andrejci andrejci komentáře u knih

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tohle byla moc pěkná knížka. Addie LaRue je úplně jiná fantasy než jakou jsem čekala. Od autroky toho mám celkem dost přečtené a díky této knížce jsem si ji oblíbila ještě víc.
Četlo se to krásně. Žádné dlouhé pasáže. CeLou dobu mě to bavilo. Moc se líbulo sledovat co Addie prožívá. Láska, osamění, přátelství, domov, ztrátu a to celé dokola. Autorka to všechno krásně zpracovala. Takže mi 500 stran uteklo strašně rychle.
Navíc krásně popsala postavy. Okamžitě jsem se do nich zamilovala. Henryho jsem si zamilovala okmžitě. Stejně tak i Addie. Její příběh mě moc bavil.
Navíc ten konec? Ke knížce se to nádherně hodilo. Dokonce jsem si i poplakala.
Shrnula bych to asi takto. Krásná fantasy, která se vymyká všem ostatním. Má to krásnou atmosféru.
Myslím, že není úplně jednoduché napsat recenzi na tuhle knížku. Každého zasáhne jinak. Každý si z ní vezme něco jiného. Myslím, že si ji musíte přečíst a stát se tak na chvilku součástí Addiina neviditelného života.

23.09.2022 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Percy Jackson to není, ale to neznamená, že by to nebylo skvělé. Popravdě byla jsem tročku skeptická.
Ale nové postavy jsem si zamilovala. Hlavně teda Lea. Když se tam navíc objevili i staří známí tak to bylo skvělé. I tak mi tam chyběl Percy.
Riordan opět spojil moderno a pověsti. Skvěle to vymyslel takže to mělo hlavu a patu. Plus ještě přidal i římskou mytlogii. To se mi moc líbilo.
Děj byl sice trošku pomalejší než se to rozjelo. Ale vůbec to nebylo špatné. Líbilo se mi, že ho můžeme pozorovat i z různých pohledů.
No a nakonec konec. Hlavně poslední věta. To nám snad dělá autor naschvál. Budu se muset co nejdřív pustit do dalšího dílu.
Za mě to bylo spíš takové odpočinkové, ale skvělé.

13.09.2022 5 z 5

Chvění kouře a zlata Chvění kouře a zlata Ava Reed (p)

Já tak nějak pořád nevím co si myslet.
Děj v Praze za mě super. Moc se mi to líbilo. Rozhodně to bylo čtivé. Ale do půlky mě to nijak extra nebavilo a místy jsem se musela vracet, protože jsem neudržela pozornost. Od té druhé půlky se mi to zase líbilo.
Navíc je k tomu krásná obálka. Ta mě nalákala
S postavami si moc nevyhrála. Skoro nic o nich nevíme. Bez charakteru. Rozhodně by se dali daleko víc popsat a vypracovat. Těch pár co se tam oběvilo by si to rozhodně zasloužilo.
Nedostali jsme skoro žádné odpovědi. Vyvstali jen další otázky.
Přišlo mi jako kdyby to napsal někdo nezkušený. Což je škoda, protože to má rouhodně zajímavou anotaci se kterou by se dalo krásně pracovat. Za mě to bylo takové menší zklamání. Rozhodně to není žádný výkvět YA, ale rozhodně to je odpočinkové.
Hodnotila bych to tak na 3,5*

10.09.2022 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Moc pěkná doplňková knížka o podivných. Líbilo se jak je ilstrovaná. Je to krásná oddechová knížka. Ale i tak tam najdeme spoutu poučení. Některé příběhy byly známé, některé ne. Já si, ale užívala knížku celou dobu.

08.09.2022 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Jediné co bych asi vytkla bylo to, že mi tam chyběli ostatní podivní. Celkem jsem si na to partu zvykla. Ale jinak to bylo skvělé.
Příběh byl hodně čtivý. Pořád se něco dělo a já to hltala plnými doušky. Posledních 150 stran bylo skvělých. Moc se mi líbil konec. Byl celkem překvapivý. Navíc bylo v knížce spoutu nových fotografií. Takže to opět doplňovalo atmosféru.
Líbilo se mi jak autor zpracoval Ďáblův akr. Rozhodně díky tomu působila atmosféra děsivěji a napínavěji.
Jacob a Emma byly sympatičtější a sympatičtější. Hodně jsem si je oblíbila. Hlavně teda Jacoba. Je to velmi zajímavý podivín.
Rozhodně se potvrdilo to, že svět podivných bude moje srdcovka. Zamilovala jsem si co všechno autor vymyslel. Rozhodně hodnotím celou sérii kladně. Patří to mezi poklady fantasy.

08.09.2022 5 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Páni. Kde mám začít?
Knížka nás přenese do Šanghaje. To jak autorka všechno popisuje to prostě skvělé. Během čtení jsem měla pocit, že ulicemi procházím. Všechno jsem si dokázala krásně představit. Navíc do toho byly zapojeny, tradice, oblečení a kuchyň. To se mi moc líbilo. Autorka do toho ještě přidala období vzestupu komunitů a krásně to zpracovala. Ponechala i činské názvy takže to celou dobu mělo nádech exotiky.
Další věc se kterou si autorka krásně pohrála bylo zpracování Romea a Julie. Dědicové dvou gangů. To mi přišlo skvělé. Chemie mezi nimi taky fungovala, takže jsem se na jejich střety vždy tešila. Oba dva jsem si moc oblíbila. Plus jsem se dozvídali i informace z jejich minulosti. Autorka se úplně nedržela původního díla, ale pár věcí z něho vzala. Navíc se mi líbilo porovnávat gangy mezi sebou. Vidět jak to uvnitř funguje a jejich pravidla a rozdíly. Rozdílná postavení obou dědiců a jejich problémy.
Šílenství taky bylo dobře zpracované. Velká záhada s logickým vysvětlením.
Ke konci nemám co dodat. Jsem hodně zvědavá na další díl a doufám, že vyjde co nejřív. To co tady autorka vymyslela, je pěkně podlé.
No a jako poslední obálka. Ta se mi moc líbila. Ke knížce to pěkně sedlo. a přidávala tomu určité kouzlo.

04.09.2022 5 z 5

Za musím prvně podotknout je nádherné grafické zpracování. To je prostě krásné. Já bych klidně uvítala víc přííběhů z jeho minulosti. Kdyby tam byla i krátká kapitolka co se dělo po událostech 3. dílu tak by mi to nevadilo. Knížka, ale je i tak moc krásná.

01.09.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Ze začátku jsem se nemohla pořádně s příběhem sžít. Od autorky jsem četla obě dvě předchozí knížky a moc se mi líbili. Tak jsem se bála abych tady nebyla zklamaná. No, a pak nastal obrat o 180 stupňů a já musím říct, že jsem nadšená.
Prostředí, kde se děj odehrává je krásné. Autorka moc pěkně popsala sicilkou atmosféru. Krásně do toho zakomponovala i tradiční jídlo a slovník. Krásně to na mě dýchlo atmosféru moře a Itálie.
Postavy za mě byly hodně sympatické. Samozřejmě nejlepší byl Ira. Temný princ, kterého jsem si moc oblíbila. Ale Emilia taky nebyla špatná. Nepřišla mi tak naivní jak některé hrdinky bývají. Téma čarodějek dostalo nové zpracování a tady se mi to moc líbilo.
Dějově to taky nebylo vůbec špatné. Jsem ráda, že se do toho autorka přidala i něco z detektivky. Ty umí psát opravdu dobře. Navíc tady nenastal milostný troúhelník takže tady má u mě autorka velké plus. No a ten konec. Skončilo to v nejlepším a já doufám, že v nejlepším to bude v druhém díle i pokračovat.
Autorka píše čtivě a i když mi na začátku trvalo se k příběhu dostat něco mě nutilo číst, pořád dál a dál.
Navíc musím ještě pochválit obálku. Ta se mi moc líbí.
Nakonec bych to zhodmotila jakou příjemnou, čtivou, hezkou, temnou a vtipnou fantasy u které se teším na další díl.

01.09.2022 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl byl skvělý. A já doufala, že druhý díl pojede ve stejném rytmu. A musím říct, že to bylo ještě lepší rytmus než u prvního dílu. Z této série jsem zatím hodně nadšená.
Moc se mi líbilo, že dějově jsme v roce 1940. Autor podle mě dost dobře popsal jak to v Londýně v té době vypadalo. Knížka, díky tomu půsbila pěkně temnou atmosférou. Když se k tomu navíc přidali fotky tak to bylo skvělé. Klidně jich tam mohlo být víc. Zároveň nám ukázal i jíná místa ze světa podivných. Plus k tomu přidal i něco z jejich života a výchovy.
Postavy za mě byly skvělé stejně jako v prvním dílě. Jacob je mi hodně symatický. Troufám si říct, že to takový jiný hrdina.
Po skončení tohoto dílu jsem opravdu hodně zvědavá na další díl. Podle mě to skončilo v nejlepším a rozhodně vyvstalo víc otázek než odpovědí. Doufám, že si je brzy zodpovím. Takový konec jsem rozhodně nečekala.
Knížka se rozhodně četla rychle. Děj mi utíkal a já hltala stránku po stránce. Svět podivných jsem si rozhodně zamilovala. Navíc ta obálka je opět skvělá.

29.08.2022 5 z 5

Krevní msta Krevní msta Petra Machová

Musím přiznat, že jsem lehce zklamaná. Druhý díl byl prostě skvělý a já se těšila na další díl. Ale nastal problém. Jelikož tento díl vyšel s odstupem tak jsem si úplně nemapatovala co všechno se setalo, kdo kde skončil. Kdo je čí spojenec a kdo koho zradil. Takže moje čtení chvilku vypadal jako detektivka než jsem se trošku z orientovala. Rozhodně bych tam uvítala, kdyby tady nastlo trošku víc prostoru k vysvětlení předchozích událostí.
Dvě dějové linky se mi moc líbily. Nutilo mě to číst pořád dál. Navíc se tam promítal pohled víc lidí což mi přišlo skvělé. Postavy mi byly sympatické. I když mi tam chyběly některé z minulého dílu. Osudy některých by mě zajímaly - Versen,...
Dějově to za mě to bylo trošku slabší. Přišlo mi, že se tam hlavně cestovala. Čekala jsem tročku víc akce. Finální bitvu jsem si taky představovala trošku jinak. Asi akčnější. Přišla mi taková malá a trošku nevýznamná. Klidně jí autorka mohla přenechat víc prostoru.
Knížka se, ale rozhodně četla dobře. Já české autory moc nemusím, ale za tohle smekám. Krásně vymyšlený svět, který se mi moc líbil.
Navíc se mi moc líbí obálka. S odstupem musím říct, že se obálky povedly k celé sérii.

28.08.2022 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Hezká doplňková knížka. Líbilo se mi, že jsem se dozvěděla něco z jeho minulosti. Klidně bych uvítala jednu kapitolu po událsot v Alianci. Ale bylo hezké se vrátit na začítek, když už vím jak to skončí.

25.08.2022 5 z 5

Barva draků Barva draků R.A. Salvatore (p)

Jsem zklamaná. Obálka vypadá moc hezky. Ta mě nalákala. Ale to je tak všehno. Podle anotace jsem čekala něco úplně jiného. Bylo tam celkem dost zavádějících informací. To bylo moje první zklamání. Další byly postavy. Ani jedna se mi pořádně nelíbila. Hlavně teda Magii. Přišlo mi zvláštní, že získala magii a ani se jí nebála a skoro hned jí uměla ovládat. Děj byl takový jednoduchý. Nic extra. Navíc jsem čekala, že tam bude víc draků. No a konec. Za mě to bylo strašně rychle ukončené. Skoro bez nápadu.
Pro mě to je zklamání. Což je škoda. Draky mám ráda, ale tady chybělo to správné zpracování.

25.08.2022 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tak - po roce jsem se pustila do posledního dílu. A musím říct, že se mi to moc líbilo. Děj rychle utíkal. Nikde se to netáhlo. Opět mě přkvapily rozdíly mezi filme a knihou. Bylo zajímavé kolik postav se ve filmu vynechalo. Celkově bylo jak moc se změnil děj.
Tris a Čtyřka mi přišli trošku vedleší. Jako kdyby autorka nevěděla co v jejich vztahu dodat. Prostě mi přišli vycpávkoví.
Co mě opravdu překvapilo byl konec. Ten se zásadně lišit od knihy a nechápu jak jim mohla projít taková změna. Musím přiznat, že jsem čekala happy end. Takže mě to lehce zklamalo.
Každopádně celá séri má něco do sebe. Je to taková stará dobrá young adult knížka.

23.08.2022 5 z 5

Ztracená Bílá kniha Ztracená Bílá kniha Cassandra Clare (p)

Tak tohle se mi líbilo víc než první díl. Vrátila jsem se do úžasného světa. Ten byl předsatven opět jinak. Opět tam byl Alec a Magnus - můj oblíbený pár. Moc se mi líbilo jak se změnila jejich role. No, a navíc tam byly další moje oblíbené postavy. Vrátily se vtipy a skvělé komentáře. No a díky konci se nemůžu dočkat dalšího dílu. Pro mě to byl skvělý odpočinkový díl. V podstatě se to četlo samo.

21.08.2022 5 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Nápad je dobrý. Druhý Londýn s magií se mi líbil. I když to místy trošku připomínalo Temnější tvář magie. Někdy bych uvítala i jak to v Londýně vypadalo. Třeba styl oblečení nebo popis nějakých míst. Moc mi to totiž jako viktoriánská Anglie nepřišlo.
Děj byl, ale i tak zajímavý. I když tam byl úhlavní nepřítel tak se řešilo i něco jiného. Což byla příjemná změna. Tady, ale u mě nastal první problém. Já jsem u něho nedokázala udržet pozor. Teda kromě asi dvou nebo třech případech. Jinak jsem byla pořád mimo a musela jsem se několikrát vracet.
No a další kamenem úrazu pro mě byly postavy. Ilsa mi přišla strašně nezáživná. Rozhodně jsem čekala, že se dozvím víc o jejím dětství nebo o jejím životu na ulici. Že nám prostě ukáže víc věcí co se za tu dobu naučila - triky, krádeže,... Postavy, které jsem si naopak celkem oblíbila zase moc prostoru nedostaly. Taky jsem čekala, že se o nich dozvíme víc.
Obálka je moc pěkná. Ke knížce a ději krásně sedla. Co bych v knížce ještě uvítala je mapa. Já se v Londýně moc neorinetuji takže vyznačení teriotorií graficky bych uvítala.
Přiznám se, že jsem trošku zklamaná. Čekala jsem něco lepšího, ale pro mě to byla spíše oddychovka. Druhý si, ale určitě přečtu.

20.08.2022 4 z 5

Tak tohle mě moc bavilo. Film jsem viděla a moc se mi líbil, ale ke knížce jsem se dostala až teď. A byla skvělá.
Byla jsem celkem hodně zvědavá, protože má knížka celkem málo hodnocení, takže jsem se troškku bála. A naprosto zbytečně.
Originální téma se zajímavým zpracováním. Žádné víly, elfové, vyvolení a milostné trojúhelníky. Navíc knížka byla doplněna fotkama, které byly místy hodně děsivé. Skvělě k ději seděly. Knížka měla skvělou atmosféru.
Co mě překvapilo byl zásadní změna jedné z hlavních postav. Stejně jako konec. Jsem si celou odbu říkala, že vím jak to skončí a najednoun nastala čára přes rozpočet.
No rozhodně si musím pustit do dalšího dílu. A to co nejdřív.

18.08.2022 5 z 5

Legenda o Ladě Legenda o Ladě Jana Švecová

Na knížku jsem se moc těšila. No a v jistých ohledech jsem byla celkem zklamaná.
Slovanská mytologie byla pěkně zpracovná. Možná tam mohlo být víc postav z mytlogie. Líbilo se mi, že se autorka věnovala úpadku pohanství a nástupu křesťanství.
Co u mě, ale hodně kolísalo byly posatvy. Lada mi přišla strašně nesympatická. Já se s ní prostě nemohla sžít. Někdy mi přišla srašně naivní. U Ivana to už bylo lepší.
Konec mě překvapil. Autorka ho napsala moc hezky.
Za mě to, ale i tak byla slabší knížka o slovanské mytologie. Rozhodně byla odpočinková.

16.08.2022 4 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Poslední dobou zjišťuji, že slovanská mytologie je ještě lepší než jsem si původně myslela. A to, že se ji dostává takhle skvělého zpracování je úžasné.
Moc se mi líbilo, že se jsme mohly zaráz sledovat dvě časové linky. Bylo fajn, že se knížka spíš zaměřuje na sestry a ne na romantickou linky.
Příběh Morany a Vesny se mi moc líbil. Bylo to jiné zpracování a bylo hodně povedené. Stejně jako ostatní postavy ze slovanské mytologie. Líbí se mi, že se dodržý pravidla, kdo vládne všemu a přece to je naprosto jiné. Je neuviřetlé kolik přadstavivosti autoři mají.
Děj navíc hezky plynul takže jsem to měla za chvilku přečtené. Pro mě to byla spíš oddechová knížka.

14.08.2022 5 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Tak poslední díl je za mnou a já jsem z celé série taková rozpačitá. Z prvních dvou dílu jsem byla nadšená. Třetí díl mě celkem zklamal a tady toto je někde mezi.
Ze začátku jsem byla celkem ztracená, protože už to byla nějaká doba co jsem četla třetí díl. Pamatoval jsem si jen to hlavní. U zbytku jsem celkem pátrala co se stalo.
Dějově to, ale bylo mnohem lepší než trojka. Bylo to akční a moc se líbil vývoj královen. Jen mě mrzí, že jsem přišla o jednu ze svých oblíbených. Konec se mi, ale moc líbil. Posledních 200 stránek jsem doslova zhltla. Konečná bitva za mě byla moc povedená.
Co mě překvpilo bylo to, že jsem si oblíbila Kathrinu. Mirabel a Arisone jsem si oblíbila ještě víc. Ale Kathrinu jsem moc nemusela. Jules u mě naopak trošku kesla.
Konec mě trošku překvapil, ale jinak se to dalo čekat. I tak mě překvapilo, kdo všechno umřel a kdo všechno přežil.
Autorce se každopádně povedlo napsat moc pěknou sérii.
Hodnotila bych to tak 4,5*. Rozhodně to nebylo tak špatné jak 3. díl, ale na 1. a 2. to podle mě nemá.
K celé sérii, ale byly vytvořeny nádherné obálky. Ty se mi vždy líbily a skvěle ke knížce i ději sedly. Z toho důvodu se přikláním k 5*
Celou sérii jinak hodnotím kladně. Byla originální což se moc nestává v dnešní době.

13.08.2022 5 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Pokud to šlo tak to bylo ještě lepší než první díl.
Nadchlo mě, že se děj odehrává v horách na hradě (ten je mimochodem krásný). Hledání vraha na hradě bylo skvělé. K tomu všemu jsem se opravdu utrvdila, že nesnáším pavouky. Navíc v zimě. Mos se mi líbilo, když se do toho přidal rumunský folkór a legendy. Knížce to dodalo nádhernou, temnou atmosféru.
Stejně jako fotky a dopisy, které byly součástí děje. Bylo zajímavé se na ně podívat.
Thomas a Audrey Rose byli opět naproso skvělí. Oblíbila jsem si je ještě víc. Jejich konverzace opět neměla chybu. Stejně jako jejich narážky a chemie mezi nimi.
Opět smekám před detektivní zápletkou. Stejně jako u prvního dílu jsem neměla tušení, kdo za tím vším stojí dokud jsem si to nepřečetla. Do té doby jsem stránky vyloženě hltala.
Navíc konec nám napověděl co bude v dalším díle. Doufám, že vyjde hodně brzy. Protože se nemůžu dočkat.

09.08.2022 5 z 5