezína a fotky. Není to příjemná procházka , ale o to víc to zanechalo stopu.

04.08.2020 3 z 5

Šest let exilu a druhé světové války Šest let exilu a druhé světové války Edvard Beneš

Musí mi chybět něco podstatně velkého, abych se asi touto knihou prokousala a napsala, že to bylo dobré :) Pro mne to opravdu není :)

Srnčí milování Srnčí milování Jan Vrba

Povídky, některé fajn milé, docela romantické, jiné nudné.

Soudničky Soudničky František Němec

Nezaujala mě snad ani jedna povídka, co však musím ocenit, že jsem se občas usmála slangu autora.

04.08.2020 1 z 5

Policejní hodina Policejní hodina Géza Včelička (p)

Ne, tohle mi nesedlo, na straně 187 jsem zaklapla knihu a odložila, už několik let na mě v koutku knihovny čeká, ale po začtení jednoho odstavce to vzdávám. Slovo socialismus se zde opakuje jako kdyby autor potřeboval doplnit větné spojení.
Za mě opravdu ne a půjde z domu :)

Doktorské a jiné příběhy Doktorské a jiné příběhy Ota Dub

Povídky z lékařského prostředí, mě nic neříkají, ale dočetla jsem. Knihu posílám dál:)

04.08.2020 2 z 5

Já se docela bavila, i teď když píši komentář a to je pár let co jsem tři muže četla si pamatuji na některé úseky co mě vážně odzbrojily. :)
Dobře napsáno s lehkostí, která mi sedla.

Probuzení Probuzení Josef Hora

Mám ráda krátké povídky. Některé byly fajn, úsměvné, některé byli takové rádoby tragické, nu bohužel se projevuje styl psaní z minulého století tak se mi to hůř vstřebávalo a nemohla jsem se úplně vžít. Přesto jsem to četla ráda.

Cesta u řeky 1 Cesta u řeky 1 Frances Parkinson Keyes

Za mě moc napětí válečného ducha , ale dalo se to přečíst a těším se na pokračování.

Cesta u řeky 2 Cesta u řeky 2 Frances Parkinson Keyes

Na můj vkus ze začátku hodně postav, velký zmatek, ale v tomto díle se zachycuje především dětství obou rodin a jejich dozrávání. Zajímavé propojení a napětí. Mě osobně se to četlo trošku pomaleji, ale s kapitolami to šlo lehčeji až jsem došla konce a řekla si : to jako už??
Za mě 3* ale slušné :)

Paní Curieová Paní Curieová Ève Curie

Pozoruhodná žena . Velmi čtivě napsáno, určitě doporučuji.

04.08.2020 4 z 5

Odklad na neurčito Odklad na neurčito Helena Hodačová

Vyprávěno z pohledu třech odlišných osob, kteří spolu tráví čas na venkově v penzionu. Zvláštně propletené osudy a pohledy osob hodnotící druhé obyvatelé mě osobně nezaujal. Autorka mě držela neustále v nepříjemném napětí, kdy jsem cítila, že úplně nerozumím o čem ty osoby vlastně vypráví. Samozřejmě tam nějaké prozření bylo , ale ten konec ...
Nechám na každém, aby si udělal vlastní obrázek :)

Mlha nad Pendlem Mlha nad Pendlem Robert Neill

Mě se to četlo velmi dobře, líbil se mi lehký styl a příběh sám o sobě byl taky dobrý.

03.08.2020 4 z 5

Průvodce špatným sexem Průvodce špatným sexem Andrew Moncur

Čekala jsem víc vtipu , no moc se to nepovedlo:)

03.08.2020 2 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Mě si tato kniha získala a Chantal jsem si díky ní velice oblíbila. Je to velice příjemná, inspirativní, chytrá a emancipovaná žena, která touží .. skvělé čtení .

03.08.2020 5 z 5

Zlodeji labutí Zlodeji labutí Elizabeth Kostova

Já mám ráda knihy, které mě donutí přemýšlet a zde se to podařilo. :) měla jsem otevřenou Wiki a dohledávala jsem si určitá umělecká díla, to mi zaručeně utkví v hlavě víc jak samotný příběh. Pokud na tuto knihu narazíte , určitě si udělejte pohodlí a pusťte se do ní.Za mě slušné 4*

03.08.2020 4 z 5

Freddie Mercury - The King of Queen Freddie Mercury - The King of Queen Laura Jackson

Velmi dobře zachycený příběh Freddiho od začátku jeho kariéry až po jeho smutný konec. Mě se toto zpracování moc líbilo a za mě určitě doporučuji.

03.08.2020 5 z 5