Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie

Florencie v roce 1476. Druhý svazek medicejské trilogie čtenáře zavádí do Florencie v době života nejvýznačnějšího představitele renesanční dynastie Lorenza I. Medicejského řečeného Nádherný a jeho méně známého bratra Giuliana. Marcello Fontana vyrostl v samém centru moci jako kamarád bratrů Lorenza a Giuliana de Medici. Právě proto však nemá nárok milovat dceru prostého řemeslníka Fioru. Ve městě se schyluje k převratu, za nímž stojí silný protivník Medicejů – rodina Pazziů, a Marcello netuší, že do řad nepřátel je zapleten i jeden z jeho příbuzných. Dojde k atentátu na členy rodiny, ale Lorenzovi se podaří uniknout. Jeho pomsta pak bude nemilosrdná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123433/kronika-rodu-mediceju-kmotr-z-flore-P51-123433.jpg 4.615

Kronika rodu Medicejů 2.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Brána

Medici Chroniken.Der Pate vor Florenz, 2010

Kniha Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie

speciale88
11.01.2019

Jelikož jsem se k prvnímu dílu zatím nedostala nemohu soudit který díl je lepší, ale jak druhý tak třetí mě bavil. Je zajímavé se dovědět zase něco z historie z jiného úhlu jiné rodiny.

orinka3
26.07.2016

Oproti prvnímu dílu se mi druhý zdá náročnější na pozornost, jelikož se hemží intrikány a spiklenci. Musí se dávat pozor, kdo je s kým a kdo proti komu:) Složitá doba. Trošku mě zamrzelo, že Sandro zestárl a Tessa se dokonce vytratila docela. Ale i tak jsou zde zajímavé postavy, dramatický děj, hororová scéna na Velikonční pondělí v chrámu a silná pasáž, kdy se charakterní Sandro musí statečně vypořádat s proviněním svého nezdárného adoptivního syna Silvia. Přes obrovské zklamání, kterého se v něm dočkal, ho bolestně miluje. Jinak by nemohl zvolit takový způsob. Zachránil ho tím před potupou i za cenu zničení vlastního stáří. Medicejové a zvlášť Lorenzo jsou obdivuhodní diplomaté i státníci. Člověk se nestačí divit, co museli řešit, předvídat a s jakou statečností a prozíravostí čelili nebezpečím kolem sebe. Jo, tenkrát to nebyli úředníci, ale chlapi! Kniha se mi líbila na pět hvězdiček a jdu bez meškání na další díl.