Aneleh Aneleh komentáře u knih

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům, do té doby jsem žádnou knihu od této spisovatelky nečetla, ale přiznám se, že mě zaujala, ač normálně fantasy knížky nečtu. Líbí se mi styl jejího psaní, příjemně jsem se bála a oblíbila si hlavní představitele. Skvěle jsem si u čtení odpočinula. Už aby bylo další pokračování této trilogie, bohužel nikde jsem se nedočetla, kdy vyjde.

15.01.2013 5 z 5

Deník lhářky Deník lhářky Patry Francis

Skutečně tato autorka píše napínavé psychologické zápletky stylem Joy Fieldingové, kterou mám nejradši. Kniha mě zaujala od samého začátku a od půlky už se nedalo odtrhnout. Škoda, že je jen jedna kniha od této autorky, doufejme, že budou další podobné. Skvělé čtení!

30.12.2012 5 z 5

Vražda v bílém Vražda v bílém Mary Higgins Clark

Jedna z nejlepších detektivek, zvlášť pro toho, kdo má rád zápletky z lékařského prostředí. Jste napnuti od začátku do konce, navíc velmi zajímavé téma.

26.12.2012 5 z 5

Zahrada starých tajemství Zahrada starých tajemství Aliena de Longhe (p)

Zajímavé, napínavé i poučné, četla jsem ji jedním dechem!

02.10.2012 5 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Další kniha od této spisovatelky, která mě opět nezklamala. Navíc oceňuji, že se v něm dotkla neustálé nerovnoprávnosti žen. Přesně jak autorka píše: od středověku se nic nezměnilo ani v 21.století. Prostě když je muž nespokojený se svým sexuálním životem v manželství a řeší to nevěrou, je to u něj považováno za něco naprosto normálního, dokonce je často i určitým způsobem "obdivován". Když je to však žena, která je z téhož důvodu nevěrná, je uvržena do jakési odvrženíhodné samoty a i když jí nejbližší rodina a přátelé neopustí, přesto je v jejich myslích stále "na pranýři", tedy odsuzována.

31.08.2012 5 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Joy Fieldingová je moje nejoblíbenější spisovatelka, přečetla jsem všechny její knihy a ani jedna mě nezklamala. Líbí se mi její styl psaní, jak se dokáže vžít do psychologie jednotlivých postav a poutavě vykreslit jejich povahu a problémy. Ve spojitosti se zápletkou, která je vždy velmi zajímavá a aktuální, si troufám tvrdit, že tak nedokáže psát nikdo jiný. Netrpělivě čekám na její další knihu, každou si přímo vychutnávám.

21.08.2012 5 z 5

Kočka na prameni Kočka na prameni Lydia Adamson

Myslím, že velmi důstojné pokračování kočičích krimi, poté co stará paní spisovatelka L. J. Braun zřejmě ukončila svoje nádherná dobrodružství s Koko a Yum Yum. První kniha L.Adamson ukazuje, že se máme opět na co těšit, že pokračuje v kočičích krimi v podobném duchu.

23.07.2011 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Úchvatná a neuvěřitelně krásně napsaná kniha!

19.02.2011 5 z 5

Můj řecký rozvod Můj řecký rozvod Jiřina Tejkalová

Opravdu dobrá kniha, čte se jedním dechem a je v ní hodně životní pravdy.

19.02.2011 5 z 5

Veronika sa rozhodla zomrieť Veronika sa rozhodla zomrieť Paulo Coelho

Skvělá kniha, ta zůstane v paměti napořád!

14.02.2011 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Stojí za to prokousat se začátkem a dočíst do konce, skvěle napsaná kniha o vážných věcech.

04.01.2011 5 z 5

Manželské lži Manželské lži Susy McPhee

Je to kniha k zamyšlení, nad lidskými vztahy, nad koncem lidského života a ukazuje, že lhát se může i z lásky k druhému. Spisovatelka vás udržuje v napětí až do úplného konce a děj vás úplně pohltí.

30.11.-0001 5 z 5

Kocour, který pozoroval lidi Kocour, který pozoroval lidi Jeffrey Moussaieff Masson

Vážně kouzelná knížečka, co pohladí po duši!

Devatero kočičích životů Devatero kočičích životů Jeffrey Moussaieff Masson

Skvělá knížka pro všechny milovníky koček!

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Moc pěkná knížka, ukazuje složité lidské city, jak člověk miluje i ztrácí ty nejbližší a čte se jedním dechem.