AlbionFoxyFox Online AlbionFoxyFox komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Velmi čtivě a parádně napsané, ale nesmírně zamotané a celá detektivní práce je o tom, že se ousedé chodí postupně přiznávat, co vše neřekli a zatajili dříve. Kniha jako taková mě ale moc bavila.

17.12.2023 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Opět pohodové, úsměvné i smutné, nic víc asi od Hartla nečekám. Kdybych před 2 týdny nečetla Nejlepší víkend, dala bych i 5 hvězd, ale knihy mi přišly až moc podobné.

17.12.2023 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Vůbec jsem neměla pocit, že stejná autorka napsala Dokonalou sérii :( Za mě neskutečná nuda, zvláštní postavy, naivní hrdinka, divný konec... zklamání.

07.12.2023 2 z 5

Rozložíš paměť Rozložíš paměť Marek Torčík

Těžká, krutá kniha, psaná poetickým jazykem. Ale asi pro mě tento styl není úplně vhodný, potřebuji knihy, které mě nutí číst dál a dál, a tahle mezi ně nepatřila, což je samozřejmě můj problém.

01.12.2023 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Čtivě napsáno, pestře líčené postavy, legrační i dojemné momenty. Trosky mi vadilo líčení snů, ale jinak paráda.

25.11.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Zpočátku bavilo hodně, konec byl ale překombinovaný a ne moc uvěřitelný.

19.11.2023 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Napínavé, Lottie nebyla tak příšerná, jak je zvykem, ale konec byl hodně odbytý.

16.11.2023 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Kniha má spád, ke konci je ale překombinovaná. Čtení mě bavilo.

11.11.2023 4 z 5

Koho sežere vlk? Koho sežere vlk? Ester Stará

Kromě zábavy u čtení moc oceňuji krásné ilustrace

10.11.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Z knih série pro mě nejslabší. Skvělý případ a napětí mi v tomto díle kazil styl psaní, opakovaná a zbytečná přirovnávání, konec přišel rychle a byl nečekaný, dle mého i zbytečný, případ sám o sobě byl výborný.

04.11.2023 3 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Kniha přesně podle mého gusta. Milované jihomoravské prostředí, příroda, postav tak akorát, uvěřitelná zápletka a velmi čtivě napsáno. Ideální pro podzimní večery.

25.10.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Navzdory rozporuplným reakcím mě tahle kniha bavila nesmírně. Zpřeházené kapitoly jí dodaly šťávu a jednotlivé postavy byly vykresleny až bolestivě.

21.10.2023 5 z 5

Pan Baf Pan Baf Joyce Dunbar

V kombinaci s ilustracemi úžasné <3

21.10.2023 5 z 5

Rusovláska z Osvětimi Rusovláska z Osvětimi Nechama Birnbaum

Za mě k tomuto tématu průměrná kniha. Trošku mě mrzí, že jsem neměla možnost více pochopit poměry na rumunsko-maďarském pomezí v té době, celkově válečné období bylo psáno pro mě povrchně a z knihy jsem měla pocit, že Rosie byla zázračná hrdinka, které vše projde. Dětské vzpomínky byly velmi pěkně psané a čtenář získal povědomí o židovské kultuře. Celkově se četlo velmi dobře.

16.10.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Pro mě byla kniha slabým odvarem Mornštajnové Slepé mapy nebo Hotýlku. Záměr asi byl dobrý, ale megalomanský na malém prostoru, takže kniha byla stručná a příliš povrchní se zbytečným množstvím postav. Ale na druhou stranu velmi čtivě a stravitelně nabízí přehled o dějinách první poloviny 20. století a faktografickým chybám navzdory bych si dovedla představit, že knihu doporučím svým deváťákům.

09.10.2023 4 z 5

Zase se shledáme Zase se shledáme Madeleine Goldstein

Stručná, ale čtivá jednohubka.

06.10.2023 4 z 5

U jezera U jezera David James Poissant

Depresivní, ale překvapivě příjemně napsané. Ideální pro přicházející podzim.

03.10.2023 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Série je fajn, na to, že mě Lottie neskutečně štve, jsem si už taky zvykla, ale mě prostě nebaví ta práce týmu jako taková. Přijde mi, že Lottie s Boydem jezdí od jednoho podezřelého k druhému, dokud se pachatel nějak sám nenajde. Budí číst i další díly, jsem v tomhle příliš konzervativní, ale v porovnání s Marsons, Nesbem, Carterem je to slabší.

25.09.2023 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Pomalejší rozjezd, ale pak tempo rostlo a celkověto byla skvělá jízda. Mým kamenem úrazu, hlavně u severských knih, je však množství jmen...

01.09.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

(SPOILER) Za mě jedna z nejlepších knih série, byť velmi krutá, neskutečně mě vtáhla. Obdobný závěr jsem pořád čekala, jen mě hodně naštvalo, v jakém momentu kniha skončila. POZOR SPOILER!!! Úmrtí Paxe a Dolly mě během čtení zlomilo, chápu, že u Dolly bylo asi důležité pro celý příběh, ale u Paxe bylo pro mě zbytečné :(

20.08.2023 5 z 5