AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Parádní čtení, hodně inspirativní, snad se ke stejné trase jednou odhodlám. Knížka se četla sama, byla neskutečně pozitivní, i v těch horších chvílích, jediné, co mi místy vadilo, bylo neustálé používání zdrobnělin. V rámci nadsázky a ironie se to místy hodilo, ale mnohdy to bylo na mě až otravné.

02.05.2023 5 z 5

Můj odpočinkový rok Můj odpočinkový rok Ottessa Moshfegh

Během čtení se mě zmocňovala otupělost, jako bych rovněž užívala podobné prášky jako vypravěčka. Pro mě zbytečně strávených několik večerů :(

22.04.2023 1 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Lze napsat knihu o holocaustu mile? Zjevně ano. Byť byla místy hodně zjednodušená, zanechala ve mně hluboký dojem. Na YouTube jsem si pustila Eddieho projev po přečtení knihy a měla jsem slzy v očích.

17.04.2023 5 z 5

Mala a její kočka Mala a její kočka Mala Kacenberg

Poprvé (a nejspíš naposledy) jsem se při výběru knihy nechala ovlivnit influencerkou a dostavilo se obrovské zklamání. Příběh je plochý, prázdný, vypravěčka mi svým jednáním byla vrcholně nesympatická a byť je to příběh údajně skutečný, je podán naprosto neuvěřitelně. Knihu jsem se přinutila dočíst jen silou vůle :(

13.04.2023 1 z 5

Proč už kocour nemlsá Proč už kocour nemlsá Zuzana Pospíšilová

Moc milé originální čtení a krásné obrázky.

13.03.2023 5 z 5

Rok 1968 v Československu Rok 1968 v Československu František Emmert

Čtivě a přehledně napsané, skvělé obrazové přílohy.

11.03.2023 5 z 5

Nejkrásnější pohádky o dracích Nejkrásnější pohádky o dracích kolektiv autorů

Některé pohádky byly skvělé, jedna vyloženě hloupá, vcelku podařená knížka, o hvězdu víc dávám za pěkné ilustrace.

07.03.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Takto psané thrillery mi hodně sedí, kniha byla čtivá od začátku do konce.

07.03.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Začátek mě bavil hodně, postupně jsem se ale ztrácela a ke čtení se spíš nutila. Jsem ale ráda, že jsem si tuto legendární knížku přečetla.

01.03.2023 3 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

(SPOILER) Začátek byl úplně parádní, ale pak se děj zpomalil, a když to v jednu chvíli vypadalo, že pachatel je duch, měla jsem knihu chuť odložit. Pak to ale vynahradil skvělý závěr a rozuzlení. Sérii s Lucem to ale nepřekoná.

19.02.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Skvělá detektivka, napínavé čtení a sympatické postavy. Asi mám novou oblíbenou autorku :)

13.02.2023 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Neskutečně napínavé, děsivé. Chvílemi jsem musela knihu odložit a některé scény rozdýchat. Možná jediná vada na kráse je pro mě místy nadbytek filosofování a metafyzična, bez toho bych se obešla.

07.02.2023 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Všechny povídky se mi velmi líbily, byly napínavé, čtivé. Maximálně jsem si užila Telefon, pak Holly, Chucka a u Krysy jsem doufala v zajímavější vyvrcholení. Mistr mě opět dostal.

07.02.2023 5 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Nejednalo se o žádné wow dílo, ale kniha mě velmi bavila. Líbilo se mi zkřížení Jane Austenové s Agathou Christie s humornými dialogy a situacemi. Vyloženě oddechové čtení.

27.01.2023 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Ve srovnání s dnešními horory a thrillery je knížka poněkud jednoduchá a ne úplně napínavá, ale je to klasika a jako takovou je třeba ji brát

22.01.2023 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Začnu výjimečně od konce. Finále a závěr byly strhující, napínavé, přesně, jak se mi na celé sérii líbilo. Možná je to jen můj pocit, ale naopak začátek byl poměrně vleklý, nebavil mě neustále se opakující vzorec, kdy se na Slizáka nebo jeho vlivné přátele něco najde, on ztoho vybruslí. Fabian byl v pozadí úplně. Od druhé poloviny byla kniha lepší, akčnější a začala mě bavit tak, jak mě bavily předchozí díly.

20.01.2023 4 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Jedna z mých nejmilejších knih z dětství :)

20.01.2023 5 z 5

Směna Směna Anna Beata Háblová

Rozhodně to nebyl šálek mého čaje, ale zhruba od poloviny mě příběh zaujal, konec se již četl velmi dobře.

13.01.2023 4 z 5

Byť jsem závislá na HP sérii, tuhle knihu jsem původně číst nechtěla, postupně však na mě začalo vyskakovat jedno kladné hodnocení za druhým, a i když se nerada dávám strhnout trendy, knihu jsem si nakonec pořídila, dokonce si ji hned přečetla a byla jsem nadšená. Poutavé příběhy, lehkost, humor, zajímavé myšlenky. Nejvíc jsem si užívala úvodní části o dětství a poté hlavní část věnovanou natáčení Harryho. Poslední část už mě tolik nebavila, cítila jsem z ní stejné prázdno, jako cítím pokaždé, když Harryho sérii dočtu nebo dokoukám.
Souhlasím, že v textu mělo být méně chyb. To je jediná vada na kráse. V tom vidím výhodu svého povolání učitelky, že na mě sice chyba svítí červeně, ale pokud je text kvalitní, přecházím ji a soustředím se na obsah :)

10.01.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tohle byla jízda. V knize je tak dávkovamý strach a napětí, že jsem měla problémy jít v klidu spát. S tím, že superschopnosti vraha byly přehnané, souhlasím, ale mě to prostě bavilo a dostalo. Doufám, že brzy bude další kniha.

06.01.2023 5 z 5