Analady Analady komentáře u knih

Autorka působí jako pohodářka, píše dobře, ale samotná kniha je celkem o ničem. Mnohem lepší by bylo, kdyby šlo o příběh, ne o sbírku celkem nic neříkajících fejetonů. Čekala jsem, že autorka bude popisovat svůj život au-pair a cizinky v Anglii. O svých zážitcích, kdy pracovala jako au-pair, se však zmíní jen velice okrajově.

09.02.2020 2 z 5

Dětství před kamerou Dětství před kamerou Simona Oktábcová

Po této knize jsem sáhla, protože mě zajímalo, jak dětské hvězdy vnímaly čas strávený natáčením. Jak se vlastně k filmu dostali, proč u herectví někteří nakonec nezůstali. Bylo to pro mě jako listovat časopisem. Fajn strávená chvilka, ale nic víc.

23.01.2020 3 z 5

Cítit se dobře s druhými Cítit se dobře s druhými David D. Burns

Naprosto souhlasím s autorem, který říká, že problémy vznikají nedostatkem komunikace a neschopností řešit problémy. Pokud řešíte nějaký vztahový problém, nebo se jen chcete nad problematikou mezilidských vztahů zamyslet, tak vám můžu tuto knihu doporučit. Kromě mnoha zajímavých myšlenek autor uvádí i velké množství příkladů. Výborná kniha.

13.01.2020 5 z 5

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

Některé knihy pro mládež se mi líbí a užiji si je. Ale tato kniha nebyla nic pro mě. Abych si čtení užila, musí mě příběh vtáhnout. Ale tady se tak nestalo. Vybráno kvůli Výzvě, ale prostě to nešlo. Četla jsem ji naněkolikrát s dlouhými pauzami.

31.12.2019 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Měla jsem chuť na nějakou oddychovku, a když jsem narazila při hledání na tuto knihu, tak jsem si řekla, že to zkusím. Pravda, měla jsem značné pochybnosti, jestli to bude kniha pro mě, když jsem věkově někde jinde. A ukázalo se, že moje pochyby byly oprávněné. Nebylo to úplně špatné, ale nijak zvlášť mě to nenadchlo. Přeci jen je to knížka pro náctileté.

16.12.2019 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Ze začátku mě kniha moc bavila, byla čtivá a vtáhla mě naprosto do děje. Škoda, že autorka neudržela stejnou úroveň až do konce. Druhá část knihy mě vůbec nebavila.

25.06.2019 2 z 5

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

V prvním díle se zdálo, že z Radky se díky Pavlovi stala fajn holka. Druhý díl jsem na doporučení z komentářů vynechala a těšila se na to, jak to s Radkou a Pavlem dopadne. Musím říct, že čtení tohoto dílu pro mě bylo jedním velkým utrpením. Radka mi neuvěřitelně lezla na nervy. Měla jsem na ni přímo alergii. Knížku jsem dočetla, ale nestála vůbec za to.

27.04.2019 1 z 5

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

Anotací mě tato kniha nijak nezaujala, ale v rámci splnění čtenářské výzvy jsem se do ní pustila. Začátek mě moc nebavil, ale pak jsem se docela začetla a nakonec to nebylo až tak špatné. Chybou bylo pokračovat v této sérii. Další díly nedoporučuji.

27.04.2019 3 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Na knihách Lenky Lanczové se mi líbí, že se hezky čtou, jsou jakoby z běžného života, nechybí v nich romantika ani humor. Tato kniha nebyla špatná, ale v porovnání se dvěma předchozími byla nejslabší. Možná byla chyba číst tři její knihy tak krátce po sobě. Připadá mně, že jsou příběhy tak trochu jak přes kopírák, hlavní linka je pořád stejná. Ale i tak ji hodnotím jako fajn čtení.

25.03.2019 3 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Po opravdu náročné četbě jsem potřebovala zase nějakou oddechovku. A tak jsem sáhla po další knížce od Lenky Lanczové, kterou považuji za záruku oddechu. Po její předchozí knížce, která mě příjemně překvapila, jsem doufala, že i tentokrát nezklame. Pravda, rozjezd byl trochu pomalejší, ale od chvíle, kdy Jana s partou vyrazili na turnaj, jsem se dobře bavila. Svůj účel kniha splnila. Hezky jsem se u ní odreagovala.

22.03.2019 4 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Tato kniha mě zaujala velmi netradičně pojatou obálkou a jsem ráda, že jsem se jí nechala zlákat, protože tato kniha opravdu stojí za přečtení. Je to inspirující příběh, který ukazuje, jak je důležité nevzdávat se svých snů a žít plnohodnotný život za všech okolností. Krásné a dojemné.

06.02.2019 4 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

Na tuto knihu jsem narazila v předvánočním období a její obálka mě tak uchvátila, že jsem neodolala a koupila si ji. Škoda, že právě obálka je na celé knize to nejkrásnější. Kniha nepřichází s nijak převratnými myšlenkami, ale pravda je, že při jejím čtení na člověka dýchne klid a pohoda. A co že je to hygge? Spočívá v prožívání blízkosti a pospolitosti, přichází s pocitem spokojenosti s tím, co máme, s vychutnáváním si přítomného okamžiku, s vytvořením útulného domova, s vychutnáváním dobrého jídla a pití. Jsou to samozřejmosti, které všichni víme. Ale není od věci si je čas od času připomenout.

10.01.2019 3 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Autorčin styl se mi opravdu moc líbí. Obdivuji, jak úžasně si uměla hrát jazykem, baví mě její trefná přirovnání. Z tohoto hlediska je kniha skvělá. Co mě oslovilo už o něco míň, to byl příběh čtyř kamarádek, které řeší svou nespokojenost ve vztazích. Ale celkově to nebylo špatné. Takové pohodové čtení.

23.11.2018 3 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě, ale bohužel mě moc nebavila. Námět nebyl špatný, ale bylo mi neskutečně protivné číst neustále dokola, jak lidé Krankovým neustále vyčítají, že se rozhodli neúčastnit se davového šílenství kolem Vánoc. Při každé větě "Osvoboďte Mrazíka" už jsem dostávala osypky. Během čtení této knihy jsem si vzpomněla, že jsem kdysi dávno viděla film Vánoce naruby a musím říct, že se mi líbil mnohem víc než kniha.

30.10.2018 1 z 5

Lekce života Lekce života Elisabeth Kübler-Ross

Velmi pěkná kniha, psaná čtivě s velkou moudrostí. Nabízí mnoho různých pohledů na různé životní situace, které nás mohou potkat. Když jsem přemýšlela o koupi této knihy, trochu jsem váhala. Podle anotace mi připomínala jinou knihu na podobné téma, kterou jsem kdysi četla. Každopádně tato byla mnohem lepší a pro mě přínosnější. Rozhodně doručuji.

27.07.2018 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Pokud vás zajímá vnitřní svět autistů, tak určitě doporučím si tuto knihu přečíst. Kniha se velmi dobře čte, jelikož jde o soubor otázek a krátkých odpovědí. Kdysi jsem někde slyšela názor, že autisti si žijí ve svém světě a jsou v něm spokojení. Tato kniha ukazuje, že to tak není.

24.07.2018 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Knihu jsem nedočetla, proto ji nehodnotím. Čekala jsem příběh člověka, který bojuje s Alzheimerovou chorobou. Ale přišlo mi, že se děj daleko víc točí kolem života její dcery. Každopádně knihu nezatracuji, časem jí dám ještě šanci.

03.06.2018

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

V knize se střídá popis situace z pohledu jedné z unesených dívek a popis toho, co se děje okolo. To byl dobrý nápad, kniha je tak zajímavější a čtivější. Pokud nemáte rádi žádné velké krváky, tak bude tento krimiromán pro vás mrazivý tak akorát. Nemůžu říct, že bych byla vyloženě nadšená, nějaké mouchy bych tam našla, ale celkově to bylo fajn napínavé čtení.

08.05.2018 3 z 5

Štěstí bez podmínek - Úplně jiný pohled na štěstí Štěstí bez podmínek - Úplně jiný pohled na štěstí Howard Raphael Cushnir

Jak tuto knihu ohodnotit ... ? Váhám, jestli nejsou tři hvězdičky málo. Mám ráda knihy osobního rozvoje a tato mě svou formou psaní zrovna moc nezaujala. Takže po této stránce knihu nijak vysoce hodnotit nemůžu. Ale na druhou stranu má v sobě potenciál změnit vám život. A za to by si zasloužila hvězdiček pět. Samozřejmě nic se ve vašem životě nezmění bez vašeho přičinění. I když tři hvězdičky nevyznívají jako super hodnocení, tak pro opravdu podnětné myšlenky přečtení této knihy doporučuji.

28.03.2018 3 z 5

Jak sebejistě mluvit s kýmkoli v každé situaci Jak sebejistě mluvit s kýmkoli v každé situaci Emma Sargent

Tato kniha mě nijak nenadchla. Očekávala jsem od ní více rad do běžného života, kdy člověk musí řešit náročnější situace s nepříjemnými lidmi, ale kniha je zaměřena spíše na svět businessu. Měla občasná světlá místa, zajímavé postřehy, ale pro mě jich bylo bohužel dost málo.

08.02.2018 2 z 5