alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tohle se povedlo. Čtivě a pro čtenáře přístupně na osudech jednotlivých obyvatel popsaná historie Karvinska na začátku 20. století. Téma je dobře vybrané. Na čtenáře, který má rodinné kořeny někde úplně jinde, působí život odehrávající se kolem "Šikmého kostela" trochu jako z jiného světa.
Zajímavé čtení, které ráda všem doporučuji.

11.05.2020 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Literární ztělesnění zla je "maminka" Josie Quinnové. Naštěstí pro mě i ostatní čtenáře se stala Josie - i přes svoji výchovu, slušnou a chytrou policistkou, které se zatím vše podařilo vyřešit. Přečetla jsem v podstatě na jeden zátah, byl to zatím nejlepší díl z této série.

23.10.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný, dobře promyšlený příběh, na který myslím i po přečtení knihy. Za sebe musím vyzdvihnout začátek, tu tragédii s věnečky - tím mě román opravdu vtáhnul do děje a už nepustil.
Velmi čtivě zpracované náročné téma.

04.04.2018 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Stejný styl, ale zajímavější a složitější zápletka, a proto o trochu čtivější než první díl. Bude velká škoda, jestli autoři nebudou v této sérii pokračovat. Pořádkumilovný detektiv Vinston by si další případy zasloužil.

31.08.2023 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Zatím nejlepší díl - dosavadní vrchol celé série. Čtu díly popořadě celkem rychle za sebou a užila jsem si tuto knihu dokonale. (Dokonce jsem bojovala sama se sebou, abych si nepřečetla dopředu konec, tak jsem byla napnutá.)
Ale taky si myslím, že se tento díl bude líbit i těm čtenářům, kteří čtou příběhy inspektora Gamache napřeskáčku a všechno neznají. Všechna čest autorce, je to opravdu dobře napsané.

12.10.2021 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Velmi pomalu plynoucí, přesto dokonale promyšlený děj, ve kterém se vzájemně proplétá linka vyšetřování vraždy v klášteře s intrikami v policejním sboru. Je to už kolikátý díl série a stále nemám úplně jasno, proč je tak velká nevraživost mezi policisty. Snad už se brzy dočkám vysvětlení. Dost jsem se bála o Beauvoira.
Pokud čtete tuto sérii na přeskáčku, tímto dílem nezačínejte, přišli byste o půl zápletky.

31.08.2021 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Ani jsem nečekala, že mi Korálky z klokočí tak padnou do mé čtenářské noty. Knihu bych snad ani neoznačila za detektivku, spíš za vesnicko-společenský románek s detektivní zápletkou. V první půli se vlastně jen seznamujeme s vesnicí Klokočí a jejími obyvateli. Ovšem pak nám to autorka vynahradí. Najde se jedno mrtvé tělo, pak druhé... a u toho nezůstane. Bát se ale čtenáři nebudou, všechno je napsané v lehkém, svižném stylu, přesto jsem nic neprokoukla a vysvětlení mě překvapilo.
U čtení jsem si výborně odpočinula a pobavila se.
Nejlepší kniha paní Horákové, kterou jsem četla.

05.01.2021 5 z 5

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

V atmosféře jarního zvednutí hladin a povodní probíhá pátrání po zmizelé mladé ženě, zřejmě týrané manželem. Tato detektivní linka je skutečně dobře promyšlená a kvalitní. - A to přestože v těchto knihách už primárně dávno o jednotlivé případy nejde. Další pokračování osudů inspektora Gamache, jeho přátel a spolupracovníků mě opět zcela pohltilo a nadchlo.

16.05.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Vkusně a dobře napsaná kniha, která se snaží vzbudit ve čtenáři soucit a sympatie s hlavním hrdinou. V mém případě úspěšně. Nevím ale, nakolik je toto téma dobrý marketingový tah. Já si už Zahradu nikdy víc nepřečtu a ani si ji nenechám doma.

02.03.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Celá série má kvalitativně stoupající tendenci, když porovnáte tento díl s prvním nebo i druhým, jsou Pohřbené kosti zřetelně lépe promyšlené i napsané. I zde se proplétá Joisino soukromí s případem, přesto se dá kniha přečíst jako samostatná detektivka.
Čtenář, který ještě Josie nezná, ať neváhá - nebude zklamaný.

07.01.2023 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Díl od dílu nám ubývá vyšetřování a zároveň vodítek a stop pro čtenáře. A přesto se toho tolik děje! Tentokrát byl Gamache opravdu odvážný. Přiznám se, že já bych spíš patřila k pochybovačům, nevím jestli bych jeho plán podporovala. Nemám tak pevné nervy jako tento románový hrdina...
Moc pěkné čtení, doporučuji všem.

12.02.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha se mi četla snadno, byla pro mě čtivější i než předcházející Kanibal. Dějová linka je ale dost jednoduchá, vyšetřování běželo přímou cestou, odboček a překvapení bylo pomálu. Líbí se mi ovšem soukromí Kate i Tristana, budoucnost jejich životů bude určitě zajímavá i v případných dalších dílech.

11.04.2021 4 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Zatím nejlepší díl této povedené série. Trochu jiný než předchozí - výraznou roli zde hraje především vyšetřovatelka Sabine Nemezová, ale ani o Sneijdera čtenáři nepřijdou. Děj se točí kolem určitého spiknutí a nedá se brát jinak než s nadsázkou, přesto je hodně napínavý.
Knihu jsem přečetla v podstatě na jeden zátah. Doporučuji!

31.10.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Mafiánská pohádka pro dospělé holky. Kýč jako bič, který doporučuji místo prášku na uklidnění před spaním. Má stejné účinky, ale závislost na něm není životu nebezpečná :-).

03.01.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Na konec roku jsem si naordinovala skvělou detektivku. Tento díl s Tilly a Poem se mi líbil nejvíc. Chválím hlavně tradičně dokonale propracovanou zápletku a do případu funkční zapojení tajných služeb, což zase přináší změnu ve způsobu vyšetřování. Pachatele jsem odhadla až těsně před prozrazením, což byl zřejmě úmysl autora.
Všem "detektivkářům" ráda doporučuji a těším se na další případ.

31.12.2022 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Nebylo to nijak drastické, přesto ale napínavé. Zajímavá byla postava ústředního hrdiny - Augusta Strinberga, budoucího starožitníka, který se nechtě přimotal do vyšetřování tohoto případu nezvěstné učitelky. Ten má určitě potenciál uplatnit se i v dalších plánovaných dílech.
Kniha se mi velmi dobře četla. Děj ubíhal plynule a konec byl dobře a logicky zakončený. Detektivka jak má být.

27.12.2022 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Spíš než o thriller se jedná o popis řešení jedné havarijní situace v pražském metru. A že to byla krize! Doufám, že si autor všechno dobře nastudoval, protože já mu věřila každé slovo a od začátku do konce držela hasičům palce. Je to zajímavě a reálně zpracované téma, už dlouho jsem nic podobného nečetla.

09.09.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tento druhý díl s Josie Quinn byl ještě o půl hvězdičky lepší než první. Jestli u nás vyjdou i všechna další pokračování, tak mě čeká spousta dobrého čtení. Mrtvých bylo víc než bych čekala, naštěstí to Josie všechno vyřešila....

23.03.2022 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Zátiší má všechno, co si představuji pod pojmem venkovská detektivka. Příjemné a podrobně vykreslené prostředí, sympatického detektiva a hodně postav, které se ze začátku trochu pletou. Typické je také pomalejší, zde trochu kolísavé, tempo vyprávění.
Já jsem nejvíc ocenila, jak v té spoustě vztahové omáčky je motiv zločinu vlastně jednoduchý a nepřekombinovaný.
Mé první setkání s touto autorkou, splnila jsem si svůj čtenářský dluh. A je jasné, že u jednoho dílu nezůstanu.

13.11.2020 4 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Originální koncept nespravedlivě odsouzených soukromých vyšetřovatelů stále funguje, i když první díl považuji za o trošku povedenější. Tady se řeší Madisonin případ, děj je napínavý, jenomže řešení mě napadlo hned, jak to bylo možné. I tak jsem dočetla do konce s potěšením.

12.07.2023 4 z 5