akinomV akinomV komentáře u knih

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Neřeším, že kniha nemá zrovna moc procent, protože já byla naprosto nadšená. Chtěla jsem něco pohodového, detektivního a dostala jsem skvělou kombinaci. Smála jsem se, občas přišla i lítost, ale každopádně jsem chtěla číst dál a dál a vědět, co se tam v té vesničce zase děje. Staroušci mi přirostli k srdci a přiznám se, že představa stáří v takovém prostředí se mi opravdu líbila. Jako fakt, takhle bych si představovala skvělý důchod - s manželem, mezi přáteli, na pěkném místě (kdyby člověk měl šanci se ho v této zemi dožít...ale to je jiné povídání) :-D

01.03.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Nebylo to špatné, ale možná jsem díky tomu velkému všeobecnému nadšení čekala větší pecku. Začátek byl pomalý a úplně mě nebavil, později to bylo zajímavější. Každopádně zajímavá sonda do sociálních sítí.

25.02.2023 3 z 5

Jako v kávovém mlýnku Jako v kávovém mlýnku Cleo Coyle (p)

A mě se to opět líbilo. Kniha vyloženě splňuje její označení v angličtině "cozy mystery", kdy je příběh bez surovosti a brutality jako severské krimi. Je to takový ten druh pohodové detektivky, kdy vás příběh baví, odpočinete si u něj a ještě dostanete chuť na kávu :-)

11.02.2023 4 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Knížku už jsem jednou četla (někdy před 6-7 lety) a dala jsem jí 4*, tak jsem byla zvědavá, jak to dopadne tentokrát a nakonec musím uznat, že se mi to na ty 4* líbilo zase. Je to taková pohodová záležitost, která mě bavila a rychle se četla. A člověk hned dostane chuť na kávičku :-)

08.02.2023 4 z 5

Kouzelné koláče Kouzelné koláče Ellery Adams

Naprostá oddechovka plná romantiky, koláčů a detektivního pátrání. I když toho tam bylo vlasntě dost pomálu (na to, že je to z žánru "cozy mystery" ) Většinu knihy jsem nevěděla, zda mě to vlastně baví nebo ne, ale konec byl fajn. Knížku bych úplně neodepsala, ale asi bych tam ráda viděla víc toho "mystery" než kolik tam bylo.

07.02.2023 3 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Stejně jako u prvního dílu, nic objevného, zvlášť pokud se o minimalismus, organizaci domova trochu zajímáte. A opět jsem se musela smát, když autorka dává rady ohledně mluvení s věcmi, loučení s nimi, objímání atd. To mi na knize opravdu nesedlo. Ale pro někoho, kdo se teprve o toto téma začíná zajímat by to mohlo být fajn.

04.02.2023 3 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Autorka nezklamala i když je schovaná pod jiným jménem :-D
Přesně ten druh romantiky, který mám ráda.

01.02.2023 4 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Stejně jak o u prvního dílu to byl spíš takový úvod do skutečných příběhů. Využila jsem odkazů na dokumenty a filmy, které o nich byly natočeny a zkusím se na některé z nich podívat. Určitě bych ráda viděla víc fotografií osob, kterých se případ týká, takhle jsem hodně "gůglila". A příběhů by mohlo být míň, ale víc se o nich rozepsat. Jako nebylo to špatné, ale top strop to zatím ještě nebyl.

30.01.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nechci knihu vůbec kritizovat, nejsem cílovka. Přiznám se ale, že na knihu jsem si připadala fakt stará. Opravdu velmi jednoduchý příběh a víceméně dost nudný. Když si tak připomenu, co se v knize stalo, tak toho zase tolik nebylo. Ale jak říkám, nejsem cílová skupina. Po knize jsem sáhla proto, že ji bude číst má dcera, tak jsem chtěla vědět, o co jde. Myslím, že pro mladší čtenáře je to fajn příběh a slušně (bez vulgarit, zbytečného násilí či erotiky) napsaný , což v dnešní době začíná být překvapivé.

28.01.2023 3 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Nádherná obálka a moc zajímavý příběh. Moc se mi líbilo pojetí příběhu, že jej vypravuje babička svým vnoučatům. Nápad na výměnu pastora s barmanem byl super. Prostě romantická oddechovka na pár hodin. Ale nemůžu dát víc hvězdiček i když se mi příběh líbil, protože kniha byla tak povrchní, že to bylo opravdu na škodu. Vše bylo vlastně od začátku do konce víceméně zalité sluncem. Něco se nepovedlo, nevadí. Však ono to tak mělo být. Kromě jedné postavy se všichni během pár hodin změnili v lepší bytosti a vše bylo nádherné. I když nezatracuji krásný romantický příběh, tady bylo tolik nevyužitého potenciálu, že to mrzí.

27.01.2023 3 z 5

Vražda ve Večernici Vražda ve Večernici Anthony Horowitz

Tohle je prostě lahůdka - dvě knížky v jedné. A opravdu je poznat, že ji napsal scénárista Vražd v Midsomeru, úplně vidím to zfilmování :-) Líbí se mi obě části - knihy, jak ta s Atticusem, tak i ta se Susan. Je to taková pocta Agathě Christie, takže jejím fanouškům ji rozhodně doporučuji.

20.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Jak nejlépe začít nový rok? Romantické útěky jsou jistota :-) Opět jsem se zamilovala do nové země a nejraději bych se jela podívat na vánoční Edinburgh. Jen bych asi nepotřebovala potkat Xanthe, ta mi šla tedy děsně na nervy :-)

05.01.2023 4 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Souhlasím s nadšenými komentáři. Tohle bylo moc pěkné čtení. Myslím, že se autorkám povedlo přivést slečnu Marplovou zase mezi nás.
A rozhodně doporučuji jako dárek, protože ta ořízka knihy je nádherná, stejně jako obálka. Prostě povedené do všech detailů :-)

31.12.2022 5 z 5

Skvělý rozhovor, jako bych s nimi seděla u stolu a poslouchala. A smekám před kriminalisty a jejich každodenní prací!

27.12.2022 5 z 5

Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva Tessa Arlen

Ke knize jsem přistupovala opatrně, úplně jsem nevěděla, co čekat. Nakonec jsem byla příjemně překvapená, jak mě kniha vtáhla do děje. Dokonce jsem si v průběhu čtení musela "gůglovat" některé osoby a hlavně fotky, jak tehdy ony osoby vypadaly.
Ačkoliv jde víceméně o fikci, je to vše na pozadí skutečných událostí a hlavně autorka vycházela z knihy skutečné Marion Crawfordové. Tak se člověk dostal na tenkou hranici mezi skutečností a fantazií a dostal takový malý náhled do dění na královském dvoře tehdejší doby. A co říct na závěr...že jsem s Marion opravdu soucítila.

25.12.2022 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Od knihy jsem čekala víc, nápad super, ale to zpracování. Vulgární slova to ještě víc kazila. Škoda, mělo to potenciál.

23.12.2022 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Po knížce jsem sáhla ze zvědavosti a spíš jsem nic moc neočekávala. Už se mi letos stalo několikrát, že jsem byla zklamaná z oblíbených romanťáren. Ale nakonec se mi kniha líbila. Občas byla fakt vtipná a tak nějak jsem dostala příběh, který jsem čekala. Takže pro mě vlastně velké překvapení.

09.12.2022 4 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Povídky mě nezaujaly, ač jde o zvučná jména, kolikrát jsem byla ráda, když jsem příběh dočetla..... Možná mi nesedí ta krátká forma.... nevím.

01.12.2022 2 z 5

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

Souhlasím s většinou, je to oddechovka, ale nějak jsem čekala víc... něco mi tam chybělo. Bylo to takové moc povrchní, chyběla nějaká hloubka příběhu. Ale na nenáročné čtení v létě určitě fajn.

01.12.2022 3 z 5

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

I když jsem nejdřív viděla film, kniha se četla skvěle! Je to fakt smutné, když člověk ví, jak autorka sama dopadla.... Každopádně kniha byla zajímavou sondou do jednoho života po padesátce.

29.11.2022 4 z 5