Noc nad oceánem

První civilní lety mezi USA a Evropou zahájila společnost Pan American v létě 1939. Linka však vydržela jen několik týdnů. Když Hitler obsadil Polsko, byla zrušena. Tento román vypráví o smyšleném posledním letu, který se uskutečnil několik týdnů po vyhlášení války. Let, cestující i posádka jsou výplodem fantasie, ale letoun samotný je skutečný......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/7094/noc-nad-oceanem-JZa-7094.jpg 3.940
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Naše vojsko

Night Over Water (1992)

Kniha Noc nad oceánem

Jack Bauer
13.11.2018

Nádherná oddechová četba, opět mistrovské dílo. Různé příběhy lidí, které se zpočátku zdají jako povídky dávají postupně smysl, jde o pomalé seznamování s osobnosmi jako například před odjezdem Orient Expressu nebo vyplutím Titaniku. Zde se jedná o předválečný let luxusním Clipperem do vysněné Ameriky, což v té době byla velká událost, kam prchá fašista, zloděj, milenka, kterou pronásleduje zhrzený manžel, vězeň apod. Příběhy postupně nabírají obrátky jako vrtule Clipperu a nenechají nás vydechnout. Velice zajímavé co obnášeli první lety přes Atlantik. GPS neexistovala, tak se chodilo měřit sextantem hvězdy a pak se vypočitávala poloha, vítr apod. Krásně popsané prostory letadla, jakobych se díval na film. A nakonec byli všicni popletení:) Měl jsem obavy, že mě téma nebude zajímat a nižší hodnocení mě od čtení také odrazovalo, ale Follett to vždy dokáže tak mistrně podat a zaujmout čtenáře hned od prvních stránek, že pak knihu nelze odložit.

Igor1311
23.09.2018

tu sa Follett trocha potkol a ponúkol nemastný neslaný príbeh. Dlho trvalo, kým sa začne čosi diať, a keď už sa tak to rýchlo skončilo. Nevravím, že je to zlé, no zatiaľ pre mna jeho najslabšia kniha

syskas
11.03.2018

Vzhľadom na to, že jeden web neoprávnene používa naše profily a komentáre ku knihám, som sa rozhodla nehodnotiť slovne žiadne knihy. Ukážka tu:

endyamon
24.01.2016

Zaujimavý príbeh, ešte zaujímavejšie lietadlo, ale čítalo sa mi to ťažko teraz aj pred 18 rokmi, keď som si knihu kúpil, pritom Folleta mám rád. Tu ma však formou nepresvedčil. Vidím to na tri a pol hviezdičky, zaokrúhlim však dolu.

Carpinus-CZ
26.10.2015

To bych si asi měl přečíst, myslím, že by se mi román mohl líbit :-)

Endy17
21.08.2015

Skvělé čtení, ale ten závěr! Příliš erotický, neúměrně přeslazený, vysoce nepravděpodobný.

JiříŠkorpík
25.11.2013

Knížku jsem si pořídil hlavně kvůli Boeingu 314, který těsně před začátkem druhé světové války jako první přepravoval cestující nonstop letecky přes Atlantik. Autor celý popis pojal jako dobrodružný román s detaily takového letu, při kterém se na palubě schází příběhy jednotlivých cestujících vesměs prchajících před válkou. Popis se mu dokonale povedl a skutečně se při čtení cítíte na palubě luxusního velkoletadla s vlastní jídelnou a dokonce i svatební kajutou, a prožíváte komorní příběh uprostřed Atlantiku. Něco bych však autorovi vytkl, nemám nic proti milostným scénám a to klidně nechť jsou lehce pornografické, ale tady jich bylo až moc a některé vyloženě uměle vloženy do příběhu.

Aviator
21.11.2013

Zaujímavé postavy, každá s vlastným príbehom sa stretnú na palube jedného lietadla. Také pohodové čítanie. MOŽNÝ SPOILER Nie, že by som nemal rád šťastné konce, ale až takýto happy end tam byť nemusel. MOŽNÝ SPOILER