AlenaF AlenaF komentáře u knih

Živí a ztracení Živí a ztracení Ellen Feldman

Velmi zajímavý a poutavý příběh o vině a odpuštění. O lásce k lidem a naopak o nenávisti k nim. Doporučuji.

18.07.2022 5 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Bezvadná detektivka.

29.05.2022 4 z 5

Jako přízrak Jako přízrak Iveta Svobodová

Sérii s Lubošem Neumannem mám ráda. Také tento díl mě nezklamal. Neskutečně jsem se bavila a hlavně nenudila.

20.05.2022 4 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Napínavé, zajímavé, nevšední příběh.

18.04.2022 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Leon Uris

Tak to mi dalo docela zabrat. Nejen časově, ale i zorientovat se v politických souvislostech a ve velkém množství postav. Velmi zajímavě a poutavě popsaná bitva o Gallipoli.
Celkový dojem - nádherný historický román.

06.04.2022 5 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

Přečetla jsem všechny tři díly. Životní osud Gracelin, jejích dětí a přátel se mi velmi líbil. Obdivovala jsem její statečnost, vytrvalost, schopnost poprat se s překážkami a s nepřízní osudu.

24.03.2022 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Nádherný srdcervoucí příběh z historie Irska plný bolesti, smutku, smrti, ale také velké víry v lepší budoucnost.

19.03.2022 5 z 5

Eliho slib Eliho slib Ronald H. Balson

Na tuto knihu jsem se docela těšila. Námět zajímavý, osud židovské rodiny spjatý s neserioznim člověkem, který uměl vytěžit vždy to nejlepší pro sebe za každé situace. Nelíbilo se mi to zpracování a podání, takové robotické neživé vykreslení postav.
Po předchozích dvou knihách zklamání.

16.03.2022 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Skvělá kniha. Krásný příběh o přátelství, lásce, odpouštění. Ale také o zradě a pomstě. Moc jsem si čtení užila.

08.03.2022 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Nenáročné, ale příjemné oddechové čtení.

04.03.2022 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Skvělá rodinná sága, kterou jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

28.02.2022 5 z 5

Krycí jméno Helena Krycí jméno Helena Ariel Lawhon

Dočetla jsem, bohužel. Příběh Nancy Wake se mi velmi líbil. Líbil se mi způsob, jakým byl napsán - svižný, vtipný, svérázný.
Doufám, že v brzké době vyjde v češtině další román této spisovatelky.

11.02.2022 5 z 5

Tichý Don Tichý Don Michail Alexandrovič Šolochov

Tichý Don jsem četla cca před 5 lety. Byla jsem okouzlena příběhem, vyhovoval mi styl autorova psaní, plynul stejně rychle jako Don. Škoda, že kniha nenašla více čtenářů.

08.02.2022 5 z 5

Kronika rodu Medicejů 3 - Dědictví klanu Kronika rodu Medicejů 3 - Dědictví klanu Rainer M. Schröder

Celá trilogie věnovaná historii rodiny Medicejů se mi velmi líbila. Doporučuji k přečtení.

06.02.2022 5 z 5

Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie Rainer M. Schröder

Opět velmi poutavě napsané.

03.02.2022 5 z 5

Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Rainer M. Schröder

Intriky, historie, milostný příběh, vše v jednom, ale velmi poutavě napsané.

31.01.2022 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Četla jsem před lety. Příběh ve mně zanechal velký dojem. Byla to první kniha od tohoto autora, byla jsem překvapená, jak mě chytla. Příběhy z viktoriánského období mám ráda.

29.01.2022 5 z 5

Řeka snů Řeka snů Ashley Carrington (p)

Velmi příjemné oddechové čtení.

28.01.2022 5 z 5

Dědictví prodavače mušlí Dědictví prodavače mušlí Ashley Carrington (p)

Skvělý román, vyloženě čtenářský požitek. Doporučuji.

26.01.2022 5 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Tak tento příběh se mi líbil. Vše ostatní popsáno v komentáři Leona333, lépe knihu hodnotit neumím. Doporučuji k přečtení.

23.01.2022 5 z 5