Amneris Amneris komentáře u knih

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Knihu jsem si vybrala v rámci Čtenářské výzvy. Abych pravdu řekla, tak mi styl psaní autorky moc nesedl, hodně často přeskakovala ze současnosti do minulosti jednotlivých žen a chvílemi jsem se dost ztrácela. Poslední stránky jsem četla se sebezapřením, protože jsem chtěla vědět, jak to s Úterními ženami dopadne...

23.01.2020 3 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Kniha Honzlová od paní Salivarové mě jako povinná četba naprosto minula, tak jsem si ji chtěla přečíst v dospělosti. Ale nějak nevím, do knihy jsem se nemohla pořádně začíst a styl psaní mi někdy vadil, ačkoliv mám vyprávění v ich formě ráda. Čekala jsem trochu něco jiného...

08.01.2020 2 z 5

Dítě školou povinné Dítě školou povinné Jiří Suchý

Četla jsem jako dítě, mám ráda humor Jiřího Suchého.

31.12.2019 5 z 5

Deváté nebe Deváté nebe Lenka Lanczová

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, nešlo se odtrhnout. Bylo mi Zuzky líto, vůbec jsem nechápala, že svého nevlastního tátu nenahlásila na policii. Bydlení na horách u bratra taky nebylo to pravé ořechové a s otcem alkoholikem už vůbec ne. Jsem ráda, že našla spřízněnou duši a velkou lásku...

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Knížka mě velmi rychle vtáhla do děje, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Šárku jsem litovala, čím si prošla, neměla to v životě jednoduché. Ten konec mi přišel takový zvláštní, ale dejme tomu. Rozhodně bych stála o pokračování.

Žijeme jen jednou Žijeme jen jednou Antonie Hofmanová

Kniha je mi blízká ze dvou důvodů. Prvním z nich je fakt, že autorka byla mojí pratetou a druhým je místo, o kterém Antonie vypráví. Obě procházíme z malé krkonošské vesnice Horní Branná, která je velmi malebná a našemu srdci drahá. Samotná kniha je psaná formou vzpomínek na dětství, seznámení s hnutím Jocismus, díky kterému byla pronásledována StB a následně uvězněna. Za celý život jsem od ní neslyšela, že by si na něco stěžovala, vše brala jako zkoušku, kterou jí život připravil. Byla vždy usměvavá a rozdávala radost i ostatním.

11.12.2019 5 z 5

Pomoc! Já se z té rodiny zblázním! Pomoc! Já se z té rodiny zblázním! Kathryn Lamb

U knihy jsem se velmi nasmála, v některých situacích jsem poznala sebe nebo někoho z rodiny. Pokud potřebujete zlepšit náladu, tato kniha je ta pravá.

09.12.2019 5 z 5

Vaše rodinná kronika krok za krokem Vaše rodinná kronika krok za krokem Lenka Peremská

Skvělá pomůcka po vytvoření rodinné kroniky nebo knihy předků ze zjištěných informací genealogického bádání.

07.12.2019 5 z 5

Tragický bál: Život a smrt Pavlíny ze Schwarzenbergu Tragický bál: Život a smrt Pavlíny ze Schwarzenbergu Milena Lenderová

Kniha představuje sondu do života kněžny Pavlíny ze Schwarzenbergu, která je známá tragickou smrtí na oslavě svatby Napoleona Bonaparte a Marie Luisy Habsburkové. Přitom její život byl velmi zajímavý a nebýt brzké smrti, jistě by kněžna Pavlína byla mnohem známější, než je tomu nyní. Ačkoliv je kniha velmi obsáhlá, paní Lenderové se podařilo čtenáře seznámit se životem kněžny ze Schwarzenbergu a dalších osob v jejím životě. Rozhodně doporučuji přečíst.

07.12.2019 5 z 5

Tak co, holky, co si počnete? Tak co, holky, co si počnete? Eva Michorová

Celkem pěkný příběh, četla jsem před mnoha lety.

23.03.2021 4 z 5

Dva kroky od ráje Dva kroky od ráje Lenka Lanczová

Příběh Natálie by měl být poučením pro mladé dívky. Taková láska s příchutí gamblerství může vzít mladým dívkám iluze i krásné lásce...

06.05.2020 4 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Kniha mě zaujala už svým názvem a velmi se na čtení těšila. A opravdu mě nadchla. Okamžitě jsem se do příběhu historičky Natálie začetla a velmi se líbilo prolínání příběhu s Guttou s Bubnu, díky které se dozvídá, kým vlastně v minulosti byla... Milovníkům romantickým příběhů se kniha bude určitě líbit. Doporučuji :-)

19.04.2020 5 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Do příběhu Samanthy jsem se rychle začetla, od začátku mi byla velmi sympatická, stejně jako Alex. Připomínalo mi to Deník princezny. Jen škoda toho rychlého konce, chtělo by to víc rozepsat. Skvělá knížka na pohodové čtení.

10.04.2020 5 z 5

Počátky emancipace žen v Čechách: Dívčí vzdělání a ženské spolky v Praze v 19. století Počátky emancipace žen v Čechách: Dívčí vzdělání a ženské spolky v Praze v 19. století Marie Bahenská

Knihu napsala moje profesorka z vysoké školy, takže byla nutnost ji přečíst :-) A počátky emancipace mě vždycky zajímaly, zejména vzdělávání žen a dívek.

03.04.2020 5 z 5

Budeme mít děťátko Budeme mít děťátko Stanislav Trča

Kniha je velmi poučná a nabízí rady pro budoucí rodiče.

26.03.2020 5 z 5

Vlastní bydlení jako finanční bonus k důchodu Vlastní bydlení jako finanční bonus k důchodu Martin Lux

Kniha zajímavě podává informace o tom, zda je dobré vlastnit nemovitost. Člověk zde najde zajímavá fakta, statistiky i názory lidí. Určitě stojí za přečtení.

15.03.2020 5 z 5

Keltská kletba Keltská kletba Barbora Hrůzová

Příběh byl od začátku velmi napínavý, nemohla jsem se odtrhnout. Kdo má rád záhady a trochu tajemna, tomu se kniha bude líbit.

10.02.2020 4 z 5

Kuchyně a stolničení na šlechtických sídlech Kuchyně a stolničení na šlechtických sídlech Pavla Kalousová

Skvěle sestavená publikace o zámeckých kuchyních a stolničení na šlechtických sídlech. Publikace obsahuje základní údaje o zámku a dále se zabývá kuchyňským vybavením a kuchyněmi jako celkem. Vše je doplněno barevnými fotografiemi a nechybí ani recepty ze šlechtických kuchařek. Za mě super kniha.

30.12.2019 5 z 5

České ženy známé a neznámé České ženy známé a neznámé Eva Uhrová

Kniha je velmi zajímavě sepsaná, hodnotím z pohledu historika. Pro laiky je trochu těžkopádnější a hodně odborně sepsaná.

18.12.2019 4 z 5

Hledáme své předky: na pomoc začínajícím badatelům Hledáme své předky: na pomoc začínajícím badatelům Vladimír Makovský

Tato kniha je skvělým pomocníkem pro všechny badatele v oblasti genealogie. Kromě základních poznatků o matričních záznamech a dalších nematričních pramenů kniha obsahuje i četné přílohy, např. tabulky na přepočet délek, objemu, hmotnosti či množství a plošných měr, vývoj písma během staletí nebo slovník latinských a německých slov, se kterými se badatel může v matričních záznamech setkat.