Andynka Andynka komentáře u knih

Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Klára Sekyrová

Příjemné zavzpomínání na začátky s miminkem. Určitě by bylo lepší, kdybych knihu četla v těhotenství, nebo na začátku. S dvouletakem se mi vsechny tyhle problemy, co jsem resila , kdyz byla miminko zdají vtipné.
Od knihy jsem upřímně čekala víc humoru. Ale bylo to spíš poučné. Dozvíte se zde, jak reagovat na nemoc a podobně. Nic podrobneho, ale par figlu zde je. :-)
Nejvíc vtipné byli úryvky z ordinace. A upřímně bych si z nich klidně dokázala představit knížku. Která by byla záživnější.
Ale jak píšu, číst to v těhotenství, nebo na začátku mateřství. Tak by me kniha určitě oslovila.

13.01.2023 3 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Diky knižní zavislaci. Za možnost, dostat se k takovým knihám, po kterých bych asi sama nesáhla. Nebo by zůstali dloooouho na seznamu : co si musím pořídit.
Kniha, kde je zakomponovaná Kráska a Zvíře. A tak trochu i Červená Karkulka.
To je tak zajímavě pojatý příběh. Že mě úplně naštvalo, že není možnost navázat rovnou druhým dílem. Protože kniha se rozjela až téměř u konce... a vy jste najednou nuceni knihu odložit a čekat.
No nic... jdu si najít potěšení v jiné knize a doufat, že další díl tu bude v cuku letu. :-)

02.01.2023 5 z 5

Báječné nakupování o Vánocích Báječné nakupování o Vánocích Sophie Kinsella (p)

Tak tahle serie je tutovka na dobrou náladu. Postavu Becky žeru, i když mě zároveň rozčiluje svoji nezodpovedností. A tady tomu nebylo jinak. Ale k téhle sérii ta ujetost a praštěnost prostě patří. A kniha u mě zabodovala o to víc, že se zabývala Vánoci . :-)

25.12.2022 4 z 5

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Od téhle knihy jsem čekala hodně a dostala málo. Bylo to milé čtení, ale takové nezáživné. Vůbec jsem se nemohla začíst a nadýchla na mě ta vánoční atmosféra, kterou jsem od knihy čekala. Za to zde vládlo celkem dost napětí. Milé čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

25.12.2022 3 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Puvodne jsem knihu chtěla hodnotim hůř. Ale když se mi příběh rozležel v hlavě , zjistila jsem, že se mi opravdu líbil. I když příběh začínal naprosto nesympaticky. Od hlavní postavy, po prostředí. Ale když jsme se v příběhu dostali do městečka Christmas, tak se mě kniha začala trochu bavit a nakonec jsem ji četla s úsměvem na tváři. Milý příběh, kde se pořád něco děje. Vánoce z toho dýchají na každém rohu.

25.12.2022 4 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Náročný příběh na Vánoce. I kdyz opravdu chytne za srdce a svým způsobem i zahřeje.
Sparks prostě umí oslovit své čtenáře a vtáhnout je do příběhu. A opět mi zlomil při čtení srdce.

21.12.2022 4 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Škoda, že kniha nestihla vyjít dřív než film. Nemám moc ráda, když mi film kazí fantazii. Ale jelikož je to scénář, tak je to opravdu stejné jako film.
A já se tak ráda vracím do tohohle kouzelnického světa, že vše mi je nakonec jedno, když se do knihy začtu.

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Ani tentokrát autorka nezklamala. Po dočtení jsem dokonce přemýšlela, kde už jsem tenhle příběh jenom slyšela. A pak mi docvaklo, že jsem v loni videla film na Netflixu, který byl natočen podle této knihy. Ale kniha má určitě víc to osobité kouzlo vánoc. Takže za mě vyhrává na plné čáře.

21.12.2022 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Velké překvapení pro mě bylo, když jsem zjistila, že za tímhle pseudonymem se schovává autorka Julie Caplin. A to hned vysvětluje proč jsem z knihy byla tak nadšená. Krásná, zimní romantika, ke které se ráda budu vracet. Takovýhle příběh o vánocích chcete číst.

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Prapodivna kniha. Už je to dlouho, co jsem ji přečetla a stále nevím, co si o ní myslet.
Kniha je o seznamu knih, ktery spojí různé lidi a pomůže jim s jejich osobními problémy.
Vůbec jsem nebyla připravena, jak moc to bude o Indickych zvycích, tradicích a podobně. Pořád jsem čekala roztomilý příběh o knihách. Místo toho jsem dostala poučný příběh o životě.
Kniha se mi ze začátku velmi špatně četla. A nemohla jsem se vůbec začíst. Když už jsem knihu chtěla odlozit, tak se to obratilo. Bylo to překvapivé, milé čtení.

21.12.2022 4 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Mno... čím bych tak začala. Tuhle knihu, kdybych si nepřečetla, nic by se nestalo. Nalakal mě první díl, který byl v porovnání s tímhle mnohem lepší. Poslední dobou mi přijde skoro každá kniha, co vezmu do ruky přehnaná. A tady tomu nebylo jinak. Bohužel, jsem z knihy zklamaná

22.11.2022 2 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

To je taaak ujetá kniha. Přehnaná, jako by autorka nevěděla, kdy je dost. A pořád měla pocit, že je tam málo dramatu. Za mě to mohl být docela fajn příběh, kdyby se ubralo.

22.11.2022 2 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Zase mě dohnala moje neinfomovanost o knihách. A byla jsem překvapená, že jde opět o sbírku povídek. Tak nějak jsem si to spojila s filmem. A ani me tedy tahle možnost nenapadla.
Ale co mě asi nejvíc štve u povídek od Stephena Kinga je, že se opakuji
Snad v každé sbírce je alespoň jedna , kterou jsem četla už v jiné knize. A tady tomu nebylo jinak. 3 povídky jsem už četla. Proto tedy i tak slabé hodnocení. Ostatní povídky byly zajímavé o tom žádná. Stephen King psát umí . :-)

22.11.2022 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Ja tuhle sérii prostě zbožňuji. Tenhle díl byl taaak roztomilý. Líbí se mi, že se autorka snaží do každého dílu zakomponovat něco nového, co příběh oživí. A ta romantika... Tohle snad musí uznat i člověk, co romantický není. :-D No a teď už nám zbývá poslední nezadaný Bridgeron.

29.10.2022 5 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Příběh o životě s alkoholikem se sklony k psychické manipulaci, ne-li až fyzickému násilí. Tak od tohohle příběhu jsem čekala opravdu hodně. A jak to bylo velmi dobře rozjeté, tak já jsem se začala místy nudit. Od druhé poloviny se hodně vzpomínalo... Autorka se nás snažila hodně zmást, ale já jsem si byla celkem jistá, kdo za vším stojí. A měla jsem pravdu. Takže to se za mě až moc nepovedlo. Ale , co mě celkem dostalo bylo proč se to celé dělo. To si moje hlava opravdu nedala dohromady. A celý příběh to dost nakoplo. Takže ano... docela tenhle příběh dá hlavě zabrat... i ten tisnivy pocit, že se z tohohle pekla nedá vymotat se dostavil. Jen škoda, některých pasáží, kdy jsem se snažila to celé popostrčit a rozjet.

29.10.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Podle obálky jsme čekala úplně něco jiného. Nějakého šílence, co miluje lidské maso a díky tomu se výživá v různých způsobech vražd. Ale o tom to oravdu nebylo. Za to jsem dostala tak zajímavý příběh, který jsem nedokázala číst. Ani mi to nepřišlo nějak hrozně nechutné, protože to celé zapadalo do te situace, která si takové zacházení s lidmi vyžadovala. Byl to mazec... byla jsem opravdu překvapená, zděšená.... že ten nápad svým způsobem není až tak nereálný. O to víc hrůzostrašné to je. No, nebudu lhát... po celou dobu mě celkem mrazilo. A samozřejmě ta obálka naprosto odpovídá příběhu. Jen jsem zvyklá na plno vrahů a drsných vražd, že mě vůbec nenapadlo, že někdo vymyslí tak dokonale napsaný příběh. Za mě naprostá pecka. Asi i díky tomu , že jsem tohle vůbec nečekala.

29.10.2022 4 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Po hodně dlouhé době, jsem se opět dostala ke Kingovi.
A můžu narovinu říct, že bylo pěkně těžké si zvyknout na to pomalé tempo příběhu ( jak tomu obvykle u toho to autora bývá). Zvlášť, když se pustím do knihy , která má 700 stran a moc to neutíká. Pak jsem se konečně začetla a už mi utíkala stránka za stránkou.
Přiznám se, že já příběhy o mimozemšťanech nemusím.... Ale tenhle byl trochu jiný. A fakt mě bavil.
Příběh byl pekelně zamotaný. Vždy když jsem si myslela, že už se chytám, tak jsem byla vyvedena z omylu. Já tyhle propracované příběhy prostě žeru.
A kromě pořádně zamotaného příběhu, se v knize nezapomnělo zahrát čtenáři i na city a mohli jsme zde sledovat partu přátel, kteří spolu vyrůstali a zůstali spolu napořád. A musím říct, že tohle pevné přátelství tomu dodalo tu správnou atmosféru, kdy vy dýcháte za každého z nich od začátku , až do konce.

19.10.2022 5 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Ke knize jsem se dostala jenom díky společnému čtení u Dobrovského.
Já sama bych po takové knize vůbec nesáhla. Čekala jsem tuctový příběh o upírech. A obálka za mě taky nic moc....
Ale wooow... to byla opravdu super kniha. Velké překvapení... A i když zde bylo až moc zbytečných vědeckých informacích, (které jsem postupem už přeskakovala a čekala jsem na jednodušší vysvětlení ), tak to bylo skvělé, originální, napínavé, depresivní, frustrující.... A i když konec mě trošku zklamal. Čekala jsem mnohem víc, potom jak se všichni prali se svými životy.
Já jenom doporučuji. Je to náročnější čtení, opravdu plno odborných termínů. Ale celkově to bylo prostě skvělý. A velkým překvapením pro mě byli i upíři a jejich zařazení do lidského života. Nic extrémně vyhroceného , ale zároveň si zachovali to své upíří kouzlo.
A toť asi vše, abych nikomu nevyžvanila nic navíc.

19.10.2022 4 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Začátek knihy vypadal hodně slibně. S nadšením jsem tedy pokračovala ve čtení a postupně mě kniha začala nudit. Hodně mi to připomnělo autorovu prvotinu. Kdy se kniha taky točila o vztahu kolem otce a syna.
Ale zachránil to konec. Ten jsem opravdu nečekala. A nemohla přestat ani číst. I když musím dát hvězdičku dolů za tu podobnost vedlejší linky. Tak i přesto jsem nakonec z knihy byla velmi mile překvapena. A moc mě baví, že prostě nevím, co od autora čekat. Jeho knihy prostě mají svoje kouzlo, které čtenáře dokáže oslovit.

17.10.2022 4 z 5

Cabernet Sauvignon a jahodový dortík Cabernet Sauvignon a jahodový dortík Nathalie Roy

Jak je mi líto, že už se s touhle sérií loučím. I když poslední díl nedopadl tak ,jak bych si přála. I tak to pro mě bylo fajn oddechové čtení, u kterého jsem se pobavila. Charlotte mi byla velmi sympatická a číst o jejím životě mě opravdu bavilo. Řekla bych, že k téhle sérii se budu ještě ráda vracet, až si má hlava bude potřebovat odpočinout .

03.10.2022 4 z 5