alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Kniha trpí častým neduhem tohoto druhu odpočinkové literatury. Autorka, která zvládla skoro celý tento románek napsat v příjemném humorném duchu, završila konec několika zcela přeslazenými kapitolami. Tam se nadsázka hledala dost těžko.
Přesto se mi kniha líbila, nejlepší byl asistenční pes, který asistoval, ať lidé chtěli nebo nechtěli.

13.02.2024 4 z 5

Po proudu času Po proudu času Audrey Burges

Fantasy pohádka prolínající magično a realitu napsaná velmi kultivovaným stylem. Všechno se točí kolem Vilky, domu, který chrání Dáma - nebo je to naopak?
Byla bych jako čtenář nadšená, nebýt toho, že jsem vlastně nepochopila, co kouzlo značí. Popsáno bylo dokonale, ale jeho význam? Možná jsem jen já nedovtipná, ale zkazilo mi čtenářský zážitek.

12.02.2024 3 z 5

Rozpolcený Rozpolcený Rob Ashman

Ze začátku to bylo hodně chaotické a takhle to trvalo trochu déle než mělo. Pak se začaly dějové linky spojovat a hned byl případ jasnější. Není to škoda s touto sérií končit? Já bych se s Rose ještě někdy ráda čtenářsky potkala. 4,5 hvězdičky

10.02.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Vodníka jsem si opravdu užila. Šlo najít pár nelogičností nebo dobře nevyjasněných momentů, ale při čtení to nijak nerušilo. Opravdu povedená česká detektivka. S autorkou jsem se zatím nepotkala, určitě si dočtu i její další knihy.

10.02.2024 5 z 5

Chci jen tebe Chci jen tebe Mirka Svěcená

Růžová obálka s velkým srdcem je pěkná, k ději ale moc neladí. Skrývá se pod ní příběh učitelky Evy, ženy věkem přes padesát, maminky a obětavé babičky. Eva žije ve dlouholetém manželství, které ovšem dosti poznamenala nedávná manželova nevěra. Celá rodina, Eva s manželem Liborem, i jejich dospělé dcery se snaží aféru vstřebat a nějak zase fungovat. Jak to dopadne, to už si musíte dočíst.
Líbila se mi uvěřitelnost situací, které hlavní hrdinka prožívá. Děj se zaměřuje nejen na citové zmatky a pletky, ale i na širší rodinný život - na vztahy s dcerami a vnoučaty. Na druhou stranu za oči "mě tahaly" občas nepřirozené slovní spojení nebo dialogy.
Celkově ale knihu chválím a doporučuji, pokud máte chuť na oddechový příběh "ze života" neváhejte a zkuste číst.

09.02.2024 4 z 5

Strašidlo minulosti Strašidlo minulosti Jaroslav Velinský

Retro detektivka, s detektivem - soustružníkem Otou Finkem. Tady se Ota zajímá o zmizení dívky Lucie, do které se zamiloval jako mladý hoch na mládežnické brigádě. Je to příjemné čtení s přehledným dějem. Na jednoduchou základní linku je nabaleno docela dost čtivé "omáčky", takže jsem si dobře početla.
Kniha (vydání z roku 2023, nakladatelství Mystery Press) je krásně graficky zpracovaná.

07.02.2024 4 z 5

Pouta vášně Pouta vášně R. L. Mathewson

Stejná rodina, nyní ale historická romance. Předkové byli stejně posedlí jídlem jako jejich potomci z kdo ví kolikáté generace. Tento historický příběh se mi ale líbil víc než ty současné. Vzájemné naschvály byly přeci jen měkčí.

04.02.2024 4 z 5

Hanebná zrada Hanebná zrada Lynn Messina

Vtipná červená knihovna, o detektivní zápletku tady vlastně vůbec nejde. V klidu můžete číst i bez znalosti předcházejících dílů. Nejen Beatrice a vévoda, ale i ostatní příbuzní mě dost bavili.

02.02.2024 5 z 5

Kdyby prase mělo křídla Kdyby prase mělo křídla Petr Skoumal

Tahle poezie má určitě své limity. Na druhé straně se mi spousta textů vybavovala i s melodií. Byl to pěkný čtenářský zážitek a vzpomínka na dětská léta.
4,5 hvězdiček

01.02.2024 4 z 5

Pilotova dcera Pilotova dcera Audrey J. Cole

Zbytečně krátké, ke škodě věci. Chtělo to zápletku více rozepsat, aby se čtenáři lépe do všech postav vžili. Možná bude této knize více sedět audioverze.
3,5 hvězdičky

28.01.2024 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Škoda, že nebylo více využité prostředí zábavního parku, to by knihu odlišilo od jiných - podobných. Taky bych přidala trochu víc humoru. Tak snad příště, zbylí bratři vypadají zajímavěji.

27.01.2024 3 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Knihu jsem skoro nemohla odložit a pořádně jsem si kvůli čtení prodloužila večerku. Moc se mi líbila neotřelá a originální zápletka a seděl i konec, který se leckdy v jiných detektivkách nepovede. Zápletka se soustředí na vyřešení případu, soukromí policistů ji jen mírně "koření", což mi také vyhovovalo.

26.01.2024 5 z 5

Dámy na zabití Dámy na zabití Deanna Raybourn

Skvělé čtení s ideálním mixem humoru a akčního děje. Autorka dává najevo, že podceňovat ženy v "nejlepších letech" těsně před důchodem se nevyplácí. Já bych dodala, že to platí i v mnoha jiných povoláních, nikoli jen v oboru nájemních vražedkyň.

23.01.2024 5 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Jeden z romantických příběhů naplňující šablonu šéf (plastický chirurg) a asistentka (začínající spisovatelka). Začátek spíše lehce nadprůměrný, čtivý, zajímavý a humorný. Konec byl klasicky přeslazený, tady bych se ráda zasmála trochu víc. V rámci žánru ale pěkné čtení, k vyčištění hlavy ideální.

22.01.2024 5 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Čtivý, svižný děj má příběh Sally Diamondové, není to ale úplně lehké čtení. Zvrácený člověk může zničit životy mnoha lidem kolem sebe. Chudák Sally!
Kniha se opravdu líbila, podruhé ji ale určitě číst nebudu.

20.01.2024 5 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Název i obálka knihy dělají dojem, že by se mohlo jednat o nějakou středoškolskou lásku. Je to ale pravá maloměstská romantika, kde dvěma hlavním hrdinům je přes pětatřicet let. Typická oddechovka se spoustou sympatických sousedů a zločinci, kteří moc strachu nevzbuzují.

17.01.2024 4 z 5

Nebezpečné sny Nebezpečné sny Amanda Quick (p)

Jsem spokojená, autorku mám načtenou a dostala jsem přesně takové čtení, jaké jsem chtěla a očekávala. Osobně bych ještě víc zvýraznila postavu Sama, tento detektiv se suchým smyslem pro humor byl asi nejpovedenější postava.

15.01.2024 4 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Byla to radost a velký zážitek ze čtení. Inspektor Gamache opět válí, a to i v době své dovolené, kterou tráví s rodinami svých dětí v
Paříži. Nečekaně rozsáhlé spiknutí dá všem zabrat. Zcela v duchu této série se rodina na konci semkne dohromady a odjíždí zpět domů.

12.01.2024 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Příběh je napsaný z pohledu hlavní hrdinky, pokojské Molly, podivínské mladé a osamělé ženy. Při úklidu apartmánu najde mrtvého hosta hotelu a stává se důležitou svědkyní a posléze i podezřelou. Žádné velké vyšetřování nebo napětí se ale nekoná. Jedná se spíše o společenský román s detektivní zápletkou, který se soustřeďuje na rozdílné vnímání lidí s autistickými rysy.
Autorka trochu zkouší trpělivost čtenářů pomalým začátkem, který ale umocní docela zajímavý konec. Kniha se mi líbila, stojí za přečtení.

10.01.2024 4 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Mafiánská pohádka o smluveném manželství bosse v nejlepších letech a mladé dívky. Děj osvěžují dvě roztomilé dětičky a nevychovaný psík, to vše samozřejmě v kulisách a vztahových propletencích mafiánské "rodiny". Dobře napsaná oddechovka.

08.01.2024 5 z 5