Anna195 Anna195 komentáře u knih

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Hneď prológ vás vtiahne do deja a nebudete vedieť, ako to skončí. V knihe sa objavujú vážne témy... závislosť a choroba. Dean sa mi páčil o čosi viac ako Vicious. Dean je členom HotHoles, je bohatý, má všetko čo len chce a dievčatá mu ležia pri nohách. Rosie trpí chorobou, ale aj napriek tomu chce byť nezávislá a samostatná. Strašne ma štvali rodičia Rosie. V knihe sú tiež časti z minulosti, kde je viac vykreslený vzťah, aký mali medzi sebou Dean a Rosie. Dean ma na začiatku tiež hneval, ako sa správal. No neskôr pochopíte, že aj on v sebe čosi ukrýva, čo nám autorka odhalí. Dean a Rosie to nemali vôbec v živote ľahké a museli sa so všetkým popasovať a zabojovať o lásku. Ku koncu vám zase Dean skoro zlomí srdce. Ale koniec príbehu je pre mňa veľmi krásny. Jedno veľké Wow.
L. J. Shen píše fakt úžasné príbehy, ktoré za prečítanie určite stoja.

28.10.2020 5 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

(SPOILER) Tieto dve autorky ja môžem. Hlavná hrdinka Bridget sa ocitne v nemocnici po tom čo sa jej stala vtipná nehoda, kde ju ošetruje sexy britský doktor Simon. O tri mesiace neskôr má Bridget podnájomníka, a kto iný to môže byť než sexy doktor s ktorým sa bude nielen stretávať doma ale aj v práci. Bridget je slobodná matka a vdova, pracuje ako sestrička a od manželovej smrti žiaden vzťah nemala. Simon je doktor, ktorý dokončuje svoju rezidentúru a má v pláne sa vrátiť späť do Veľkej Británie. Veľmi sa mi páčilo ich prvé stretnutie, kde som sa dobre nasmiala. Celá knižka je vtipná. Bavil ma Simonov slovník, na každej ďalšej strane v knihe som si hovorila, čo ešte môže vypustiť z úst, a že toho teda vypustil Postavu Simona som si hneď zamilovala sexy, vtipný, nápomocný a starostlivý.Bridget bola úžasná matka, keďže všetko musela zvládať sama a páčilo sa mi ako sa postupne otvárala Simonovi. Síce to boli obaja úplne protiklady ale skvelo sa dopĺňali a vytvárali spolu úžasnú dvojicu a mali medzi sebou super chémiu. Nádherná napísaná časť, keď bol Simon pri jazere. Nečakala som odhalenie ku koncu no o to viac zaujímavejšie to bolo. Krásne napísaný epilóg.

01.09.2020 5 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

(SPOILER) Aiden je druhá kniha zo série Vested Interest. Tento príbeh ma bavil o kúsok viac než prvá knižka Bentley. Aidena a Cami som si hneď obľúbila. Aiden mal dosť zaujímavú minulosť, čo vysvetľuje, prečo mal v oblasti lásky určitý názor. Veľmi sa mi páčilo ako mu Cami pomáhala a snažila sa aby pochopil, že je hodný lásky. Záporná postava, ktorá sa v príbehu objavila bola pre mňa predvídateľná, ale nevadilo mi to skôr ma zaujímal postupný vývin príbehu. Páčilo sa mi ako Aiden chránil Cami. Nádherné zakončenie príbehu vo Vegas.
V príbehu sa tiež objavili postavy z predošlej knihy Bentley, takže tiež sa dozvedáme ako ich vzťah napreduje. Zároveň autorka naznačuje ďalší príbeh o Maddoxovi a Dee, na ktorý sa fakt teším. Myslím, že ten bude ešte viac zaujímavý a neviem sa už dočkať vydania.

01.09.2020 5 z 5

Nemali by sme Nemali by sme Vi Keeland

Knihy od Vi mám veľmi rada. Príbehy ohľadom dvoch kolegov, ktorí bojujú proti sebe som už čítala viacero. No táto kniha stojí za prečítanie aj tak. Veľmi sa mi páčila scéna ohľadom "podarovania"pokuty pri ktorej som sa dobre pobavila.Užila som si slovné prestrelky a doťahovanie hlavných hrdinov. Bennetta aj Annalise som si obľúbila. Hlavné postavy boli pekne spracované a vedela som si ich živo predstaviť. Samozrejme ma Bennett v určitej situácii hneval,ale nakoniec všetko dobre dopadlo.Epilóg bol krásne napísaný. Ale musím povedať, že predošlé autorkine knihy, ktoré som čítala boli o kúsok lepšie aspoň pre mňa a o niečo lepšie sa mi čítali.

01.09.2020 4 z 5

Krehké srdce Krehké srdce Mona Kasten

Už po prvej časti som sa na pokračovanie nesmierne tešila. Vôbec som nečkala, že ma táto dilógia tak chytí, ale ja som jej úplne podľahla.

Napriek vážnym témam je tento príbeh veľmi citlivo napísaný. Musím povedať, že nielen Adam, ale aj Rosie museli bojovať so svojimi pocitmi a traumami. Zároveň v tejto časti dostaneme odpovede na všetko ohľadom Adama, po tomto odhalení sa stal Adam pre mňa ešte viac silnejším. Teda obaja boli pre mňa veľmi silní a hlavne stále bojovali. Po tejto emocionálnej jazde si ma získali. Veľmi krásne a citlivo je tu spracovaná aj téma priateľstva a lásky.

Adam aj Rosie si ma získali na plnej čiare, teda ich celý príbeh, to akí boli silní, ako veľmi bojovali, ich postupne kroky a hlavne ich sila lásky, ktorá prekonala všetko. Nečakajte hneď od začiatku výbuch emócií jedna sa opäť o slow- burn romantiku, takže všetky kroky boli postupné, ale pri tom tak krásne. Ale aj výbuch emócií nastane, neskôr, ale nastane, a to bolo čosi. V neposlednom rade chválim priateľstvo medzi chalanmi, tu bolo krásne ukázané, ako im jednému na druhom záleží, a tiež ako sa podporujú navzájom.

Končné zápletky prirodzene vyplynuli z rôznych situácií, ktoré Rosie a Adam museli postupne zvládnuť a musím povedať, že to zvládli bravúrne aj napriek všetkým tým skúškam, ktoré zažili. Počas celého čítania som obdivovala ich silu lásky. Dokonalosť.

13.06.2024 5 z 5

Icebreaker: Keď sa ľady lámu Icebreaker: Keď sa ľady lámu Hannah Grace

Tak toto sa čítalo samo. Opäť máme v knihe hokejové prostredie, no tentoraz spojené aj s krasokorčuliarskym. U mňa takéto spojenie rozhodne zabodovalo. Len by som očkávala viac situácíí z ich tréningov, toto mi chýbalo asi najviac.

Máme tu prototyp dokonalého hrdinu. Nathan sa môže z prvých stránok javiť ako namyslenec, ale potom ukázal to, kým skutočne je dobrosrdečný, milujúci, spravodlivý chlap so srdcom na pravom mieste. Veľmi sa mi páčilo, ako si postupne razil cestu k Anastasii, akou oporou jej bol a stál pri nej. Ako hovorím prototyp dokonalého chalana.

Osobne som si k Anastasii musela nájsť cestu aj ja. Zo začiatku mi vôbec nesadla, najmä jej správanie či rôzne rozhodnutia. Ale akonáhle som zistila, prečo je taká a ukázala svoje skutočné ja, tak si ma získala na plnej čiare. Anastasia sa počas príbehu vyvíjala, no hlavne prešla kus veľkej cesty a spoznala samú seba. Takže za mňa urobila Anastasia skvelé pokroky, ja sama som bola na ňu hrdá, takýto vývin postáv v knihách milujem.

Zo začiatku sa môže javiť ich vzťah, že je len o jednom. No mne sa páčilo, že s každou kapitolou ich vzťah naberal na vážnosti. Intímne scény (pripomínam boli dokonalé) a humor boli len čerešnička na torte, zároveň autorka vytvorila skvelé vedľajšie postavy, o ktorých som chcela tiež vedieť viac. Na ich príbehy som veľmi zvedavá. Dúfam, že preklad bude čoskoro.

Celá zápletka pozornému čitateľovi bude hneď jasná. Mne od prvej stránky daný človek nesadol a celý čas ma oberal o trpezlivosť. Ale zároveň som chcela vedieť, ako to celé dopadne.

Epilóg bola dokonalosť.

29.12.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Opäť skvelý príbeh od autorky, kto má rád autorkinu tvorbu tak si príde na svoje. Aj táto kniha je taká menšia emočná jazda, najmä v závere príbehu, kde som vážne bola na vážkach, ako bude príbeh pokračovať.

Ale poďme postupne tento príbeh by som označila jedným slovo a to tajomstvo, pretože práve tu majú naše postavy množstvo tajomstiev, ktoré ma vedeli veľakrát šokovať. Musí sa Colleen nechať, že vie vždy vytvoriť postavy, ktoré síce vôbec nie sú dokonalé, ale sú mi vždy srdcu blízke. A takými postavami boli Samson aj Beyah. Beyah som úprimne obdivovala, no najmä, čo všetko dokázala v živote zvládať úplne sama. Samson bol pre mňa jedna veľká záhada, ktorú som chcela rozlúsknuť a autorka nám poskytovala po veľmi malých dávkach informácie z jeho života. A až neskôr zistíte, že nie je všetko tak, ako sa zdá.

Tie krásne city, ktoré mali medzi sebou Beyah a Samson, to bolo niečo neskutočné. A toto ich spojenie ma úplne dostalo, počas celého čítania sa mi ich citové spojenie veľmi páčilo.

Jediné, čo mne osobne vadilo, bol pre mňa uponáhľaný koniec. Vôbec by mi nevadili 2-3 kapitoly navyše, pretože pre mňa bol ten záver až príliš rýchly.

24.08.2023 4 z 5

Zostaň so mnou Zostaň so mnou J. Lynn (p)

Na pokračovanie série sme si museli počkať dlhšie, ale to čakanie sa rozhodne vyplatilo. Táto séria ma každou časťou viac a viac prekvapuje. Rozhodne som nečakala, tak veľa akcie a napätia. Vôbec som nevedela, čo môžem očakávať a kam ma až príbeh zavedie, keďže tu bolo veľmi veľa zaujímavých zvratov, ktoré ovplyvňovali príbeh.

Calla bola veľmi silná žena, stále nechápem, ako všetko vo svojom živote zvládala. Celý jej život bol jedno veľké bojisko, v ktorom musela bojovať. A život jej rozdával stále nové a nové rany. Jednoducho mala v sebe veľkú silu, pretože toľko drámy, klamstiev a odhalení nezvládne len tak hocikto. Ale práve tu jej je veľkou oporou Jax. Hneď od začiatku bolo medzi nimi cítiť to správne prepojenie, a to nehovorím o chémii a iskrách medzi nimi. Ak máte radi hrdinov, ktorí sú nápomocní, vtipní a hovoria za nich činy, tak jeden z nich je práve Jax.

Páčili sa mi ich postupný vývin vzťahu, aj keď Calla sa na začiatku bránila, no chápala som ju v mnohých veciach. Z romantickej linky som bola obzvlášť nadšená.

Ako som spomínala v príbehu je množstvu tajomstiev, no z niektorých som bola fakt prekvapená a nečakala som to. Keď som zistila, čo tají Jax....jednoducho to bolo niečo krásne. Calla a Jax boli úžasní.

29.03.2023 5 z 5

Španielsky ľúbostný podvod Španielsky ľúbostný podvod Elena Armas

Na vydanie knihy som sa veľmi tešila, keďže spôsobila ošiaľ najmä u zahraničných bookstagramerov. Ale toto si rozhodne musíte prečítať!!!

Na úvod len jedno, toto bola dokonalá slow-burn linka s prvkami hate-to-love, pri ktorej som sa ani raz nenudila, vlastne kniha by mohla mať aj ďalších 1000 strán a vôbec by mi to nevadilo. Hlavné postavy príbehu sú Aaron a Catalina, ktorí nemohli byť viac rozdielni, no zároveň sa skvelo dopĺňali, že som bola počas celého čítania z toho paf. Chémia medzi nimi úžasná, akože tí by aj stránky v knihe mohli zapáliť, pretože tá vášeň medzi nimi bola dokonalá. Samozrejme nechýba veľká dávka humoru. Takže je sa na čo tešiť, najmä na množstvo vtipných situácií, ktoré ma niekoľkokrát rozosmiali.

Aaron je jednoznačne jeden z mojich imaginárnych budúcich manželov a neváham sa o neho s vami podeliť. Ak máte radi starostlivých hrdinov, ktorí skutočné ja skrývajú kdesi hlboko v sebe, tak do tejto kategórie spadá priamo Aaron. Samozrejme aj skvelo vyzerá, o tom potom, ale hlavne je to muž činu. A jeho činy stoja za to. Lina je presne jedna z tých hrdniek, ktoré zbožňujem. Proste svojská žena, ktorá sa na nič nehrá a najviac ma bavil jej dar reči.

Celý ten autorkin nápad bol bláznivý a vtipný a všetko to dokopy skvelo fungovalo. Ich postupné zbližovanie či odkrývanie citov ma ohromne bavilo, najmä, keď som pochopila celú podstatu. Celý príbeh dopĺňa najlepšia kamoška Rosie či bláznivá španielska rodina hlavnej hrdinky, všetkých do jedného som si obľúbila.

Takže príbeh odporúčam. Neváhajte a hor sa do čítania. Dokonca som prehliadla slová ako mušlička či úd, ktoré sa tu zopárkrát spomínali, tak úžasný príbeh to bol. Pevne verím, že bude preložená aj ďalšia časť o Rosie.

20.02.2023 5 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Na príbeh Grace a Jaxsona som sa tešila už v predchádzajúcej časti. Aj samotný prológ v tomto príbehu to potvrdil. Síce ide o klasický príbeh šéf a podriadená, je tu množstvo klišé vecí, ale čosi budeme toto ja môžem, ak je to skvelo napísané...a toto skvelo napísané bolo. V pár situáciách mi to pripomínalo príbeh Katy a Richarda z Kontraktu (rodičov Grace), ale to mi vôbec nevadilo, skôr mi to prišlo, ako pekný nápad s opakujúcou sa históriou.

Ale poďme k našim hrdinom, oboch som si od samého začiatku obľúbila. Grace bola skvelá, žiadna sivá myška, ale žena, ktorá vie, čo chce v živote dosiahnuť a rozhodne sa mi páčilo, že sa v určitých situáciách nenechala Jaxsonom zastrašiť. Jaxson bol presne ten typ mužskej postavy, ktoré mám rada. Síce navonok pôsobil nekompromisne a prísne, ale v skutočnosti bol úplne iný. Teda skôr Grace prebudila jeho skutočné ja, ale pravdou je, že sa ani nečudujem, prečo taký bol, keďže jeho detstvo bolo samo o sebe peklo.

Mne sa ich vývin vzťahu páčil a niečo podobné som aj čakala. Vedela som pochopiť aj Jaxsonove správanie, keďže bojoval sám so sebou, no zabojovanie o Grace urobilo na mňa dojem. Síce romantika bolo sladšia, ale túto romantiku v príbehoch od Melanie mám veľmi rada. A Jaxson a Grace spolu....tak to bola láska ako hrom.

Ale obzvlášť som si užila podpichovanie medzi Jaxsonom a Richardom, jednoznačne smiech zaručený. Títo dvaja ma vždy rozosmiali.

Príbeh určite odporúčam a už sa teším na ďalšiu časť, v ktorej bude Ronan. Niečo mi hovorí, že túto sériu bude radosť čítať.

08.01.2023 5 z 5

Twisted Love: Bezpodmienečná láska Twisted Love: Bezpodmienečná láska Ana Huang

Čakala som romantiku, ale okrem romantiky som dostala viac. Jednoducho viac akčnosti, vášne, iskier, tajomstiev, lásky...proste viac všetkého.

Ak hľadáte majetníckeho alfa samca, tak práve v tejto knihe ho nájdete, taký je presne Alex Volkov, mne tento majetnícky hrdina sadol. Alex bol už od začiatku vykreslený ako nekompromisný muž či v biznise, alebo vo svojom súkromí (aj čo sa posteľných scén týka). Takže nečakajme od neho, len tie dobré skutky, pretože Alex má v sebe aj svoju temnejšiu stránku. No mne sa tie tajomstvá a zvraty okolo Alexa veľmi páčili, keďže som nikdy nevedela, čo ma čaká na ďalšej kapitole.

Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú, to platí aj pre tento príbeh, Ava je Alexov protiklad. Nie nadarmo ju prezýval Slniečko, ona bola jednoducho svetlom v jeho temnote, ich vášeň bola očividná už len z ich pohľadov. Takéto páry vážne zbožňujem. No jedno mali spoločné, a to nie práve ružovú minulosť. Ale nečakajte, že Ava bude iba milučká dievčinka, pretože Ava Alexovi, len tak niečo nedaruje.

Celá ta spleť rodinných tajomstiev bola skvelo vymyslená, samozrejme niektoré rozuzlenia som vedela odhaliť skôr, ale boli aj také, ktoré ma zaskočili. Napríklad kapitola 35 ma tak zaskočila, že som nechápala, čo sa tam všetko stalo, dosť dlho som ostala s otvorenými ústami.

Skrátka toto čítanie som si užívala a Alex Volkov bol pre mňa úžasný hlavný hrdina. Už teraz teším na ďalšie časti, keďže Avine kamošky boli všetky do jednej svojské ...napríklad, taká princezná a ochrankár.

27.10.2022 5 z 5

Spomienky na neho Spomienky na neho Colleen Hoover

Poznáte ten pocit, keď dočítate knihu a stratíte všetky slová a ostane vám len jedno - WAU? Takže opäť pri Colleen strácam slová, pretože tento príbeh bol dokonalosť sama o sebe. Neviem ako, ale Colleen má veľký dar vyvolať v čitateľovi množstvo emócií - od hnevu, po radosť, cez smútok, zamilovanosť či zmierenie. A presne tieto všetky emócie som cítila. Jednoducho ma táto kniha zasiahla a myslím si, že v tom nebudem sama.

Mám prečítaných mnoho kníh, ale Kenna je u mňa v rebríčku silných hrdiniek na samom vrchu. Napriek tomu čím si prešla, čo zažívala, tak nestrácala nádej a odvahu. V konečnom dôsledku si uvedomíte, že v seba nemala ani kúsok hnevu či zloby, naopak mala v sebe veľké množstvo pokory a túžila iba po šanci stretnúť svoju dcéru a odpustení. Vďaka nej so uvedomíte, že každá minca má 2 strany.

Moja cesta k Ledgerovi bola dlhšia, keďže v niektorých situáciách som nevedela či ho mám milovať, alebo nenávidieť, no ak by som vedela len to, čo on... možno by som reagovala rovnako. Ale jeho činy hovorili za všetko, pretože v nich bolo množstvo lásky. Ledger bol jeden z tých hrdinov, za ktorých hovoria činy.

Tento príbeh je nielen o druhej šanci či odpustení, ale aj o tom, že by sme nemali odsúdiť ľudí, ak nepoznáme celý ich príbeh.

Spomienky na neho vám môžem len odporučiť a verím, že si vás táto kniha získa.

19.10.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ani neviem, kde by som mala začať. Ale jedným slovom môžem povedať len WAU. Po prečítaní tejto knihy si kladiem otázku: Ako dokáže Colleen napísať, tak silnú tému spôsobom, že vo vás kniha zanechá toľko emócií, ktoré bude ešte veľmi dlho po dočítaní spracovávať?

Myslím si, že toto je kniha, ktorú by si mali prečítať všetky ženy, čo ženy aj muži. Očakávala som krásnu romantiku, dostala som omnoho viac. Viac všetkého. Priznám sa veľakrát som si pri knihe poplakala a poznámky samotnej autorky som preplakala úplne, no po prečítaní jej poznámok som pochopila, že Colleen nám v tomto príbehu ponúkla niečo zo seba.

Lily, Ryle aj Atlas, každá z týchto postáv vám niečo dá, niečo, čo vo vás vyvolá vlnu emócií, teda aspoň vo mne ich vyvolať vedeli. Jeden citát z knihy vystihuje celý tento príbe : "Zlí ľudia nejestvujú. Sme iba ľudia, čo občas robia zlé skutky". Ani neviem, čo by som robila, ak by som bola na mieste Lily, pretože v takej situácii som nikdy nebola a pevne verím, že nikdy ani nebudem. Tu som pochopila, že nemôžeme niekoho súdiť, ak sme si rovnakou záležitosťou neprešli. Pretože, predtým som si bola ja tá, ktorá si pomyslela, to známe, prečo tie ženy neodídu. A tu som dostala odpoveď na prečo. Takže nesúďme tieto ženy, ak nepoznáme celý ich príbeh.

Lily mi ukázala silu a nemyslím si, že bola slabá, skôr mala v sebe veľkú bojovnosť. Keď zistíte, ako je všetko popreplietané, pochopíte celú podstatu príbehu. Mne osobne dala táto kniha veľmi veľa. Ukázala mi, že ľudia nie su dobrí a tí zlí, proste sme len ľudia.

09.09.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

S určitosťou môžem napísať, že som si tento príbeh zamilovala od samého začiatku až po koniec a vôbec som nečakala, že ma práve táto kniha, tak chytí. Toto bolo o miliónkrát lepšie ako prvý diel.

Asha a Profesor Sympaťák mi úplne sadli, ich hašterenie, doberanie a slovné prestrelky boli úžasné. Síce som vedela skôr, kto je náš Profesor Sympaťák, aj tak som celý tento príbeh užila. A hlavne sa mi páčilo, ako autorka poňala celý ich príbeh lásky.

Profesor je jedno veľké zlatíčko a myslím, že si získa nejednú čitateľku, teda mňa určite. Nehanbím sa ani priznať, že som sa zamilovala aj do jeho básní, pretože tie básne dokazovali, že sa nehanbil za svoje city a nebál sa ukázať, aký je v skutočnosti. V skutočnosti bol veľmi láskavý, milujúci a mal v sebe tak veľa lásky. Myslím si, že každá žena si zaslúži takého milujúceho muža. Aj keď on aj Asha urobili v minulosti veľa chýb, páčilo sa mi, ako sa jeden druhému otvárali a nebáli sa priznať svoje chyby.

Vždy som sa tešila, keď boli Asha a Profesor na scéne, lebo tie iskry medzi nimi a pohľady stáli za to. Tento príbeh je taká menšia slow-burn romantika, z čoho som bola len nadšená, keďže ja osobne zbožňujem, keď si môžem vychutnať postupné zbližovanie postáv, čo bol aj tento prípad.

Síce sa môže zdať, že ku koncu to bolo presladené, ale ja som to milovala, pretože, čo iné sme mohli čakať, veď toto bol Profesor, ktorý píše, tak krásne básne o milovanej žene.

Oceňujem, že sa v príbehu objavili Paul a Eden z minulého dielu. No ak sa vám zdala prvá časť slabá, tak túto budete milovať.

14.07.2022 5 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Meghan je jedna z tých autoriek, ktorej knihy mám prečítané veľmi rýchlo, keďže jej príbehy sú silno návykové. Autorka si ma získala už jej predošlou sériou Mount Trilogy, ktorú som si zamilovala a séria Savage Trilogy voľne na ňu nadväzuje.

V tejto sérii sa nám predstaví, ako hlavná hrdinka Temperance, ktorú poznáme práve z Mount Trilogy a tu zistíte, aká je v skutočnosti ona sama. Musím jedine povedať, že Temperance, to rozhodne nemala v živote ľahké, pretože jej minulosť nebola ružová, ale autorka opäť vytvorila silnú hrdinku, ktorá za svoju lepšiu budúcnosť bojuje. Jej talent, ktorý skrývala pred celým svetom som obdivovala a zároveň jej držala palce, aby sa nebála ukázať všetkým, aký talent má v sebe. Ale, keď stretne jeho, tak jej život sa v mnohých veciach zmení.

A kto je vlastne hlavný hrdina? Pre mňa jedna veľká záhada, ktorú chcem rozlúsknuť. Okolo nášho hrdinu je kopa nezodpovedaných otázok, na ktoré potrebujem odpovede, ale na tieto odpovede si musím ešte počkať. Zbožňujem záhadné mužské postavy, a práve Meghan takéto postavy píše skvelo, pretože náš hrdina je sám o sebe veľkou záhadou.

Divoký Princ je príbeh so skvelou dávkou erotiky a chémie, ktorú som medzi postavami rozhodne cítila. A k tomu všetkému je tu veľká dávka záhadnosti, ktorá ma nútila čítať ďalej a ďalej. A posledná kapitola?... Tak, tá vo mne vyvolala ešte viac otázok. Nuž, autorka to s tými poslednými kapitolami vie a ja musím čakať na ďalšiu časť, ale už teraz sa teším.

31.03.2022 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Ak hľadáte knihu, vďaka ktorej budete mať tú správnu vianočnú náladu, tak určite táto kniha je jedna z nich. A keďže ja som odjakživa veľká milovníčka Vianoc, tak pre mňa kniha splnila svoj účel.

V kniha sa nachádza 5 príbehov lásky, ktoré sa odohrávajú práve vo vianočnom čase. Príbehy sú veľmi krátke, skôr by som ich nazvala poviedkami. Každá z nich má cca 40 strán a akurát tá posledná mala asi 100. Takže nečakajte veľké zápletky, skôr sú to poviedky, ktoré vo vás vyvolajú vianočnú lásku a navnadia vás na toto obdobie.

Čo sa mi na knihe veľmi páčilo bolo, že v každom vianočnom príbehu sa hlavné postavy spoznali za veľmi vtipných a zároveň bizarných okolností a opäť autorky vedeli krásne vykresliť tie vtipné, ale aj romantické momenty. Veľakrát som si pri čítaní pripadala, ako keby sa mi pred očami odohrával jeden z tých vianočných filmov, s tou správnou dávkou romantiky, na ktoré práve v tomto čase nedá dopustiť žiaden milovník Vianoc. Tieto príbehy vo vás vyvolajú lásku, humor a tú správnu vianočnú náladu. Nechcem vám moc prezradiť, aby som tu nespoilerovala, ale mne sa tieto vianočné poviedky páčili.

V knihe nájdete tieto poviedky:
• Vániční Omyl
• Vánoční Polibek
• Vánoční Jízda
• Vánkční Světýlka
• Vánoční Návrh

A musím priznať, že vôbec by mi nevadilo keby z poviedky Vánoční Návrh vzikol aj samostatný príbeh, pretože táto poviedka bola podľa mňa najlepšia z celej knihy. Kto je milovník vianočných príbehov hor sa do čítania.

02.12.2021 5 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Hneď na úvod priznávam, že tento príbeh milujem a určite sa k nemu ešte raz vrátim. Čítalo sa to samo a jednoducho som nevedela prestaň, kým to nedočítam.

Mňa bavia svojské postavy, ktoré sú iné a tu mi takú postavu autorka ponúkla v podobe Giselle. Ak si spomínate na Giselle z prvej časti, tak na ňu zabudnite, lebo tu spoznáte, aká v skutočnosti je. Áno stále je to tá múdra žena, ktorá je zbláznená do vedy, ale získala si ma svojím skvelým humorom, šialenosťou a jej záľuba v písaní pikantných sci-fi románoch, tiež nebola na škodu. Giselle ma hneď zaujala a jej smola na chlapov, no najmä jej divné príhody s chlapmi boli fakt vtipné a možno, ako sama povedala, vážne bola prekliata. Neviem či existuje žena, ktorá má väčšiu smolu než ona. Alebo to bol osud. A Devon?... Tu som spoznala jeho skutočné ja, pretože on je jeden veľký ochranca. Teda chránil hlavne Giselle, za čo hovorili hlavne jeho činy. Bavilo ma sledovať Devona, ako pomáhal Giselle s randením. Aj keď povedzme si pravdu skôr škodil, ako pomáhal, keďže Giselle v ňom vedela vzbudiť žiarlivosť a majetníckosť. Chápala som ho, prečo sa bál lásky, keďže zažil množstvo zlých vecí a veľakrát mi ho bolo aj ľúto.

Giselle a Devon sú úplne protiklady, ale tu platí to, že protiklady sa priťahujú a týchto dvoch to k sebe ťahalo ako dva magnety. Toto sú presne tie postavy, pri ktorých si poviem, že musia byť spolu. Pri nich dvoch lietali iskry z každej strany a chémia medzi nimi bola neskutočná. Samozrejme, že nesmiem zabudnúť na Daisy Lady Gang, ktorý znova útočil a scéna pri večeri s modlitbou bola úžasná.

Epilóg si ma získal na plnej čiare, tak ako aj celý príbeh.

24.11.2021 5 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Neodolala som a hneď som sa musela pustiť do ďalšieho príbehu od tejto talentovanej autorky. Aj tento príbeh je jedna veľká emocionálna jazda. Asi sme už všetci zvyknutí na príbehy o bohatstve, ale tento príbeh je presne pravý opak, keďže sa autorka zamerala na chudobu a trápenia s tým spojené.

Hlavné postavy v tomto príbehu pre mňa boli jedinečné a nezabudnuteľné. Tenleigh aj Kyland mali obaja krutý život, no napriek tomu pôsobili na mňa ako veľmi silné postavy, ktoré si idú za svojimi snami a zároveň si pomáhajú. Ani neviem povedať, kto z nich mal horší život, pretože obaja si museli prejsť peklom. Ich postupné zbližovanie bolo úžasné a zároveň plné citov, ktoré s vami zamávajú možno rovnako ako so mnou. Jednoducho v tomto príbehu je veľmi veľa emócií a citov.

V určitej chvíli ma Kyland úplne šokoval a nevedela som, čo si mám o tom myslieť, ale práve toto ma donútilo čítať ďalej bez akejkoľvek prestávky. Celá zápletka v príbehu ma úplne dostala.

Opäť vám viac nemôžem prezradiť, ale toto je jeden z príbehov ku ktorému sa určite vrátim, pretože skrýva v sebe veľa utrpenia, lásky ale aj veľa obetovania.

13.08.2021 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Ďalší skvelý príbeh od dua Vi a Penelope, ktorý je plný humoru, romantiky a nejakej tej drámy. Príbeh o tom, ako vám jedna cesta vlakom a stratený mobil môžu zmeniť život od základov.

Obe hlavné postavy Graham a Soraya mi totálne sadli. Soraya bolo skvelá a jej hlášky a odpovede v stĺpčeku: Zeptejte se Idy, som zbožňovala. Graham za ňou rozhodne nezaostával. Drzý chlap, ktorý v sebe skrýva viac, než si viete predstaviť. Ich doberanie na začiatku bolo úžasné a niekoľkokrát som sa schuti zasmiala. Od začiatku môžete medzi nimi cítiť silnú chémiu, ktorá sa nesie celým príbehom.

Keď príbeh pokročil a postavy sa viac zblížili, bola som zvedavá, aký zvrat nám autorky pripravia. A musím povedať, že mne sa celkový zvrat príbehu páčil. Samozrejme to nebolo nič, čo by som v knihách už nečítala, ale mňa to bavilo. Pri týchto príbehoch väčšinou vždy viem, ako dopadnú, no tu je pre mňa dôležitá skôr tá cesta postáv. Zaujímavým spôsobom celý príbeh osudovej lásky zamiešali vedľajšie postavy. Niektoré budete nenávidieť, iné milovať. Vedela som pochopiť aj Grahama aj Sorayu, pretože ani pre jedného nebola situácia ľahká. Veľmi ma potešila ku koncu knihy postava s nezvyčajným domácim miláčikom. Osud je proste osud. Epilóg som si zamilovala, presne taký, aký som od tejto knihy čakala.

30.04.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Ďalšia skvelá slow-burn romantika od autorky, ktorá si ma získala. Jej skvelý humor cítiť aj v tomto príbehu a mňa to stále baví.

Autorka nás v tomto príbehu vtiahla do hudobného prostredia, ktoré som si úplne zamilovala. Keď som zistila, že hlavná hrdinka strávi tri mesiace v karavane s toľkými hudobníkmi a podotýkam s mužmi, tak už vtedy som vedela, že toto bude zaujímavé čítanie. Celý príbeh som si doslova užila.

Obe hlavné postavy Gaby aj Saša mi sadli. Gaby bola skvelá ženská postava: svojská, vtipná a veľmi sa mi páčil jej vzťah s dvojčaťom bratom Elim a ich doberanie bolo skvelé, no zároveň bolo cítiť medzi nimi to správne súrodenecké puto. Samozrejme som si obľúbila aj jej "nevlastných bráškov". Autorka vytvorila postavy, ktoré budete milovať a zbožňovala som Masonov humor. Hlavný hrdina Saša mi úplne sadol, jednoducho hrdina, ktorého si hneď zamilujete: vtipný, milý, pozorný, priateľský. Keď sa Saša a Gaby zoznámili, tak som sa fakt skvelo pobavila, takéto zoznámenie som teda nečakala.

Keďže sa jedná opäť o slow-burn romantiku, tak aj v tomto príbehu rovnako ako v príbehu Kulti sa idem na romantiku pomaly. Ale vôbec mi to nevadilo, pretože autorka vie slow-burn romantiku poňať tak, že vás príbeh úplne uchváti. No musím povedať, že tu sa mi romantická linka o čosi viac páčila ako v príbehu Kulti. Saša a Gaby sú postavy, ktoré si tiež zaslúžia svoj šťastný koniec a znovu musím pochváliť epilóg.

Opäť mi autorka potvrdila, že jej slow-burn romány žeriem a nezostáva mi nič iné, než dať plný počet hviezdičiek.

26.04.2021 5 z 5