AlbionFoxyFox Online AlbionFoxyFox komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Výborně a čtivě napsané, zajímavý případ i osobnosti vyšetřovatelů, hodně mi kniha připomínala sérii Helen Fields s Avou a Lucem. Konec mohl být šťastnější. Až teď jsem zjistila, že se jedná o druhý díl v sérii, což překvapivě nevadilo a s chutí si přečtu i ten první.

31.12.2022 5 z 5

Lidice Lidice Vladimír Konopka

Oproti Kynclovým Lidicím hodně stručný obsah a nepříjemně tendenční, což mi často kazilo čtenářský dojem.

28.12.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

(SPOILER) Hodně povedená zápletka, děj odsýpal a vtáhnul. Oproti předchozímu dílu ubylo strojených dialogů a vztahových problémů. Jediná vada na kráse pro mě byla příliš jednoduché a obdobné vyřešení obou případů. Stačilo přestrojení a všichni profesionální kriminálníci skončili za mřížemi :)

25.12.2022 5 z 5

Nejkrásnější pohádky o čertech Nejkrásnější pohádky o čertech * antologie

Všechny pohádky se mi moc líbily, četla jsem 11měsíční dceři a mě samotnou to bavilo.

25.12.2022 5 z 5

Dítě z Osvětimi Dítě z Osvětimi Lily Graham

Z knih s tématem holocaustu patřila tato k průměru, byla čtivá a příjemně střídala minulost s přítomností, na druhou stranu byla však až příliš neuvěřitelná a obsahovala až moc šťastných náhod. Navíc mi dost vadily faktografické chyby.

19.12.2022 3 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Neskutečně návykové čtení, byla to jízda, která nešla odložit. ALE místy byla kniha mírně překombinovaná a těžko uvěřitelná. I tak hodnotím 4 hvězdami, neboť čtenářský zážitek to byl parádní.

15.12.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Neskutečně milá knížka, která zahřeje v tomto mrazivém předvánočním čase. Bylo v ní tolik lásky ke knihám, že mě to hladilo po duši.

12.12.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Všechny povídky byly čtivé, byť až na Odda jsem u všech odhadla pointu a závěr před koncem. Bylo to velmi příjemné a kvalitně napsané čtení na pár zimních večerů (pokud bych neměla mimino, dalo by se zvládnout za den).

11.12.2022 4 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Milé a úsměvné, pro děti i dospělé.

08.12.2022 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Moderně a velmi čtivě pojatá řecká mytologie, kniha mě velmi bavila.

07.12.2022 5 z 5

Ženy za zády Ženy za zády Kateřina Tůmová

Plytká a laciná. A kniha je rovněž ztrátou času. Jediné pasáže, které se dají číst, jsou úryvky a výroky opravdových spisovatelů. Z hov*a holt dort neupečeš, ať se snažíš sebevíc.

03.12.2022 odpad!

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Parádní zápletka, napínavé čtení, ale na mě příliš strojených dialogů a zbytečně komplikovaný vztah Luca a Avy. Ale čtení jsem si moc užila.

23.11.2022 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Kniha byla napsaná čtivě, ale místy velmi povrchně. Většinu věcí člověk se základním vzděláním věděl, ale našlo se dost zajímavostí a perliček. Celkově mohla být kniha podrobnější i závěrečné rozhovory delší.

17.11.2022 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Velmi napínavý příběh, zajímavě popletené osudy, čtivé kapitoly, ale toto vše vyústilo v poměrně náhlý závěr bez nějakého vysvětlení, vyvrcholení. Většina knihy byla na 5 hvězd, konec zklamal.

13.11.2022 4 z 5

Devítka: Pravdivý příběh skupiny žen, která přežila hrůzy nacistického Německa Devítka: Pravdivý příběh skupiny žen, která přežila hrůzy nacistického Německa Gwen Strauss

Kniha poskytuje velmi podrobný popis útěku devíti žen z pochodu smrti na sklonku války. Velký prostor je věnován i jejich poválečnému životu, což je oproti podobným knihám velmi přínosné a zajímavé. Problém mi dělalo zorientovat se v množství jmen a v úvodních kapitolách, kde se opakovaně vracelo do minulosti. Každopádně kniha stojí za přečtení.

05.11.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Kniha mě neskutečně vtáhla od první stránky. Je pravda, že ke konci už byl děj místy přehnaný a nereálný, ale na čtivosti to neubralo a já si tuhle úžasnou jízdu maximálně užila.

22.10.2022 5 z 5

Nejkrásnější pohádky o pyšných princeznách Nejkrásnější pohádky o pyšných princeznách kolektiv autorů

Některé pohádky byly krásné, pár jich bylo psáno staršími obraty a náročnějšími slovy pro dítě. Nejvíc vedla pohádka Pasáček vepřů. Hodně se mi líbily ilustrace.

20.10.2022 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh byl velmi silný, výborně se ukázalo, že nikdy není nic černobílé a že generalizovat a historii zjednodušovat není správné. Kniha se četla úplně sama, připomínala mi knihy paní Mornštajnové a místy mě velmi zasáhla. Život v té době musel být neskutečně těžký, byť válka již skončila a moc bych tuto knihu doporučila všem lidem, kteří si dnes stále na něco stěžují.

19.10.2022 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Začátek knihy mě hodně bavil, líbila se mi zápletka a hlavní postavy příběhu, byla to super detektivka s neobvyklou vypravěčkou, v druhé části, od nastoupení Charlotte začala být kniha těžko uvěřitelnou romantickou komedií a posledních 30 stran bylo úplně zbytečných. Za mě tedy trochu zklamání. Jednu hvězdu navíc dávám za super obálku i celkově design knihy.

13.10.2022 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Bylo to neskutečně zdlouhavé čtení. Místy mě kniha bavila, ale ve skutečnosti jsem se těšila, až bude konec. Možná jsem ji nečetla ve správnou životní dobu a byť obsahovala velmi dojemné pasáže a náročná témata, ne úplně na mě dolehla a zapůsobila, což patrně měla.

08.10.2022 3 z 5