Šest let exilu a druhé světové války

Řeči, projevy a dokumenty z let 1938 - 45. Čtvrté vydání knihy „Tři roky druhé světové války“, k níž úvodní slovo napsal ministr dr. Hubert Ripka. Je nezměněným otiskem třetího, doplněného vydání z března 1946. Obálku navrhl Karel Svolinský, vazbu Jaroslav Šváb. Vydalo v červnu 1946 Vydavatelstvo Družstevní práce v Praze a nakladatelství Orbis, Praha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42579/sest-let-exilu-a-druhe-svetove-valky-42579.jpg 3.410
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Družstevní práce, Orbis

Kniha Šest let exilu a druhé světové války

Artep071
04.08.2020

Musí mi chybět něco podstatně velkého, abych se asi touto knihou prokousala a napsala, že to bylo dobré :) Pro mne to opravdu není :)

Mira7
09.05.2020

K této knize se opakovaně vracím. Velmi obdivuji hloubku přemýšlení a úvah prezidenta Beneše. Jeho analýzy a schopnost předvídat budoucí vývoj byly mimořádné. Měl v životě tu smůlu, že byl státníkem, který věřil v dané slovo a platnost uzavřených spojenectví. On republiku vytvářel, aby ji v roce 1938 musel pohřbít i s po zuby vyzbrojenou armádou. Možná si to jen vsugerovávám, ale to neštěstí, kterým si prošel a touhu vše napravit z knihy cítím. Byl jednou z mála českých osobností v celé naší historii, která měla celoevropský význam. Šest let v exilu a diplomatického přesvědčování, dosažení zneplatnění Mnichovského diktátu bylo obrovským úsilím, které nikdo jiný nevykonal.

dana043
08.10.2018

mám tuto knihu podepsanou autorem Eduardem Benešem

martin4563
20.07.2015

Tahle kniha je jedna z mála reálných děl Beneše, jako jediné ji dám 3 hvězdičky.

Rafa-P
27.04.2014

Hodně zajímavá "kniha".

Edvard Beneš
česká, 1884 - 1948

všech 40 knih autora

Kniha Šest let exilu a druhé světové války je v