Sonáta pro dvě srdce

Sonáta pro dvě srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78051/mid_sonata-pro-dve-srdce-1bq-78051.jpg 4 384 22

Prázdninový příběh o tom, co všechno se dá dělat a stihnout v průběhu dvou horkých letních týdnů a také o tom, že každá mince má dvě strany. Slunce, prázdniny, letní lásky a čtrnáct dní bez rodičů strávených na trampu, to jsou pojmy, které znějí Lucce, hlavní hrdince příběhu, jako ta nejkrásnější hudba. Lucka udělá pro splnění prázdninového snu cokoli, riskuje i pořádný průšvih, jen aby si mohla pár dní užít po svém. A užívá si jich dosyta, během trampu prožije zážitků víc než za celý rok! Zážitků zábavných, dobrodružných, napínavých i romantických. Mohou za ně především kluci, které Lucie a její dvě kamarádky, Jana a Dominika, na svém putování potkávají. Krásné prázdniny však poznamenají a ovlivní všechny tři.... celý text

Jajus
10.11.2022 5 z 5

Milé navrácení do mé puberty :)

Damonka12
08.01.2022 4 z 5

Nádherný návrat do mých dívčích let, a to české prostředí v této knize jí dodalo kouzlo.

nikikostadinova
03.06.2021 3 z 5

závist, že již nějakou dobu nejsem cílovka této knihy

Amneris
23.03.2021 5 z 5

Letní příběh tří kamarádek, které se vydaly na čundr a zajímavé zážitky na sebe nenechají dlouho čekat... Milé letní počtení, prázdninové zážitky jsem holkám záviděla :-)

x.petulaa
05.02.2021 4 z 5

Knížky od Lenky Lanczové mám moc ráda, provází mě už od puberty a vždy se k nim ráda vracím, když si chci přečíst něco oddychového a milého. Je to záruka, že mě příběh vždy zaujme, ke čtení se nemusím nutit a knížku odložím až po přečtení. Sonáta pro dvě srdce se v průběhu let u mě posouvá na dolní příčky oblíbenosti knížek od této autorky, příběh je to stále krásný, letní, hlavní hrdinka nachází své sebevědomí, přehodnocuje vztahy ke kamarádkám a rodině, jsou tam hezky vyspané různé charakteristiky postav a jak se lidé mění. Ale už pro mě není moc zajímavé příhody a záhady na hřbitově.

Znedla
24.01.2021 3 z 5

Lucka, Jana a Dominika se vydávají na prázdninovou cestu, jen tak se stanem, spacákem dobrou náladou a velkými plány, které však někdy nejsou úplně rozumné... Přesto si všechny prázdninovou "holčičí jízdu" užijí i když každá tak trochu jinak.

Klasický dívčí román. Kniha se četla celkem dobře, ale příběh mi moc nesedl...

Přečteno jako Výzva 2020 - Kniha, která má v názvu část lidského těla

warca
14.04.2020 2 z 5

Průměrný sladký román pro asi čtrnáctileté slečny. Tento mě zas tolik nechytl.

Aknel26
21.08.2019 3 z 5

Tuto knížku bych zařadila mezi ty okrajové. Zakřiknutá Lucie se vydá se dvěma kamarádkami na čundr po Čechách, během něhož se probudí její osobnost, najde si cestu k bratrovi a pozná i (možná nejen) prázdninovou lásku.

Brunnetka
11.11.2018 5 z 5

Myslela jsem, že jšem četla všechny, ale tuhle asi ne. Ta měla premiéru :)
Klasická Lanczová, ale i tak supr. Jako oddychovka výborný :)

dominika9982
27.07.2018 3 z 5

Klasická kniha Lanczové.

JancaMia
15.07.2018 3 z 5

Oddechovka na léto anebo vášnivá četba pro puberťačky . Nicméně u mě jsou hvězdy tituly mokrá louka, blbej fór, past na kočku .

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Oddychové letní čtení. Není potřeba v tom hledat něco víc. Doporučuji.

pavlinkaa
12.02.2017 5 z 5

Tak 15 let zpět jsem tuto knihu považovala za nejlepší. Moc se mi líbily zážitky holek, záviděla jsem a přála si také něco takového zažít. Tato kniha pro mě byla takový vzor jak prožít prázdniny :)

Ann98
05.07.2016 5 z 5

Úplně mě uchvátila. Krásný oddechový příběh, vonící létem, s nádechem tajemna, to je moje. Kengi a hlavně jeho pes Tonda mi byli neuvěřitelně sympatičtí. Celkem jsem čekala, že se dá Jana dohromady s Mirkem. Přála jsem jí to, ale na druhou stranu to byl od ní podraz na Pavla. Musím říct, že já být Luckou tak už by Dominika byla na dvě půlky.

Karolína18
30.08.2015 3 z 5

Knížka jako příjemná letní oddechovka rozhodně funguje, ale přesto jsem si po přečtení musela říkat, že to Lanczová umí lépe. Mohlo by se zdát nefér, že šťastný konec má jen jedna z kamarádek, ale právě proto se nejedná o typickou slaďárnu, kde všichni nakonec dostanou, co chtějí. Dívkám v pubertě rozhodně doporučuji. Konec mohl být jednoznačnější, jinak super počtení i po letech.

1v8na
09.09.2014 4 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Bylo to zajímavé

bibi 24
04.08.2014

Úžasná ,,letní" knížka! Kengi byl prostě super. Jenom ten konec mě moc nanadchnul.
Byl pro mě moc otevřený a taky jsem čekala lepší. Chtělo by to pokračování!

Elie
16.07.2014 5 z 5

Jelikož už mě nebavilo číst četbu povinnou, sáhla jsem tedy po správné knize. Prázdniny zrovna začaly a nebylo snad lepší knihy. Knihu jsem četla snad poprvé jak mi bylo 15náct a snažila jsem se jí dlouhé roky najít. Kengi mi prostě zůstal v paměti. Jakmile jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Zklamání přišlo na konci, kdy jsem jako romantička čekala lepší konec. Začala jsem také hledat na internetu, zda autorka nevydala pokračování.
Ke shrnutí, kniha se skvělá, doporučuji, není problém přečíst za jeden den, třeba při krásném počasí. Nevýhodou je, pokud jste snílek jako já. Máte v noci co dělat, aby jste zahnaly romantické sny o princi na bílém koni. Přece jenom Dan, Vladan byl perfektní.

KatnissLavender
21.05.2014 5 z 5

Zase jsem se vrátila do mladých let a připomněla si jak to bylo dřív všechno fajn! Tahle čundrácká kniha se mi líbila snad nejvíc z těch mnoha co jsem od Lenky četla! Po dočtení mě zahalil blahý pocit a řekla jsem si, že možná letos vyrazím někam pod stan... :-)

poetree
23.08.2013 4 z 5

Ve svém žánru je Lanczová velmi dobrá spisovatelka a přečetla jsem kdysi více jejich knížek, byly fajn.