Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Florencie v roce 1476. Druhý svazek medicejské trilogie čtenáře zavádí do Florencie v době života nejvýznačnějšího představitele renesanční dynastie Lorenza I. Medicejského řečeného Nádherný a jeho méně známého bratra Giuliana. Marcello Fontana vyrostl v samém centru moci jako kamarád bratrů Lorenza a Giuliana de Medici. Právě proto však nemá nárok milovat dceru prostého řemeslníka Fioru. Ve městě se schyluje k převratu, za nímž stojí silný protivník Medicejů – rodina Pazziů, a Marcello netuší, že do řad nepřátel je zapleten i jeden z jeho příbuzných. Dojde k atentátu na členy rodiny, ale Lorenzovi se podaří uniknout. Jeho pomsta pak bude nemilosrdná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123433/kronika-rodu-mediceju-kmotr-z-flore-P51-123433.jpg 4.615
Série

Kronika rodu Medicejů 2.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Brána
Orig. název

Medici Chroniken.Der Pate vor Florenz, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie

Přidat komentář
speciale88
11.01.2019

Jelikož jsem se k prvnímu dílu zatím nedostala nemohu soudit který díl je lepší, ale jak druhý tak třetí mě bavil. Je zajímavé se dovědět zase něco z historie z jiného úhlu jiné rodiny.

orinka3
26.07.2016

Oproti prvnímu dílu se mi druhý zdá náročnější na pozornost, jelikož se hemží intrikány a spiklenci. Musí se dávat pozor, kdo je s kým a kdo proti komu:) Složitá doba. Trošku mě zamrzelo, že Sandro zestárl a Tessa se dokonce vytratila docela. Ale i tak jsou zde zajímavé postavy, dramatický děj, hororová scéna na Velikonční pondělí v chrámu a silná pasáž, kdy se charakterní Sandro musí statečně vypořádat s proviněním svého nezdárného adoptivního syna Silvia. Přes obrovské zklamání, kterého se v něm dočkal, ho bolestně miluje. Jinak by nemohl zvolit takový způsob. Zachránil ho tím před potupou i za cenu zničení vlastního stáří. Medicejové a zvlášť Lorenzo jsou obdivuhodní diplomaté i státníci. Člověk se nestačí divit, co museli řešit, předvídat a s jakou statečností a prozíravostí čelili nebezpečím kolem sebe. Jo, tenkrát to nebyli úředníci, ale chlapi! Kniha se mi líbila na pět hvězdiček a jdu bez meškání na další díl.