Aranel15 Aranel15 komentáře u knih

Po zaniklých hradech Jižních Čech Po zaniklých hradech Jižních Čech Jiřina Doležalová

Téma knihy je velmi zajímavé. Autorka však často vstupuje do děje a vkládá rady pro poutníka, které mají být pravděpodobně vtipné, ale tento záměr se příliš nezdařil.

19.05.2020 3 z 5

Životy záletných dam Životy záletných dam Pierre de Bourdeille Brantôme

V knize není žádný souvislý příběh, ale pouze drby. Každý drb je dlouhý cca jeden odstavec. Vyloženě o záletných dámách jsou snad dvě kapitoly, pak se autor poněkud odchýlil od tématu.

14.05.2020 1 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Super kniha :-)

16.04.2020 5 z 5

Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Hana Parkánová-Whitton

Samá svatba, milenka, neustále opakující se popis vlasů snad u všech osob a užití stejných slovních spojení. Téma knihy je zajímavé, ale zpracování žádný zázrak není.

11.04.2020 2 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Zpočátku se mi hodně pletly všechny hrdinky dohromady, ale postupně jsem se v nich dokázala zorientovat. Díky nádherným popisům pečení jsem měla na všechny sladkosti hroznou chuť a sama jsem zatoužila také tak výborně péct. Konec knihy se mi zdál trochu useknutý.

07.04.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha o mladé gay lásce a o tom, že i v dnešním osvíceném světě to nemají mezi spolužáky vůbec lehké. Myslím, že snaha Kita o usmíření je až přehnaně vytrvalá, což si dnes moc nedokážu představit

01.04.2020 2 z 5

Hrdá otrokyně Hrdá otrokyně Paula Quinn

Oddechovka o lásce mezi služebnou a šlechticem, která vydrží i přes všechny nástrahy. Kniha se mi líbila, ale trochu mě štvala francouzská slova v textu. Když je kniha přeložena, nevím proč by běžnou odpovědí mělo být "qui"

23.03.2020 4 z 5

Podváděná Podváděná Kateřina Janouchová

Do knihy jsem se nemohla moc začíst. Myslím, že na celý příběh by stačila pouze jedna pořádná zápletka - buď Simon nebo nevěra. Na knize mě bavily hlavně pasáže z nemocnice a provalená nevěra. Myslím, že kdyby kniha byla o polovinu kratší vůbec by to nevadilo.

20.03.2020 2 z 5

Tak hodně štěstí Tak hodně štěstí Kristan Higgins

Do této knihy jsem se nedokázala vůbec začíst. Více než polovina knihy byla plná fňukání nad vlastní tloušťkou, rozvodem a ztrátou sestry. Vím, že autorka na konci knihy píše, proč nenapsala váhu hlavních hrdinek, ale mně tento údaj při čtení velmi chyběl. Nebyla jsem si vůbec jistá, jestli jsou hrdinky skutečně velmi tlusté nebo prostě jenom tak nějak normálně plnoštíhlé.

16.03.2020 2 z 5

Kočárky - Proměny historického kočárku Kočárky - Proměny historického kočárku Kamila Holásková

Kniha se zabývá historickými proměnami kočárků. Obsahuje spoustu fotek, takže si můžeme kočárky prohlédnout. Mezi nejkrásnější kusy ze sbírky patří ty secesní. Jen je škoda, že poslední zmínka patřící kočárkům do roku 2005, je velmi stručná.

09.03.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh o silné ženě, která se vždy dokázala poprat s každou nepřízní osudu. V dnešní době je jen těžko představitelné kolik práce a starostí musela zvládnout již jako velmi mladé děvče.

06.03.2020 5 z 5

Tajemství Barunky Panklové Tajemství Barunky Panklové Helena Sobková

Odborná kniha, která dle mého názoru vnáší poměrně dobrou sondu do života spisovatelky. Kniha obsahuje i velké množství fotografií.

02.03.2020 4 z 5

Dokud jsme dva Dokud jsme dva Helena Tyburcová

První půlka vypráví o perfektní jednotce babiděda. Problémy s depresemi najednou vyplavou až po dědečkově smrti. Trochu to působí dojmem, že nám je autor na začátku zapomněl sdělit. Druhá část knihy pro mě byla poměrně náročným čtením.

27.02.2020 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Výborná kniha. Napsaná je velmi čtivě a úplně mě vtáhla do děje.

24.02.2020 5 z 5

Tři v posteli Tři v posteli Carmen Reid

Na knize mě vytáčelo, že Bella celé těhotenství pije, kouří a zanedbává vyšetření...Hrdinka dost často neví, co vlastně chce. Kniha má barvité vylíčení porodu a krásné pasáže popisující lásku k dítěti

04.02.2020 3 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Velmi silná kniha, kterou jsem místy musela odkládat, protože jsem nemohla číst dál. Autorka v knize nemluví pouze o znásilnění, ale popisuje komplexně zlou povahu svého otce, který se neštítí ničeho...

24.01.2020 3 z 5

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

Kniha pro náctileté, která nám ukazuje, že každý je v něčem krásný a nemusí to být jen fyzicky.

22.01.2020 2 z 5

Zlato Afriky Zlato Afriky Karel Cubeca (p)

První část knihy byla napínavá, ale nešťastně useknutá. Druhá část knihy je velmi roztahaná, ale nakonec se přece dočkáme happy endu.

08.01.2020 3 z 5