annes Online annes komentáře u knih

Čarodějova nevěsta 3 Čarodějova nevěsta 3 Kore Yamazaki

Pokračujeme ve skvělém příběhu dál. Čise přibude hafan,takže body nahoru.

05.10.2018 5 z 5

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

Pokračování je stejně super jako první díl. Líbí se mi zapojení historicky doložených příšerek/nadpřirozených bytostí atd., co se v průběhu celého příběhu objevují. Doufám, že to tajemno vydrží i nadále.

05.10.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Pááááni! Kdyby tu byl žebříček 10 nejoblíbenějších knih, tak takhle knížka by tam 100% vylítla. Né, úplně na jedničku, ale třeba na trojku určitě! Vřele doporučuji:-)

28.02.2018 5 z 5

Pohádky Matky přírody Pohádky Matky přírody Jaroslava Lainesová

Velmi příjemně a zábavně vysvětlené úkazy v přírodě (jak vznikly motýlci, proč někteří ptáci neodlétají do cizích krajin). Navíc jsou příběhy obohaceny o roztomilé ilustrace. Určitě nadchne i malé zvídávé čtenáře.

28.06.2017 5 z 5

Synové impéria Synové impéria Bill Willingham

Nejlepší pasáž o Santa Clausovi!

10.04.2017 4 z 5

Dcera Železné ruky Dcera Železné ruky David Gemmell

Kniha mi přišla velmi čtivá :-) Hned od začátku fandíte horalům, aby se nenechali utlačovat a dobře to dopadlo. Když se tam ovšem objevil Taliesina všechno se začalo časově zamotávat, přišlo mi to trochu překombinované, ale i tak sem knihu dočetla jedním dechem:-)

31.03.2017 5 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Na tuhle sérii jsem už narazila několikrát a tak přišel čas na přečtení prvního dílu. Kdyby to mělo 200 stránek a skončilo jistou událostí, bylo by to pro mě celkem průměrné čtení historické romance.
Posledních 50 stránek jsem opravdu četla, tak aby mi případně něco neuniklo, ale hlavně abych to už měla za sebou. Příběh celkově nebyl také nijak zvlášť složitý, spíše naopak a některé zápletky mi přišly jaksi umělé.
Jsou historické romance, kdy si řeknu jo! to bylo bylo dobrý! a potom ty méně povedené. Takhle je rozhodně v té druhé skupince.

14.02.2024 2 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Nápad byl super, slovanská mytologie za mě skvělá volba, ALE teda nějak jsem nezvládla to české prostředí, jména atd, protože Trilogie zimní noci jsem četla dřív. Co se týče konce ta časová prodleva vztahu mi moc neučarovala. Jestli se autorka ještě trochu vypíše, tak to bude ještě lepší :-)

04.12.2023 3 z 5

Tři týdny do svatby Tři týdny do svatby Ella Quinn

Zaujal mě ten název. Historické romance mě úplně neberou, je tam na mě moc "ehm", ale tohle byla fajn oddychovka. Jen teda mi to přišlo trochu natahované, místy až moc, ale Grace jsem si oblíbila hned na začátku.

Dovolená u řeky Dovolená u řeky Aniela Cholewińska-Szkolik

Míša opět nezklamala. S tímhle dílem jsem konečně půjčila všechny předešlé zároveň a dceři se Pupík a Míša moc líbí. Za mě je ilustrace naprosto nepřekonatelná a úžasná, s příběhem se dokonale propojují.

15.11.2023 5 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Hehe, po přečtení prvního dílu Rebelky z Oxfordu, jako bych se dostala do podobné knihy, až podezřele podobné. Nevím, jestli to autorka nechala inspirovat četbou téhle série, ale já osobně (až na to že styl psaní který je dost odlišný, místy až zdlouhavý skrze detaily a jsou zde také detektivní prvky) vidím opravdu velkou podobnost.
Nicméně takhle kniha rozhodně zabere delší čas, ale i tak je to takové milé čtení s hlavní hrdinkou, která není úplně tak dokonalá, romantickou linkou, která není zase tak předvídatelná a záhadou, která je nakonec více záhadnou než se zdá být.

15.11.2023 4 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Jedamane! Třikrát jsem si to musela půjčovat jako e-knihu, protože mi vypršel čas :D ten střed (v podstatě skoro celá "válka") byla mooooc dlouhá. Jakože vážně hodně. Začátek frčel, pak dlouho nic a pak frčel konec.
Musím uznat že na konci jsem ještě byla trochu zmatená, jestli je to vážně konec nebo si autorka nechává otevřeno pro další díl?
A teda s Kieranem jsem čekala trochu lepší konec, než tohle "vyvrcholení". Vážně měly dobře našlápnuto, ale tohle mi přišlo jedním slovem asi "divné".
Jo a ještě se podělím o aha moment celé knihy pro mě - zkrácenina hrdinčina jména je vlastně v překladu vlčí mák (říkanka z jejích vzpomínek). Předpokládám, že v originále to bouchne do očí hned, ale mě to fakt unikalo celou dobu :D do příště musím být bystřejší.

Německé pohádky Německé pohádky Jacob Ludwig Carl Grimm

Kniha od dvou autorů do čtenářské výzvy a malé dítě doma - super kombinace tohle vytáhnout. Kromě známých klasik jsem našla i dobré nové příběhy na vyprávění, ale teda ty pohádky se zvířaty mě fakt nechytly. Některé mi zase připadaly až moc hloupé a nebo moc přehnané/nedomyšlené, ale to asi pohádky můžou být, protože v nich se může stát cokoliv.
Pro zájemce doporučuju něco přeskočit a nebo zvolit jiné vydání s méně pohádkami, tohle už bylo hodně.

15.11.2023 4 z 5

Havraní dvůr Havraní dvůr Viktorie Veselá

Nadchla mě obálka, nadchl mě popisek příběhu, ale bohužel kniha nesplnila vůbec moje očekávání. Skvělý nápad, takže snad se autorka trochu rozepíše a příště to bude lepší.

15.11.2023 2 z 5

Legenda o Ladě Legenda o Ladě Jana Švecová

Chtěla jsem něco se slovanskou mytologií a tohle mě mile překvapilo. Shodou okolností jsme na podzimky měly pro děti podobné téma a to co jsme vymyslely, bylo dost podobné příběhu. Škoda že to nebylo naopak.
Červenák to není, ale hlavní hrdinka je sympatická, odvážná a rozhodně stojí za to si její příběh přečíst. Přirovnala bych podobnost s mytologickými prvky asi k trilogii Zimní noci.

15.11.2023 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

Tohle byla slabota. Asi to mělo mít něco jiného stylem psaní, ale mě to asi uniklo. Dlouho mi unikal konec, protože v knihovně pak bylo vypůjčeno, ale od autora si asi nic dalšího nepřečtu.

15.11.2023 3 z 5

Nejznámější pohádky bratří Grimmů Nejznámější pohádky bratří Grimmů Jacob Ludwig Carl Grimm

Super vydání, přesně co jsme potřebovala pro čtení před spaním pro dvouletou dceru - každá pohádka max na dvojlist s velkým obrázkem.

14.11.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Reda asi dobrý, Vlk určitě dobrý a obecně příběhy s tajemným lesem jsou moje srdcovka. Kněžky byly trochu zklamáním a nějak moc předvídatelné.
Co se mi vážně líbilo byl příběh pláště, autorka z toho udělala moc pěknou tradici.
A teda ten otevřený konec a náběh na další díl mi teda celkem zkazil celkový dojem. Trochu zbytečné natahování, ale i tak jsem zvědavá, kdo je ten další tajemný věznitel a jestli autorka využije i další pohádky.

13.05.2023 3 z 5

Jedlička se narodila Jedlička se narodila Oksana Bula

Vážně nádherné čtení s tématikou tajů zimy. Paráda.

30.03.2023 5 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Já jako fakt nevím, ale průměr drží dobře, protože některý ty hlášky a odkazy na jiná díla/filmy/postavy atd. mi prostě krásně sedí. Ale asi si dám zase nějakou pauzu, než otevřu další díl.

01.09.2022