Angelo

Proč spíme: Odhalte sílu spánku a sněníProč spíme: Odhalte sílu spánku a sněníMatthew Walker

Rozhodně tuto knihu doporučuji nejen každému, kdo chce zůstat zdravý, ale také lidem, kteří již trpí určitými zdravotními problémy. Málokdo (troufám si tvrdit, že i lékaři - ostatně, autor to zde také uvádí) by hledali problém právě v nedostatku spánku.
Kupříkladu nikdy nikdo se mě nebo mých známých lékař neptal, jak dlouho a kvalitně spíme resp. nezjišťoval to. Přitom taková elementární avšak extrémně důležitá vstupní informace.
Samozřejmě tohle je jen krátký výňatek. Kniha pojednává o dalších zajímavých skutečnostech a faktech ohledně spánku. Jak říkám, velmi zajímavé čtení a knihu určitě vřele doporučuji.

13.11.2020

Velmi osobní kniha o zdravíVelmi osobní kniha o zdravíMargit Slimáková

Nejsem si jistý, zdali jsem tak úplně cílová skupina, knihu jsem četl spíše ze zvědavosti. Kniha mě však překvapila svým širokým rozsahem a místy i inspirovala recepty.
Pro začátečníka snažíc se zorientovat se v oblasti zdravého životního stylu věřím, že to může být zajímavé čtení.

23.01.2020

Zcela legální daňové triky 2020Zcela legální daňové triky 2020Miloslav Hnátek

Zajímavé čtení.

13.01.2020

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Má druhá kniha od pana Hartla a znovu - nemá chybu! Začínám chápat, proč se panu Hartlovi (zcela oprávněně) přezdívá český "Hitmaker". Jsem moc zvědavý na jeho filmové zpracování.

22.12.2019

OvšemOvšemK. K. Kovář (pseudonym)

Čtivé :)

11.12.2019

Myšlení: rychlé a pomaléMyšlení: rychlé a pomaléDaniel Kahneman

Velmi zajímavé čtení, díky kterému jsem si uvědomil jak často používáme systém 1, namísto abychom zapojili systém 2. Na spoustě poučných příkladů jsem si sám vyzkoušel, jak je naše volba a rozhodování často velmi ovlivněna aniž bychom si to plně uvědomovali. Za mě "wow".

23.11.2019

Jak vycházet s lidmi k vlastnímu prospěchuJak vycházet s lidmi k vlastnímu prospěchuAndrew Matthews

Dovolím si jeden krátký úryvek z této publikace:

Doktor: "Pochopte, že 70% lidí má závažné problémy se svým partnerem!"
Pacient: "A těch zbylých 30% ?"
Doktor: "Ti jsou svobodní!"

...perfektní knížka! :))

27.10.2019

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životNikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životChristopher Voss

Zajímavě zpracovaná, velmi čtivá a pro mě docela přínosná kniha. Jsou zde pasáže, které by šli jistě z knihy vypustit. I tak doporučuji.

20.10.2019

Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý JohnPodnikání v USA - Chudý Honza, bohatý JohnJohn Vanhara

Občas čtu autorův blog a je mi proto známo, že se s věcmi moc nepáře a jde rovnou k jádru věci. Jsem rád, že tady je tomu stejně.
Jedná se o zajímavou, inspirativní a velmi čtivou publikaci. Rozhodně nečekejte nějakou motivační knihu nebo marketingový blábol. Tady je každá strana podpořena neskutečným množstvím zkušeností, úspěchů i neúspěchů vč. praktických rad.
Za to si autora nejen cením, ale i nadále mu držím palce, aby se mu v jeho podnikání dařilo!

19.10.2019

AlchymistaAlchymistaPaulo Coelho

Před patnácti lety jsem knihu vnímal jen jakýsi hezký příběh. Nyní ve mně zanechává pocit naděje, radosti a pobavení. Každý si tam však najde právě to svoje obdobně jako u Malého prince. Je to typ knihy, kde skutečně záleží v jaké životní fázi se právě nacházíte.
Za sebe hodnotím jako velmi příjemné čtení.

05.10.2019

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Jedná se o mou první knihu od pana Hartla. Hrozně se mi líbil nápad psát knihu ze dvou různých pohledů. Další plus dávám za aktuálnost a současnost doby, do které jsou příběhy vsazeny. Ve výsledku však nehodnotím knihu jako průměrnou spíše bych řekl, že nejsem cílovým čtenářem. Věřím, že své čtenáře si to najde a za tu zkušenost si to přečíst mi to určitě stálo.

30.08.2019

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**leDůmyslné umění, jak mít všechno u pr**leMark Manson

Posloucháno jako audiokniha. Autorovi se musí nechat, že má někdy opravdu dobré postřehy. Můj nejoblíbenější je, že "život je jen série problémů, které si sami vybíráme, že budeme řešit".

28.07.2019

O čem sním, když náhodou spímO čem sním, když náhodou spímAndrej Babiš

To je mazec...

28.02.2019odpad!

InheritanceInheritanceChristopher Paolini

A je to tu, konec příběhu..

16.02.2019

Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvitTicho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvitSusan Cain

Pro mě osobně docela zajímavé čtení. Některé poznatky pro mě byly přínosné, jiné nikoliv. Nicméně zvlášť jsem pak v údivu či možná dokonce až v úžasu, jak velký tato publikace vzbudila rozruch mezi lidmi. Některé to popudilo, jiné spíše pohladilo po duši. Život mi kniha nejspíš nezmění, ale i tak jsem rád, že jsem si ji přečetl.

06.02.2019

Tomáš Baťa zblízkaTomáš Baťa zblízkaPavel Hajný

...při hospodářské krizi a ojedinělých vedrech, v jídelně: "..na dílnách nemají dosud chladné vody. A myslím, že dokud není o to postaráno u nich, nemusí ani páni ředitelé píti nic jiného nežli tu teplou. Tak se jim aspoň připomene povinnost, postarati se na prvém místě o chladnou vodu i pro dělníky." (Tomáš Baťa)

Neskutečný lidský příběh, nepřízeň osudu, nepřejícnost některých lidí a absence internetu a i tak,.. dodnes je nám v mnohém Tomáš Baťa inspirací a vzorem. Rozhodně doporučuji k přečtení! Úžasné.
---
„Chcete-li vybudovat velký podnik, vybudujte nejdříve sebe.“ (Tomáš Baťa)

14.10.2018

Dokonalý džentlmenDokonalý džentlmenRobert O´Byrne

Od této publikace jsem očekával drobek něco jiného, více zasazeného do této doby a určené též pro normálního smrtelníka. Po přečtení si místo rad oblékání odnáším spíše dlouhý seznam starých filmů, kde se jaký oděv kdy poprvé vyskytl a nad tvrzením, že "žiletku, kterou se holíme, bychom měli pravidelně vyměňovat zhruba jednou za týden" se jen usmívám.
Kniha jako taková však není špatná, ale pro mě osobně byla spíše zklamáním.

12.10.2018

Kraď jako umělecKraď jako umělecAustin Kleon

Inspirativní čtení, doporučuji!

07.10.2018

Ukaž, co děláš!Ukaž, co děláš!Austin Kleon

V knize jsem jako takové mnoho nového neobjevil, ale nemyslím si, že to je její záměr. Její síla tkví v souhrnu známých myšlenek na jednom místě s krátkými výstižnými popisky. Má nevšední design, je přehledná a čte se takřka sama. Kniha je plná momentů, kdy si budete klepat do čela se slovy "no jasný, to je ono".
Inspirativní čtení, doporučuji!

07.10.2018

Čtyřhodinové těloČtyřhodinové těloTimothy Ferriss

Z mého pohledu se jedná o zajímavou knihu s hromadou doplňujících informací (odkazy na videa, články, produkty apod.), které mě občas fascinovaly stejně jako dané kapitoly a pomáhaly mi lépe si utvořit i vizuální představu o daném tématu.
Je to první kniha, která se zabývá hackováním svého těla v takto širokém měřítku, co jsem kdy četl. Nebál bych se zde použít ani označení "kontroverzní čtení", které minimálně u mě vyvolalo spoustu zvídavých otázek.

04.10.2018

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Skvělé a nadčasové! Doporučuji!

28.09.2018

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžceUltramaratonec: Zpověď nočního běžceDean Karnazes

Dle mého názoru nedoceněná kniha. Za sebe říkám výborné a inspirativní čtení pro každého sportovního nadšence. Doporučuji!

28.09.2018

Jak z dobré firmy udělat skvělouJak z dobré firmy udělat skvělouJ. Collins (pseudonym)

Co se knížce nedá upřít je ta obrovská a skvělá práce celého týmu lidí, která stojí za vznikem této knihy. Hodiny a hodiny práce a je to zde skutečně znát.
Co však dle mého názoru ubírá trochu na kráse je někdy až zbytečně zdlouhavá forma vysvětlovaní určitých myšlenek a poznatků vč. jejich opakování se v knize. To mi upřímně trošku vadilo.

Zdali bych knihu doporučil?
Pokud vás téma "vedení firmy" zajímá, pak ano.

23.09.2018

Královská hraničářkaKrálovská hraničářkaJohn Flanagan

Všech dvanáct dílů jsem přečetl takřka jedním dechem.

*Možné spoilery*
Jsem rád, že zakončení série nebylo utnuto ve smyslu "..a žili šťastně až do smrti. The end." Ale, že je zde ponechán trochu volnější konec s odhodláním a nadějí.
Mé pocity ze závěru této série tak nejlépe vystihuje následující úryvek: "Halt stál, mírně pokyvoval a usmíval se. U Halta se to rovnalo troubení fanfár a víření bubnů."

07.09.2018

Meč osuduMeč osuduAndrzej Sapkowski

Doporučuji!

29.05.2018

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Začátek se mi četl těžko. Nicméně je nezbytný k pochopení děje. Následně se děj rozjel. Od té doby jsem byl už nemilosrdně vtažen do příběhu, kde jsem usilovně držel palce hlavnímu hrdinovi.

Rozhodně knihu doporučuji!

15.01.2018

Nejbohatší muž v BabylóněNejbohatší muž v BabylóněGeorge Samuel Clason

Výstižné příběhy s principy fungování financí. Dobrý základ finanční gramotnosti. Knihu doporučuji.

28.12.2017

Jak nezabít manželaJak nezabít manželaPavel Verner

Pobavilo.

24.12.2017

Umíráme na objednávku?Umíráme na objednávku?Tomáš Kašpar

Kontroverzní téma o našem zdraví a farmaceutické společnosti. Velmi zajímavé informace (konkrétní události, jména a místa), chytlavé čtení (čtivé i pro laika) a v neposlední řadě nám otevírá oči. Děkuji autorovi a knihu doporučuji.

19.07.2017