Andrys Andrys komentáře u knih

Matematické úlohy na prijímacie skúšky na vysoké školy Matematické úlohy na prijímacie skúšky na vysoké školy Bohumil Parízek

Hm, že by to byl rozdíl od jiných sbírek, kde jsou úlohy seřazeny dle nejtěžších, aby hned na začátku ukázaly studentům, co je čeká na konci ročníku či studia?

24.10.2011

Cizí tvář v mém zrcadle Cizí tvář v mém zrcadle Ilona Borská

Jé, jen doufám, že operace mozku v takovém rozsahu ještě nějaké to století nebudou reálné, aby se u nich museli řešit tyto "praktické záležitosti". Pokud ovšem nejste vědec v oboru neurochirurgie a nezabýváte se otázkou co by se mohlo stát, kdyby...

Příběh staršího bratra Příběh staršího bratra Ilona Borská

Je zvláštní, co může současné spisovatele poutat k osobnostem z antiky, starověku, středověku či současným? U některých zřejmě jen to, že žili ve stejném tisíciletí? Nebo by to mohlo být i tím, že jim jejich životy připadají zajímavé? To by mohlo býti ono.

Opakování již napsaných informací, hm, koho mi to jen připomíná?

Co by se mělo udělat dřív? Spojit jednotlivá vydání nebo psát komentáře ke každému zvlášť?

06.10.2011

Kdo zachránil jeden život Kdo zachránil jeden život Ilona Borská

Ano, je to životopisný román, jak je napsáno hned na začátku obsahu od autorky, u které je kniha přiřazena.

Hodně lidí ví, kdo byl Josef Čapek, někteří znají i MUDr Hamzu a MUDr Kálalovou. Minulost se mísí s přítomností a jen budoucnoust ukáže, jak se z ní kdo poučil.

Lékaři, kteří zakládají nemocnice, bez ohledu na svůj prospěch, takoví stále ještě existují, jen se o nich nepíší romány. O lékařích, kteří myslí jen na svou peněženku se ví, něco se o nich i napíše, ale nic se s tím nedělá.

Menuet v hangáru Menuet v hangáru Ilona Borská

I když je v obsahu napsáno dvakrát slovo Terezín, neznaméná to, že kniha je o něm. Je zaměřena na obyčejné lidi a na jejich chování v té konkrétní době.

Nejlepší je Terezín navštívit.

Trojitý gambit Trojitý gambit Ken Follett

Trochu zavádějící popisek. KGB a egyptskou rozvědku bych asi neoznačila za západní. Stejně jako výrok, že Coparelli je sovětská loď přepravující uran Palestincům. I tu krásnou a odvážnou dívku po boku bych brala trochu s rezervou (ano obojí sice je, Natovi hodně pomůže, ale až ke konci knihy, neprovází ho celým dějem). Neschopná byrokracie? Ani o ni to není, je to spíše o schopnosti Nata ji obejít.
Kniha má celkem spád, každý ze tří hlavních agentů má svůj vlastní důvod, proč misi splnit. I když se nejedná o novou knihu, mohu ji doporučit.

01.10.2011 4 z 5

Když uvěříš Když uvěříš Jessica Inclán

Série není špatná, jen některé části/nápady mi přišly nedotažené do konce. Nadějné nápady končili dost mdle nebo nebyly pořádně využity. No a vše nevýrazné završila postava Felixe.
Každopádně jsem moc nepochopila POŘADÍ JEDNOTLIVÝCH DÍLŮ. Všude se uvádí Když uvěříš jako první díl, ale já bych doporučovala jako první díl Máš proč věřit. Při zachování stávajícího pořadí vás druhý díl o nic neposune, není tam žádné napětí, protože víte, jak vše dopadne.

30.09.2011 4 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Ach jo, zas jedna série, kdy se mi první díl zdál celkem dobrý, možná i zajímavější než Stmívání... Jenže pak přišel druhý díl a vše bylo jinak. Říkala jsem si, že je to strašné. Další díly jsem četla jen ze zvědavosti jak to dopadne (kdyby to kamarádka začala číst dřív, tak bych si to nechala převyprávět a byla bych šťastná, že nemusím číst ty bláboly, které si myslí či říká Zoey a kterého kluka vlastně chce). Jediné pozitivum postupně začala být Afrodita a její výroky na účet ostatních. Zlomový mi přišel až 6.díl, kdy Zoey dostala méně místa a přidaly se i kapitoly z pohledu ostatních. Nakonec to dopadlo tak, že jsem si musela koupit 7. díl a přečíst ho během jednoho dne. Linie se Stevie Rae a Refaimem je zajímavá a těším se na další díl :).

07.09.2011 4 z 5

Šestý cíl Šestý cíl James Patterson

Tato kniha je rozhodně z této série nejhorší. Nejen že obsah zde i v knize je zavádějící, ale Lindsay je úplně mimo. Vše jí dochází velmi pomalu. K tomu všemu se chová nesmyslně. Její rozhovory s Jacobim byly moc umělé .... Autor musel být v době psaní knihy velmi naštvaný na nějakou ženu ...

28.08.2011 3 z 5

Nekropole Nekropole Anthony Horowitz

Byla jsem docela ráda, že Matt zůstal ústřední postavou, Kapitoly s nám mi nějak rychleji utíkaly, než ty, které se týkaly pouze Scar. Také se mi zdálo, že ztráta rodiny u ostatních členů je pro ně v konečném důsledku zvýhodňující. I když ...

Nezbývá nic jiného, než čekat na závěrečný díl.

Jen se mi tam trochu nezdály počty členů Nexusu. Mělo by jich být 11 ne jen 10.

21.08.2011 4 z 5

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Ze začátku jsem byla překvapená, byla to první kniha této autorky,která mě nezaujala hned od začátku. Loua si nemůžete oblíbit, je to egoistický člověk, kterému nedělá problém podvádět svou manželku. Vše se změní jakmile potká Gabriela. Jeho život se začne měnit. Znovu navazuje přetrhaná pouta se svou rodinou. V tu chvíli to začne být opravdová Ahern.
Nejlepší na knize je závěr. I když byste Loua vyměnili za někoho lepšího, na konci stejně začnete rychle mrkat, aby jste zahnali slzy...

17.08.2011 4 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Kniha předčila mé očekávání. Čekala jsem spíš nějkou romantickou slátaninu a on to je celkem normální a vtipný příběh :). Prostě u něj vypnete a jen si užíváte.

A často mě napadalo, že když Scarlett žije život podle filmu, tak ho žije i podle knih ... ;)

16.08.2011 5 z 5

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

No nevím, mě tato kniha nechytla. Místy se mi z ní zvedal žaludek a po přečtení se dostavil pocit úlevy místo ohromení z děje a trochy smutku, že kniha skončila. No a co ten konec? Deus ex machina.

17.03.2011 2 z 5

Noc nad oceánem Noc nad oceánem Ken Follett

Po Kavkách a Sršni byla tato kniha spíše zklamáním :( .Přišlo mi to celé moc "růžové". Několik dvojic a se všemi to dopadne tak, jak to dopadne. Jediná více burcující věc je tam sympatie lorda Oxenforda a jedné jeho dcery k fašismu. Líbila se mi postava Percyho, i když v jedné scéně mohl být duchaplnější a důraznější.

10.02.2011 3 z 5

Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Philip Pullman

Útlá knížečka psaná stylem písma spíš pro devítileté děti, i když píší pro čtenáře od 11let. Ale příběh splňoval to co sliboval. Děj hezky plynul jako čas odtikávaný hodinkami a najednou byl konec :).

26.01.2011 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Zajímava kniha, některé úseky mi přišly nezajímavé a hůře se četly, přišlo mi to jako zbytečné natahování. Taky se mi zdálo, že některé věci byly zmíněny a pak nijak moc nevysvětleny, jako by se od někud vynořily a pak zas zmizely.

14.01.2011 4 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Překvapuje mě, jak často Tempe propouští ze zaměstnání. Buď to je dobrá vědkyně a věřím jejímu úsudku, nebo ne a tím pádem ji nechci mít ve svém úřadě.

05.12.2010 4 z 5

Mí přátelé, mé lásky Mí přátelé, mé lásky Marc Levy

Souhlasím s ostatními komentáři, rozhodně se dostatečně nasmějete. Jen mi trochu vadil Mathias. Co mi ale hodně vadilo, byla nepozornost překladatelky. Nevím, jak jinak to pojmenovat. V celé knize je používáno jméno Yvonne a asi na str 192 je použito Ivone.

30.11.-0001 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Denise...: ty jsi tu knihu četla? Vážně by mě to zajímalo. Protože kdyby ne, neměla by být tato kniha tebou hodnocena. Pokud jo, tak se tě ptám, zda i ve svém věku nosíš pleny, které si sama neumíš vyměnit :). Zřejmě to beru osobně, ale mohu Ti říct, že já pleny nenosím a malému dítěti bych je zvládla vyměnit s přehledem a i tak jsem knihy z této tetralogie četla.

Netvrdím, že kniha není prostá a Bella by potřebovala, aby s ní někdo pořádně zatřástl a ona se přestala opakovat a začala víc používat obsah dutiny lebeční. Ale netvrďte mi, že jste nevěděli, že kniha taková bude. Je to pro malé holky (zřejmě 12), tak co čekat? Kdybych si chtěla přečíst knihu, která se tváří solidně a vyklubalo by se z ní toto, tak bych byla oprávněně rozhořčena. Ale já věděla co budu číst, tak proč být překvapená?

30.11.-0001 5 z 5

Píseň meče Píseň meče Bernard Cornwell

Při čtení anotace z knihy jsem se bála, že nejméně polovinu knihy budu číst o vnitřním boji Uthreda mezi přísahou Alfrédovi a obdivem k seveřanům. Naštěstí to tak dlouho nevadilo.
Od předchozích knih se tato liší tím, že hned nenavazuje na předchozí díl, ale začíná s odstupem nějakých pěti let. Vadilo mi, že autor dal víc prostoru starší verzi Uthreda. Nechápala jsem, proč je zrovna se svou poslední ženou, které nemá ráda ani řeči o válčení a je velmi pobožná.
Konec byl takový, jaký být musel, i když by se mohl odložit do dalšího dílu.

30.11.-0001 4 z 5