archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Dobře utajené rady Dobře utajené rady kolektiv autorů

No, moc mě nezajímala. Nepotřebuju vědět informace o zaměstnání, bankéřích, právu a podobných věcech. Škoda papíru. Samozřejmě, některé rady jsou důležité, ale takových knih je spousta.

18.05.2021 2 z 5

Kniha pro mladé hudebníky Kniha pro mladé hudebníky Alison Hunka

Knížka se mi líbila, i když není pro mě. Spíš se hodí pro děti. Krásné fotografie.

18.05.2021 5 z 5

Pocta Umělecké besedy Václavu Rabasovi: Výstava ke 120. výročí narození Václava Rabase Pocta Umělecké besedy Václavu Rabasovi: Výstava ke 120. výročí narození Václava Rabase Václav Rabas

Já malířství nerozumím. Mezi moje koníčky nepatří.

Malířovo vyznání Malířovo vyznání Václav Rabas

S malbami Václava Rabase jsem se setkala, ale mezi jeho fanoušky nepatřím

16.05.2021 2 z 5

Václav Rabas - K výstavě z cyklu Moderní česká krajinomalba Václav Rabas - K výstavě z cyklu Moderní česká krajinomalba Václav Rabas

Malby Václava Rabase znám. Jeho výstavy jsem navštěvovala. Pokud se zajímáte o malířství, tak se vám bude líbit. Já nejsem odborník, tak nepatřím mezi jeho fanoušky

16.05.2021 2 z 5

Public relations: Praxe komunikace s veřejností Public relations: Praxe komunikace s veřejností Petr Němec

Tato publikace se mi náhodou dostala do ruky. Snažila se mi vysvětlit, jak mám komunikovat s veřejností. Snažila se, bohužel marně. Nejsem odborník a tak mě tato příručka neoslovila.

Počátek Počátek Dan Brown

Na porozumění byla náročná. Ze začátku jsem stále přemýšlela, jak to chce napsat, aby odhalil počátek. Potom mně došlo, že jsem vlastně o podobných myšlenkách už četla. Je obdivuhodné, jak to měl Brown skvěle propracované. Bohužel na můj vkus byla zbytečně zdlouhavá.

13.05.2021 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Všechny knížky od Remargua se mi líbí. Měli jsme jí kdysi jako povinnou četbu. Pamatuju si, že jsme se tehdy současně učili také Hemingwaye. Vím, že se oba spisovatelé nedají srovnat, ale tehdy se mi víc líbil Remargue

Pizza Pizza Marlies Sauerborn

Mnoho skvělých receptů od jednoduchých po časově náročnější. Tuto brožurku mám velmi ráda. Nechávám se často inspirovat, když nemám žádný nápad.

11.05.2021 5 z 5

Zdravá záda Zdravá záda kolektiv autorů

V současné době mě hrozně bolí v zádech.Potřebuju se hýbat. Rady na trénování zad se mi hodí.

Cviky na vaši bolest Cviky na vaši bolest Kamil Ramík

Tato brožurka se mi v současné době velmi hodí. Jsem doma, sedím u počítače a bolí mě záda.Jednoduché cviky zvládnu.

Vůně domova - pečení Vůně domova - pečení kolektiv autorů

Dostala jsem tuto knížku darem. Je hezky sepsaná. Bohužel mě moc mrzí, že jsou zde jenom sladké pokrmy.

09.05.2021 2 z 5

Předpisy pro mou dceru Předpisy pro mou dceru Drahomíra Peukertová

Tento sešit jsem dostala, když jsem se vdala. Učila jsem se podle něj vařit. Dokonce jsem se naučila, jak mám zaplétat vánočku.

09.05.2021 5 z 5

Pokrmy s vůní česneku Pokrmy s vůní česneku Eva Šafářová

Česnek ráda a hodně používám. Tyto recepty se mi hodí. Čím víc česneku, tím líp.

Svět u stolu Svět u stolu Oldřich Dufek

Recepty jsou většinou z evropských států. Hodně receptů je i z naší republiky. Nic moc zajímavého.

09.05.2021 2 z 5

Kroupy, krupice, ovesné vločky Kroupy, krupice, ovesné vločky Luboš Babička

Kroupy jsem nikdy k vaření nepoužila. Hlavně vločky používám často a tyto recepty mě inspirují.

Koření pro každé vaření Koření pro každé vaření Dagmar Lánská

Koření moc nepoužívám. Pokud se potřebuju o koření něco dozvědět, tak se do ní občas podívám.

09.05.2021 3 z 5

Vaříme v titanovém nádobí Vaříme v titanovém nádobí Karina Havlů

Dostala jsem titanové nádobí a k tomu tuto knížku. Jsou tady - mimo receptů - rozebrány klady i zápory. K záporům patří, že se nemají dávat do myčky. Myčku nemám a tak mi to nevadí.

Korea. Data a fakta Korea. Data a fakta kolektiv autorů

Chtěla jsem se dozvědět nějaké zajímavosti o Koreji. Tato knížka přibližuje život v této zemi

Praktický rádce pro zahrádkáře Praktický rádce pro zahrádkáře Meleah Maynard

Tuto knížku mám na chatičce, abych jí měla vždycky po ruce, když potřebuju poradit.