AlH3 AlH3 komentáře u knih

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

moc pěkná knížečka. hrozně se mi v ní líbilo jak London popisoval tu vlčí a psí povahu, ty prakořeny, ty pudy,... atd. Jako by snad v minulým životě sám psovlkem byl. To bylo pro mě asi nejzajímavější z celé knihy. a jako bonus. díky krásnému vylíčení jsem se do myslivosti téměř nemusela učit kapitolu o vlku obecném

02.04.2014 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

utrpení,... jo asi to nemůžu brat tak vážně. přece jen je to knížka určená pro děti. V tom případě však nechápu, proč nám ji cpali do povinné četby (střední škola)! našeho učitele češtiny zřejmě babička nekrmila rybím tukem.

Knížka si asi zaslouží lepší hodnocení, (JAKO DĚTSKÁ KNIHA), ale budu muset nejdřív vychladnout. ruka se mi klepala, abych neklikala na 2*

04.01.2014 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tak to vždycky dopadá se subtilními a jemně utvářenými povahami. Silné vášně je buď musí zdeptat, nebo se jim musí poddat. Buď člověka zavraždí, nebo samy zhynou. Mělké zármutky a mělké lásky přežijí všechno. Lásky a zármutky, v kterých je velikost, zničí jejich vlastní bohatství.

22.10.2014 5 z 5

Spolek pro ochranu zvířat Spolek pro ochranu zvířat Jiří Robert Pick

3,5* ... te´d si budu muset přečíst něco, po čem se mi nebude chtít rozletět hlava. knížku hodnotím spíše pozitivně, našla se v nich spousta úsměvných momentu - avšak na pozadí né až tak úsměvném. ty transporty z ghetta, či to jak skončil Erna. člověk by řekl, že tohle nemohl zplodit někdo, kdo si prošel Terezínem.

15.07.2014 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak ráda bych ti Malý princi zanechala komentář, který by dokázal popsat ten vděk a tu horu štěstí, která mnou překypuje.

02.04.2014 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

líbilo se mi jakým stylem Pavel píše, takový svižný čtiví způsob bez omáček a slova navíc. A ač byly povídky místama depresivní (koncentrák, protektorát), dokázal to podat úsměvně. Až jsem se červenala, že se směju nad něčím tak hrozivým.

02.04.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velice dobře a rychle čtitelná. nenáročná. obsahově nedocenitelná.
Knižka, kterou nám měli zařadit do povinné četby už na základní škole.
Rozhodně se k ní budu ráda vracet.

03.01.2014 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Dobře čtitelná a zábavná knížka psaná z pohledu malého Petry Bajzy, který prožívá svoje klukovské nešvary spolu s hošmi se kterými chodí. Kniha mě bavila. líbilo se mi autorovo zpracování a vžití se do malého kluka. Člověk si hned rozvzpomene na to jaké lumpárny a hlouposti mu samotnému v dětství na mysl přicházely.

27.07.2013 4 z 5

Rebel Rebel Osho

filozof. sem tam zajímavé myšlenky. z toho co jsem od osha četla je Rebel zatím nejslabší.

29.10.2018 3 z 5

Učení dona Carlose Učení dona Carlose Victor Sanchez

nesouhlasím s mariva. spousta cvičení je proveditelná a člověk musí začít drobnými krůčky - přirozeně, otevřít se, nebojovat se sebou.
Jinak je kniha velmi zajímavá i mimo popsané techniky. Dost jsem se v ní našla a donutila mě se pošťárat v další literatuře.

25.03.2018 5 z 5

o kousek blíž Hrabalovi.není to tak dlouho co jsem dočetla Ostře sledované vlaky a téměř do konce díla Obsluhoval jsem anglického krále jsem v autorovi viděla materialistickýho blba co vidí v ženské jen kus masa, avšak někde hluboko v sobě s duší romantika. Zaujal mě styl jakým píše, složitá souvětí, kdy nejkratší věta má alespoň půlku stránky. líbily se mi Hrabalovi inscenace, to jakou fantazií dílo žilo. občas jsem si sice něco musela přečíst i dvakrát, ale rozhoddně je to jedna z knížek, která mě potěšila, Myslela jsem si že hlavní "hrdina" snad nikdy neprozře nad zbytečností a proto se mi poslední kapitola četla jedním dechem a knihu jsem zavírala s tím příjemným pocitem čisté hlavy a poklounou panu Hrabalovi.

Lidstvo je potomstvo blbé, zlé a zločinné. Nedovolí vědět a vidět.

10.11.2013 4 z 5