Šest let exilu a druhé světové války

Šest let exilu a druhé světové války https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42579/sest-let-exilu-a-druhe-svetove-valky-42579.jpg 3 13 6

Řeči, projevy a dokumenty z let 1938 - 45. Čtvrté vydání knihy „Tři roky druhé světové války“, k níž úvodní slovo napsal ministr dr. Hubert Ripka. Je nezměněným otiskem třetího, doplněného vydání z března 1946. Obálku navrhl Karel Svolinský, vazbu Jaroslav Šváb. Vydalo v červnu 1946 Vydavatelstvo Družstevní práce v Praze a nakladatelství Orbis, Praha.... celý text

helena8303
05.02.2022 1 z 5

Knihu jsem jenom prolétla, Beneš ( už vzhledem ke svému zdravotnímu stavu) na prezidentování neměl. Nedokázal komunikovat s vládou a ta demise/ nedemise přivedla k moci Klému a jeho partu.
Jeho okolí tajilo tristní zdravotní stav, národ neměl vědět, že na Hradě sedí bezmocný stařec.
Vzhledem k tomu, že měl Beneš dlouhodobě dobré vztahy s Janem Masarykem, tak dodnes nechápu, proč JM demisi nepodal.
Vrátil se z Moskvy jako Stalinův pohůnek, ale už Beneš se vrátil z Moskvy jako Stalinúv pohůnek. Nikdo ho nenutil, aby tam jezdil, Britové ho naopak od téhle cesty odrazovali.

Artep071
04.08.2020 1 z 5

Musí mi chybět něco podstatně velkého, abych se asi touto knihou prokousala a napsala, že to bylo dobré :) Pro mne to opravdu není :)

Mira7
09.05.2020 5 z 5

K této knize se opakovaně vracím. Velmi obdivuji hloubku přemýšlení a úvah prezidenta Beneše. Jeho analýzy a schopnost předvídat budoucí vývoj byly mimořádné. Měl v životě tu smůlu, že byl státníkem, který věřil v dané slovo a platnost uzavřených spojenectví. On republiku vytvářel, aby ji v roce 1938 musel pohřbít i s po zuby vyzbrojenou armádou. Možná si to jen vsugerovávám, ale to neštěstí, kterým si prošel a touhu vše napravit z knihy cítím. Byl jednou z mála českých osobností v celé naší historii, která měla celoevropský význam. Šest let v exilu a diplomatického přesvědčování, dosažení zneplatnění Mnichovského diktátu bylo obrovským úsilím, které nikdo jiný nevykonal.

dana043
08.10.2018

mám tuto knihu podepsanou autorem Eduardem Benešem

martin4563
20.07.2015 3 z 5

Tahle kniha je jedna z mála reálných děl Beneše, jako jediné ji dám 3 hvězdičky.

Rafa-P

1948  73%Demokracie dnes a zítra
1968  82%Mnichovské dny
1946  66%Šest let exilu a druhé světové války
2007  68%Edvard Beneš: Paměti 1938-45

Kniha Šest let exilu a druhé světové války je v