andrej0867 andrej0867 komentáře u knih

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

(SPOILER) Zakomplexovana a nezrela 400-rocna hlavna postava (?) Vyvyan cely cas pusta trapne hlasky a prirovnania a chvilami si robi srandu z vedlajsej postavy ktora obcas pusta trapne vtipy.
Clenovia tajneho radu zalozeneho na hodnotovom boji za zachranu krajiny sa spravaju ako stredoskolske primadony a po zlozeni telefonu / zatvoreni dveri pubertiacky a falosne odvravaju a zosmiesnuju nadriadenych.
Dej (?) sa chaoticky potaca, postavy ploche, opisy slabe. Ak sa tam aj nieco nahodou pomedzi ten chaos a nudu stane, tak je to zahovorene s tym ze sa o tom postavy porozpravaju neskor.
Celkovo velka povrchnost a strata casu. Oznacit toto ako B-ckovy brak je urazka braku.
Mazem z citacky po pretrpeni 70% po tom, ako...

SPOILER ALERT!

...postavy holymi rukami vyhrabali megadolezity artefakt a potom ho tyzden skumaju v lesnej chatke a v snahe o nenapadnost jazdia v Porsche Cayene do potravin v blizkej osade (5 domov, potraviny, maximalne auto Skoda 120 alebo Felicia) kde ich vsetci okukuju.

29.12.2020 1 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Fajn jazda, len mi nejako uniklo ako nasli En-ruka.

21.12.2020 4 z 5

Jak nám zobák narost Jak nám zobák narost Carl Hiaasen

Florida konca 80-tych rokov bez iluzii.

23.11.2020 4 z 5

Terminus Terminus Tom Sweterlitsch

Vyborny mix hard scifi a severskej detektivky zalozeneho na zivotnosti (v zmysle zotrvania/existencie) alternativnych vesmirov a hlavne na unikatnom napade backtrackingu cesty v case. Prvu a posledne dve kapitoly treba citat velmi pozorne.
Vcelku originalny napad ozvien mi pripomenul Holdstockov Les mytag.

Update po druhom precitani: komu nie su jasne Shanonine ozveny a paralelne casove roviny tak treba vygooglit "gone world ending explained" a prestudovat si celkom slusne vysvetlenie celej naslednosti udalosti knizky. Samozrejme, tam svieti jeden velky neonovy spoiler alert.

01.09.2020 5 z 5

Pelyněk. Díl 1 Pelyněk. Díl 1 Daniel Tučka

nudne fantasy

17.08.2020 2 z 5

Stribur Stribur Vlado Ríša

naivne beletrizovany bestiar

13.08.2020 2 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Zaujimave, ale celej knizke by prospelo keby redaktor z kazdej poviedky tak stvrtinu vyskrtal a odstranil.

22.07.2020 3 z 5

Tisíc a jeden vtip – po 50 rokoch Tisíc a jeden vtip – po 50 rokoch Ján Kalina

(SPOILER) Pýtajú sa Slovenského roľníka:
Dali by ste štátu kravu?
Veru dal.
Prečo?
Lebo sliepky mám.

13.07.2020

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

napad fajn, ale spracovanie jednoduchucke, postavy uplne ploche, taka b- space opera.

02.06.2020 3 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

tesim sa na pokracovanie na ktore si autor spravil skvelu pripravu

27.05.2020 5 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Prvy diel bol viac zombie survival, tento druhy je viac o politike.

05.05.2020 3 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Vymente si virus z Dagestanu za virus z Wuhanu, klamajuce Rusko za klamajucu Cinu a vychutnajte si dobre napisanu zombie apokalypsu.

10.04.2020 4 z 5

Vážení přátelé, ano Vážení přátelé, ano Ladislav Pecháček

Zvlastne pomaly plynuci pribeh, zaujimave spracovanie, uzasne hlasky. Celkovo vyborna vec ktoru snad ocenia aj ti co tuto dobu zazili.

"Člověk si celý život představuje, že něco musí přijít, nějaký zlom, a ono nepřijde nic. Jenom ten podělanej konec."

07.04.2020 5 z 5

1793 1793 Niklas Natt och Dag

Odbiehanim od hlavnej linie a naslednym spojenim mi to pripominalo Problem troch telies (Spomienky na Zem) alebo Pulp Fiction, ale vsetko sa pekne pospajalo a vysledok bol slusny.

14.03.2020 4 z 5

Čepel entropie Čepel entropie Vilém Koubek

do cca 3/4 celkom znesitelna kolaz prehnanej akcie a nelogickych dejovych spojek, ale halucinacia ktora zacala vystupenim z tanku a trvala az do poslednej stranky bola prehnana.

21.02.2020 2 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Po 20.000 mil pod morom (ano, Verne, 1869) som potreboval nejake odlahcenie a tato knizka bola idealna.

29.11.2019

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Najslabsia knizka z trilogie Deti kapitana Granta, 20.000 mil pod morom a Tajuplny ostrov.

Su tu aj pekne chvile (juzny pol, suez a ciastocne aj papua alebo perlovy zaliv) ale pre mna to zabija hlavne Conseil so svojou maniou zaclenovat zvierata do rodov, celadi a druhov a tiez encyklopedicke vymenovavanie okolitych druhov ryb.

Je tu sice skvely Nautilus, ale keby som nepoznal pozadie osudov kapitana Nema z Tajuplneho ostrova, podla popisu v 20.000 milach by mi pripadal ako uplny blazon.

Doporucujem citat az po Tajuplnom ostrove ktory sa odohrava az po tejto knizke, Nemo Vam bude pripadat menej sialeny.

25.11.2019 3 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Pribeh by sa dal skratit na 1/3 knizky, zvysok su nudne dejepisne (vymenovanie 60+ dobrodruhov aj s datumami pokusov o postupne objavovanie Australie) a narodohospodarske (ako sa tazi zlato) komentare ktore vobec nesuvisia s dejom. Obcas je to doplnene ciernou kronikou (vlakove nestastie) ktore sa tiez nedotyka deja.
Obcas je to prekladane jednovetovym konstatovanim ako 12-rocny Robert Grant hrdinsky utlkol neskodnu jezuru australsku palicou po hlave (+ konstatovanie ze jezury vyhynaju).
Divna knizka, napr. Tajuplny ostrov je radovo lepsi.

29.10.2019 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Zaver robi slusny zaklad pre Narezy preto treba citat po Vlkoch a pred Narezmi.

23.09.2019 4 z 5

Pán Gum a psia beštia Pán Gum a psia beštia Andy Stanton

Niektore detske knizky su fajn.
Chcel som otestovat tuto pred tym ako to budu citat deti.
Samotny pribeh je velmi slaby.
Pri zivote sa ho zufaly autor pokusa udrzat humorom zalozenom na absurdnych postavach s divnymi menami, nechutnostiach a zbytocnych nadavkach. Britsky povod dokazuje aj utahovanie si z kralovnej co moze fungovat v UK ale nie u nas.
Knizka bola cista strata casu.

03.08.2019 odpad!