Anička.pa Anička.pa komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

I přesto, že knihu jsem díky své kolegyni znala dávno před seriálem, jsem se k příběhu dostala až po shlédnutí seriálu. Knihu beru jako přijemné oddechové čtení, při kterém vůbec nemusíte přemýšlet. Zpočátku mě kniha velmi bavila a v druhé polovině už tolik ne. Několikrát jsem se nachytala, jak hltám rychlé stránky, abych měla knihu za sebou.

06.08.2021 3 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Knihu jsem si chtěla dlouho přečíst, přečetla a ani pořádně nevím, co k tomu napsat. Komentář píši měsíc po přečtení a musela jsem si přečíst anotaci, abych si vůbec připomněla o čem příběh byl. Kniha o vztahu dvou mladých lidí, nevím, co si z knihy odnést. Nemám z ní vůbec žadné pocity, nevím jestli jsem ty postavy měla vůbec ráda a ani nevím, zda jsem příběh správně pochopila.

06.08.2021 2 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Skvěle zakončení! Celá tato triologie mě pohltila, líbil se mi styl knihy, postavy, proulnutí s mimozemským světem a ani nechyběla super akce :-) Doporučuji!

17.07.2019 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Nenacházím slov k této knize, nějak si nevím rady, co si z této knihy odnést. Myšlenka zajímavá, škoda, že byla tak strohá. Hlavní postava mi byla spíše nesympatická, některé její úvahy však zajímavé.
Co se týče grafické stránky knihy, tak ta je opravdu vydařená.

19.05.2019 2 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Za mě o malinkato slabší než první díl, od kterého jsem se nemohla ani na chvilku odtrhnout. Samozřejmě i druhý díl sebou nese zajímavá překvapení a důvod návštěvy mimozemské rasy mě velice zaujala.
Jsem zvědavá na další díl, ale zároveň mám i obavy aby už to vše nebylo přetažené.

24.02.2019 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Na tuto knihu jsem se těšila, kort poté veškeré propagaci. Je to takové oddechové čtení, které zfouknete během jednoho dne. Jak již bylo několikrát zmíněno, v první novele bylo až moc vulgarismů. Druhá byla o dost lepší, četla se a i mě bavila daleko více.

02.07.2018 3 z 5

Deník špatné matky Deník špatné matky Stephanie Calman

Nenáročná kniha, kde se vyskytovaly i zábavné příhody :-) Knihu jsem však četla na doporučení a za mně to asi nebyla úplně nejlepší volba. Věřím, že kdybych měla děti, četlo by se mi zase o něco lépe. Ostatní díly si určitě zanechám na později :-)

14.03.2018 2 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Za mě naprostá bomba!!! Při prvním otevření knihy jsem se bála té formy, ale už od první stránky jsem knihu hltala a moc se mi právě tato forma líbila. Stále se něco dělo, žádné zbytečné okolní vyprávění. Jsem zvědavá na další díl a také na pana neznámého, zda se i o něm dozvíme něco víc.

10.02.2018 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Od knihy jsem čekala daleko víc. V příběhu mi chyběla nějaká pořádná zápletka.. Příběh o trojčatech a jejich životech, takové oddechové čtení na dovču

01.07.2017 3 z 5

Šalamoun a královna ze Sáby Šalamoun a královna ze Sáby Siegfried Obermeier

Díky muzikálu, který jsem letos navštívila jsem se rozhodla k této knížce. Muzikál byl nádherný a ani kniha nezklamala. Krásný historicky román.

13.03.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky se mi líbily :-) První dva příběhy asi i nejvíce a popravdě bych ocenila i více, kdyby kniha byla pouze o těchto dvou hrdinkách. Ale i přesto mě kniha nezklamala a četla se mi dobře. Jediné, co má za mě velké mínus je konec knihy.

23.10.2016 4 z 5