Amneris Amneris komentáře u knih

Život ve staletích - 13. století Život ve staletích - 13. století Vlastimil Vondruška

Velmi obsáhlá kniha, která popisuje běžný život, kulturu, náboženství nebo umělecké předměty z období 13. století a je doplněna mnoha fotografiemi.

26.03.2021 5 z 5

Život ve staletích - 15. století Život ve staletích - 15. století Vlastimil Vondruška

Velmi obsáhlá kniha, která popisuje běžný život, kulturu, náboženství nebo umělecké předměty z období 15. století a je doplněna mnoha fotografiemi.

26.03.2021 5 z 5

Sonáta pro dvě srdce Sonáta pro dvě srdce Lenka Lanczová

Letní příběh tří kamarádek, které se vydaly na čundr a zajímavé zážitky na sebe nenechají dlouho čekat... Milé letní počtení, prázdninové zážitky jsem holkám záviděla :-)

23.03.2021 5 z 5

Tajemství Anny z Lampersdorfu Tajemství Anny z Lampersdorfu Naďa Horáková

Kniha se mi moc líbila, pátrání po poháru Anny z Lampersdorfu bylo napínavé a prolínání historické části se současností byl velmi dobrý nápad. Za mě super kniha.

23.03.2021 5 z 5

Jenský kodex Jenský kodex kolektiv autorů

Faksimilie Jenského kodexu je nádherně ilustrovaná, nachází se zde nejznámější vyobrazení vojevůdce Jana Žižky z Trocnova na koni.

04.03.2021 5 z 5

Národní báchorky a pověsti I Národní báchorky a pověsti I Božena Němcová

Jako malá jsem dostala knihu s pohádkami Boženy Němcové a ráda jsem si je díky této knize připomněla. Mnoho z nich jsem ani neznala. Ráda si přečtu i druhý díl.

13.02.2021 5 z 5

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Knihu jsem si přečetla po doporučení manžela, který se při čtení dobře bavil. Skvěle napsaná příručka pro nastávající rodiče, ze které si každý vybere a ještě se pobaví.

10.11.2020 4 z 5

Miminka v rovnováze Miminka v rovnováze Sabine Hartz

Kniha mapuje vývoj miminka od narození do čtrnácti měsíců. Kapitoly jsou velmi vhodně doplněny obrázky a zajímavými tipy, jak miminko uklidnit nebo jaké aktivity s dětmi provozovat.

07.09.2020 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

U knihy se mi velmi líbila obálka i samotný název, ale čekala jsem úplně něco jiného. Více se mi líbila část o Giselle, jinak se příběhy strašně táhly a chvílemi jsem knihu chtěla opravdu odložit. Dočetla jsem se sebezapřením. Knihu už podruhé určitě číst nebudu.

20.05.2020 2 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Příběh Alex a jejích spolužaček byl vyloženě ze života. Kniha se velmi dobře četla, měla spád. Na dlouhé večery jako stvořené.

22.04.2020 5 z 5

Vražda na zámku Styles Vražda na zámku Styles Agatha Christie

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy, detektivky nejsou úplně můj šálek čaje. V ději jsem se ztrácela, bylo tam hodně postav. Konec byl zajímavě vysvětlen.

24.02.2020 3 z 5

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

Celá trilogie o Rádce je skvěle napsaná, četla jsem ji už dříve a ráda se k ní po letech vracím. Radce a Pavlovi jsem fandila, aby zůstali spolu, i přes to, co se stalo s Erikem. Konec byl skvěle zakončený. Lenka prostě romantické duši rozumí :-)

31.12.2019

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za jednu noc. Příbuzenských vazeb tam bylo hodně, ale rozhodně oceňuji námět a i konec, který byl překvapující...

27.12.2019 5 z 5

Medailon krále Slunce Medailon krále Slunce Helena Babická

Knihy o cestování časem mám moc ráda a tahle se mi líbila opravdu hodně. Chvílemi jsem hlavní hrdince tu cestu do minulosti záviděla, i když to nakonec bylo celé jen sen... Obě knihy se skvěle četly a bylo mi líto, že není pokračování.

09.12.2019 5 z 5

Příběh velkovévodkyně Toskánské Příběh velkovévodkyně Toskánské Josef Klempera

Kniha se mi líbila, vybrala jsem si je z důvodu příběhu Anny Marie Františky Toskánské. Poprvé jsem o ní slyšela při prohlídce na zámku Zákupy a chtěla jsem se o ní dozvědět více. Kniha se četla dobře.

09.12.2019 5 z 5

Minervistka Minervistka Hermína Franková

Kniha se četla velmi dobře, libilo se mi i seriálové zpracování. Všeobecně mám období počátku české emancipace velmi ráda.

07.12.2019 5 z 5

Naše příjmení Naše příjmení Dobrava Moldanová

Rozhodně skvělá pomůcka pro badatele a genealogy, kteří chtějí znát vývoj příjmení jejich předků.

07.12.2019 5 z 5

Váš rodokmen krok za krokem Váš rodokmen krok za krokem Lenka Peremská

Skvělá kniha pro začínající genealogy, hezky zpracované kapitoly s využitím příkladu na konkrétním rodu. Oceňuji i užitečné odkazy na instituce nebo archivy.

03.12.2019

Po stopách vlastních předků Po stopách vlastních předků Henry Camillo Pohanka

Zajímavě podaná kniha pro začínající nebo pokročilé badatele v oblasti genealogie.

02.12.2019 5 z 5

Slávka vyhrává první cenu Slávka vyhrává první cenu Lída Petříková

Milý příběh o dívce Slávce, která díky náhodě dostane do Paříže, kde potká osudovou lásku...

27.03.2021 5 z 5