Angelo Angelo komentáře u knih

Posloucháno jako audiokniha. Autorovi se musí nechat, že má někdy opravdu dobré postřehy. Můj nejoblíbenější je, že "život je jen série problémů, které si sami vybíráme, že budeme řešit".

28.07.2019 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

A je to tu, konec příběhu..

16.02.2019 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Inspirativní čtení, doporučuji!

07.10.2018 5 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

V knize jsem jako takové mnoho nového neobjevil, ale nemyslím si, že to je její záměr. Její síla tkví v souhrnu známých myšlenek na jednom místě s krátkými výstižnými popisky. Má nevšední design, je přehledná a čte se takřka sama. Kniha je plná momentů, kdy si budete klepat do čela se slovy "no jasný, to je ono".
Inspirativní čtení, doporučuji!

07.10.2018 5 z 5

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Dean Karnazes

Dle mého názoru nedoceněná kniha. Za sebe říkám výborné a inspirativní čtení pro každého sportovního nadšence. Doporučuji!

28.09.2018 5 z 5

Jak nezabít manžela Jak nezabít manžela Pavel Verner

Pobavilo.

24.12.2017 3 z 5

Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John John Vanhara

Občas čtu autorův blog a je mi proto známo, že se s věcmi moc nepáře a jde rovnou k jádru věci. Jsem rád, že tady je tomu stejně.
Jedná se o zajímavou, inspirativní a velmi čtivou publikaci. Rozhodně nečekejte nějakou motivační knihu nebo marketingový blábol. Tady je každá strana podpořena neskutečným množstvím zkušeností, úspěchů i neúspěchů vč. praktických rad.
Za to si autora nejen cením, ale i nadále mu držím palce, aby se mu v jeho podnikání dařilo!

19.10.2019 5 z 5

Tomáš Baťa zblízka Tomáš Baťa zblízka Pavel Hajný

...při hospodářské krizi a ojedinělých vedrech, v jídelně: "..na dílnách nemají dosud chladné vody. A myslím, že dokud není o to postaráno u nich, nemusí ani páni ředitelé píti nic jiného nežli tu teplou. Tak se jim aspoň připomene povinnost, postarati se na prvém místě o chladnou vodu i pro dělníky." (Tomáš Baťa)

Neskutečný lidský příběh, nepřízeň osudu, nepřejícnost některých lidí a absence internetu a i tak,.. dodnes je nám v mnohém Tomáš Baťa inspirací a vzorem. Rozhodně doporučuji k přečtení! Úžasné.
---
„Chcete-li vybudovat velký podnik, vybudujte nejdříve sebe.“ (Tomáš Baťa)

14.10.2018 5 z 5

Dokonalý džentlmen Dokonalý džentlmen Robert O´Byrne

Od této publikace jsem očekával drobek něco jiného, více zasazeného do této doby a určené též pro normálního smrtelníka. Po přečtení si místo rad oblékání odnáším spíše dlouhý seznam starých filmů, kde se jaký oděv kdy poprvé vyskytl a nad tvrzením, že "žiletku, kterou se holíme, bychom měli pravidelně vyměňovat zhruba jednou za týden" se jen usmívám.
Kniha jako taková však není špatná, ale pro mě osobně byla spíše zklamáním.

12.10.2018 2 z 5

Jak z dobré firmy udělat skvělou Jak z dobré firmy udělat skvělou Jim Collins (p)

Co se knížce nedá upřít je ta obrovská a skvělá práce celého týmu lidí, která stojí za vznikem této knihy. Hodiny a hodiny práce a je to zde skutečně znát.
Co však dle mého názoru ubírá trochu na kráse je někdy až zbytečně zdlouhavá forma vysvětlovaní určitých myšlenek a poznatků vč. jejich opakování se v knize. To mi upřímně trošku vadilo.

Zdali bych knihu doporučil?
Pokud vás téma "vedení firmy" zajímá, pak ano.

23.09.2018 4 z 5

Zcela legální daňové triky 2020 Zcela legální daňové triky 2020 Miloslav Hnátek