Aroucaria Aroucaria komentáře u knih

Zakleté víly Zakleté víly Marie Brožová

A najednou je svět lehčí ... nepřipadat si sama divná ... i ostatní ženy mají své ... Polehčující v těchto těžkých příbězích psaných paní Pastelkovou ...

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Neprávem opomíjená kniha a autor. Poklidnější a stejně tak dobré jako Brown. Není třeba tolika přebujelosti a okázalosti ... Skromné a přitom bravurní ...

Andělé nad Teheránem Andělé nad Teheránem Gina Nahai

Jediná kniha, se kterou jsem se prala. Často jsem jí odhazovala a naštvaně vykřikovala, že to nemám zapotřebí, že je to úplná slátanina. Ale hlodala ... Pak jsem zas přilezla a hanlivé výkřiky se opakovaly a tak to bylo několikrát ... A finále to bohužel nemá ... Vlastně má, budu si to muset přečíst ještě jednou :-)
Jedna maličkost přeci - s Domem duchů bych to pocitově vůbec nesrovnávala. V domě duchů jsem plula na vlně ...

30.08.2016 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Pohodová krimi s vtipem a lehkostí ke čtení. Ideální pro širokou veřejnost. Nejvíce půjčovaná kniha z mé knihovny, která se dokonce i rozpadla. Není divu až na Filipínách byla.

30.08.2016 4 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Naprosto fascinující příběh jihoamerické rodiny. Asi nebudu mít objektivní "oko", neboť jsem mohla navštívit Jižní Ameriku 2x a zcela se zamilovat. Takže očarována i kouzlem země a zatuchlostí knihy staré vazby, která již dlouhou dobu odpočívala u kamaráda v knihovně, jsem totálně propadla jejímu kouzlu. Když jsem se zasnila, tak jsem k tomu knihu očuchávala a dostávala se do do naprosto jiných dimensí.

Pipi dlhá pančucha Pipi dlhá pančucha Astrid Lindgren

Moje super oblíbená dětská. Vzdor rodičům a soužkám učitelkám ... Pionýrům nanezdar a zdravé drzosti zdar!!! :-)

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Četla jsem knihu celkem dávno a dost jsem se jí bránila. Obecně mám averzi vůči sci-fi a fantasy. Prostě na to nemám buňku. Jen z "donucení" jsem si jí přečetla .. ale nakonec jsem musela uznat, že mě bavila! Prostě pohádka :-)

Chlapec a holubica Chlapec a holubica Meir Šalev

Ač židovský spisovatel, tak víry tam bylo pramálo. Skvělé nahlédnutí do neobvyklého a dnes již zapomenutého světa holubářství. Poetická komunikace prostřednictvím holubů, s domy i zemřelými. Láska, přátelství a vhodný příběh pro život a pohlazení duše.

Pro mne, rozenou Češku (v době totality - takže slovenština druhý jazyk), umocněno měkkostí tohoto jazyka. Po obrovsky dlouhé době slovenský text. Dle mé slovenské kamarádky velmi povedený překlad.

30.08.2016 4 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Jednoznačně nejvíce živočišná, pudová a až živelná kniha! Umocněno místem a dobou! Neuvěřitelné čtení pro silné nátury. Žádná limča pro emočně ploché jedince. Syrovost a zrůdnost války ruku v ruce se zamilovaností a vyjadřováním tak "jak huba narostla".

05.07.2016 5 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Velmi šokující příběh bez skrupulí. Hodně dobře čtecí :-) Kniha rozvířila tolik otázek, že jsem se musela vrhnou do encyklopedie náboženství. Příběh ode zdi ke zdi bez nudy! Vřele doporučuji!

05.07.2016 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Milé pohlazení a inspirace k objevování jiných cest :-)

04.06.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Skvěle psaná kniha. Opravdu nádech Zlodějky knih. Jen ten konec byl na můj vkus hodně příkrý a moje romantická stránka si žádala jiný konec :-) Nechci psát víc, abych neprozrazovala podrobnosti a ti, co četli, ví.

14.04.2016 5 z 5