Alma-Nacida Alma-Nacida komentáře u knih

Šarlatové zrnko Šarlatové zrnko Edith Pargeter

Nelze než souhlasit, viz můj koment u Nebeského stromu.

Zelená ratolest Zelená ratolest Edith Pargeter

Nelze než souhlasit, viz můj koment u Nebeského stromu.

Nebeský strom Nebeský strom Edith Pargeter

První díl velmi čtivé a poutavé trilogie, mohu jen doporučit všem, kdo mají rádi historické romány na úrovni. Tato trilogie byla tím prvním, co jsem od Pargeterové četla, a na bratra Cadfaela došlo až pak, ale ani ten nezklamal :-). Pergeterová je PANÍ spisovatelka.

30.11.-0001 5 z 5

Vítejte do Zlých časů Vítejte do Zlých časů E. L. Doctorow

Zcela newesternový western, který boří všechna westernová klišé. Pokud máte rádi Zane Greye, nečtěte ;-)

Stan Stan Margaret Atwood

Krásná kniha, každý si tam najde něco, co se ho silně dotýká.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Pro mě jedna z nejlepších knih Atwoodové, právě proto, že si lze tak lehce představit, že by se to mohlo stát...

30.11.-0001 5 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Chováte hlodavce? Nebo vám odjakživa připadalo, že potkánci švejkujou? Pak čtěte, je příjemné zvědět, že jste měli pravdu :).

Buch! Buch! Terry Pratchett

Myslela jsem si, že není možné, abych slzela u slov: "Kde je má kravička?". No zjevně to je možný, Pratchett je slovní mág.

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Myslím, že konec je takový schválně. Zkrátka genderově nekorektní naopak. Srandy míň, mrazení víc.

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Byli jste v Austrálii? A připadala vám trochu DIVNÁ? Tak pak si tuhle knihu užijete. :-)

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Vážně toužím potkat Bábi a Stařenku v Opeře! Silvera jsem už, myslím, zahlídla :-)

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Autor, jak už je jeho dobrým zvykem, boří další z mýtů. A chudák Willi Shakespeare to taky schytal. Jedna z nejlepších Zeměplošských knih ;-)

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Doporučuju jako sebeobranu před náp(b)orem sekt :-) Jak pravdivé a ještě se pobavíte!