Angelo Angelo komentáře u knih

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

V knize jsem jako takové mnoho nového neobjevil, ale nemyslím si, že to je její záměr. Její síla tkví v souhrnu známých myšlenek na jednom místě s krátkými výstižnými popisky. Má nevšední design, je přehledná a čte se takřka sama. Kniha je plná momentů, kdy si budete klepat do čela se slovy "no jasný, to je ono".
Inspirativní čtení, doporučuji!

07.10.2018 5 z 5

Čtyřhodinové tělo Čtyřhodinové tělo Timothy Ferriss

Z mého pohledu se jedná o zajímavou knihu s hromadou doplňujících informací (odkazy na videa, články, produkty apod.), které mě občas fascinovaly stejně jako dané kapitoly a pomáhaly mi lépe si utvořit i vizuální představu o daném tématu.
Je to první kniha, která se zabývá hackováním svého těla v takto širokém měřítku, co jsem kdy četl. Nebál bych se zde použít ani označení "kontroverzní čtení", které minimálně u mě vyvolalo spoustu zvídavých otázek.

04.10.2018 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Skvělé a nadčasové! Doporučuji!

28.09.2018 5 z 5

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Dean Karnazes

Dle mého názoru nedoceněná kniha. Za sebe říkám výborné a inspirativní čtení pro každého sportovního nadšence. Doporučuji!

28.09.2018 5 z 5

Jak z dobré firmy udělat skvělou Jak z dobré firmy udělat skvělou Jim Collins (p)

Co se knížce nedá upřít je ta obrovská a skvělá práce celého týmu lidí, která stojí za vznikem této knihy. Hodiny a hodiny práce a je to zde skutečně znát.
Co však dle mého názoru ubírá trochu na kráse je někdy až zbytečně zdlouhavá forma vysvětlovaní určitých myšlenek a poznatků vč. jejich opakování se v knize. To mi upřímně trošku vadilo.

Zdali bych knihu doporučil?
Pokud vás téma "vedení firmy" zajímá, pak ano.

23.09.2018 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Všech dvanáct dílů jsem přečetl takřka jedním dechem.

*Možné spoilery*
Jsem rád, že zakončení série nebylo utnuto ve smyslu "..a žili šťastně až do smrti. The end." Ale, že je zde ponechán trochu volnější konec s odhodláním a nadějí.
Mé pocity ze závěru této série tak nejlépe vystihuje následující úryvek: "Halt stál, mírně pokyvoval a usmíval se. U Halta se to rovnalo troubení fanfár a víření bubnů."

07.09.2018 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Doporučuji!

29.05.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Začátek se mi četl těžko. Nicméně je nezbytný k pochopení děje. Následně se děj rozjel. Od té doby jsem byl už nemilosrdně vtažen do příběhu, kde jsem usilovně držel palce hlavnímu hrdinovi.

Rozhodně knihu doporučuji!

15.01.2018 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Výstižné příběhy s principy fungování financí. Dobrý základ finanční gramotnosti. Knihu doporučuji.

28.12.2017 5 z 5

Jak nezabít manžela Jak nezabít manžela Pavel Verner

Pobavilo.

24.12.2017 3 z 5

Umíráme na objednávku? Umíráme na objednávku? Tomáš Kašpar

Kontroverzní téma o našem zdraví a farmaceutické společnosti. Velmi zajímavé informace (konkrétní události, jména a místa), chytlavé čtení (čtivé i pro laika) a v neposlední řadě nám otevírá oči. Děkuji autorovi a knihu doporučuji.

19.07.2017 5 z 5