archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Vaříme a pečeme bez vážení Vaříme a pečeme bez vážení Jaroslava Pechová

Při vaření ráda používám hrneček. Nemusím složitě vážit potraviny, když potřebuju odvážit pouze hrnek mouky.

27.05.2021 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Chudák David, když jsem četla, co mu matka dělala, tak se mi dělalo špatně od žaludku. Proč na to ve škole nepřišli dřív ? Proč se matka zrovna zaměřila na něj ? Co všechno způsobí alkohol.

27.05.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Nejdřív jsem nemohla pochopit chování Daphne. Druhá část mě překvapila a třetí část byla vyvrcholení. Vůbec jsem to nečekala. Knížka se četla dobře, kdo má rád thrillery, tak bude spokojen.

27.05.2021 4 z 5

Co máme vědět o sektách Co máme vědět o sektách Barbara Büchner

Důležitá knížka, která vysvětluje mnoho otázek o sektách. Snaží se mladým lidem charakterizovat nebezpečí sekt a doplňuje ji i skutečnými příběhy.

Sonety Sonety William Shakespeare

Všechny sonety se mi líbí. Nemusí být jenom od Williama Shakespeara. Tyto verše jsou velmi krásné a moc hezky přeložené.

26.05.2021 5 z 5

Karel IV. Karel IV. Jiří Spěváček

Četla jsem jí už dávno, ale historie se nemění . Zajímavě nám přibližuje život nejenom panovníka, ale i člověka.

Psi - Velký atlas plemen Psi - Velký atlas plemen Esther Verhoef Verhallen

Skvělá knížka, moc hezké fotografie. Ráda si jí prohlížím a vybírám si plemeno, které se mi líbí. Máme dvě kočky a tak si zatím pouze prohlížím fotky a představuju si psa, kterého bych chtěla mít.

26.05.2021 5 z 5

V mrtvých městech V mrtvých městech Francesco Rosso

Protože mě zajímá historie, tak si ráda čtu tento typ knížek. Velmi se mi líbila, i když je vydaná už před lety.

To je Jeruzalém To je Jeruzalém Stanislav Setinský

Knížka je zajímavá, ale špatně se mi v ní orientovalo. Také se mi nelíbily obrázky.

25.05.2021 3 z 5

Z historie evropské knihy Z historie evropské knihy Pravoslav Kneidl

Zajímavá knížka, ke které se ráda vracím.

25.05.2021 5 z 5

Vtipná, chytrá, inteligentní knížka sympatického cimrmanologa.

Poslední let Poslední let Julie Clark

Kniha se mi líbila. Dobře se četla. Byla jsem jsem celá napjatá. Ke konci se to zhoršilo. Děj byl trochu zmatený.

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Chování Jo a její matky bylo dost nepravděpodobné. Nechápala jsem, proč se matka svojí dceři nesvěří . Jo se také vůči své matce chovala značně nesympaticky. Pokud jsem si odmyslela jejich chování, tak jsem knížku přečetla rychle, ale moc si z ní pamatovat nebudu.

21.05.2021 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nemám ráda severské kriminálky. Tato knížka se mi kupodivu líbila.

21.05.2021 4 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Patří mezi moje oblíbené. Hezky se četla

21.05.2021 5 z 5

Receptář pro každý den I Receptář pro každý den I Zdeněk Brezina

Historie. Na Přemka Podlahu si pamatuju z televize. Některé rady jsou vhodné, ale internet je rychlejší

Skalničky a skalky Skalničky a skalky Čestmír Böhm

No, nic moc. Podobných knížek, které jsou modernější mám několik.

18.05.2021 2 z 5

Dobře utajené rady Dobře utajené rady kolektiv autorů

No, moc mě nezajímala. Nepotřebuju vědět informace o zaměstnání, bankéřích, právu a podobných věcech. Škoda papíru. Samozřejmě, některé rady jsou důležité, ale takových knih je spousta.

Kniha pro mladé hudebníky Kniha pro mladé hudebníky Alison Hunka

Knížka se mi líbila, i když není pro mě. Spíš se hodí pro děti. Krásné fotografie.

18.05.2021 5 z 5

Pocta Umělecké besedy Václavu Rabasovi: Výstava ke 120. výročí narození Václava Rabase Pocta Umělecké besedy Václavu Rabasovi: Výstava ke 120. výročí narození Václava Rabase Václav Rabas

Já malířství nerozumím. Mezi moje koníčky nepatří.

16.05.2021 2 z 5