ajka91 ajka91 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mne moc neoslovila. Měla jsem chuť ji několikrát odložit. Některé pasáže mi přišly až přehnané. Myslím, že by toto téma šlo zpracovat lépe. Na druhou stranu příběh samotný o žítkovských bohyní je zajímavý už z toho hlediska, kde se odehrává. Nedá se říct, že by to byla nějak nudná kniha, jen mi nesedly hlavní postavy a celkově styl psaní.

06.02.2017 2 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Nádherná kniha. Netřeba více slov.

05.02.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Trvalo mi než jsem se do příběhu začetla a sžila se s hlavní postavou - detektivem Cormoranem Strikem. Chvílemi jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem ji dočetla. Místy byla celkem dobrá. Líbila se mi postava Strikeovi sekretářky...Každopádně jsem zvědavá na další díl Hedvábníka.

04.02.2017 3 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Další krásná kniha od Kate Mortonové. Jde vidět, že tato autorka umí psát. Sice chvílemi byl příběh zdlouhavý, ale přesto napínavý. Hlavní postavu Edie jsem si hned zamilovala, hlavně kvůli její povaze, povolání a zájmech. Rozhodně si kniha zaslouží vysoké hodnocení a nedivím se, že se stala bestsellerem.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Krásná, romantická, napínavá knížka. Líbí se mi, jak autorka dokáže dobře propojit současnost s minulostí. Konec je opravdu překvapující. Kniha se čte velmi dobře, má spád a propracovaný děj.

Vesaliovo tajemství Vesaliovo tajemství Jordi Llobregat

Knihu jsem dostala k Vánocům a upřímně jsem čekala, že to bude trochu morbidní a nebude mne to bavit. Ale hned od začátku je kniha čtivá. Četla jsem každý den do noci a nemohla se od ní odtrhnout. Je opravdu napínavá a plná zvratů. Nezalekněte se obálky jako já, není to tak hrozné. Když jsem knihu poprvé chytla do ruky a viděla, že to bude nějaký vražedný příběh z 19. století, hned mne napadlo srovnání s Jackem Rozparovačem, každopádně se nechte překvapit, zda i tuto skutečnost autor do knihy zakomponoval.

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Nečekala jsem, že kniha bude tak skvělá. Nádherný, šokující příběh. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Když si uvědomíte, že Willard opravdu existuje a jaké děsivé příběhy se tu mohly odehrávat...Souhlasím, že chvílemi tam příběh Izzy nepasoval. Kdyby autorka nechala jen příběh Clary, tak by i tak kniha byla prostě skovstná. Jedna z nejlepší knih, které jsem kdy četla. Divím se, že se ještě nestala bestsellerem.

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Odpočinková, místy vtipná kniha. Hlavní postavu si určitě oblíbíte. Jen jsem čekala, že konec bude trochu jiný, ale i tak si zaslouží vysoké hodnocení.

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Postava Hercula Poirota je pro mne jedna z nejoblíbenějších knižních postav. Mám téměř celou sbírku od Agathy Christie a proto bylo jasné, že si musím pořídit i tuhle knihu, kde herec David Suchet popisuje svůj příběh seriálového detektivka. Ze začátku mne zarážel styl psaní, tak nějak jsem si říkala, že Suchet byl měl spíše hrát než psát knihy. Každopádně jde o zajímavou knihu, kde se dozvíte nejen o jeho provázanosti s Poirotem, ale celkově i o jeho hereckém životě a nahlédnete trochu do jeho soukromí. Suchet je velkolepý a skromný herec, který si zaslouží velkou pozornost. Pokud máte rádi postavu Poirota, určitě se nebojte, že kniha nebude čtivá a přečtěte si ji.

04.02.2017 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Krásná odpočinková knížka. Líbilo se mi, jak na sebe jednotlivé příběhy navazovaly. Knížku si oblíbí každý, kdo má rád vánoční atmosféru a sníh.

04.02.2017 5 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Z počátku mne kniha vůbec nebavila, ztrácela jsem se v postavách a místy jsem byla šokovaná (je to román pro dospělé). Nicméně asi v polovině začala být kniha neskutečně čtivá, konečně se "něco začalo dít". Závěr měl spád a byl nečekaný. Každý si v románu určitě oblíbí nějakou postavu a bude chtít vědět, jak to s ní dopadne. Rozhodně doporučuji.

04.02.2017 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Pro mne zatím nejlepší detektivka od Agathy Christie.

03.02.2017 5 z 5

Časně zrána Časně zrána Margaret Yorke

Jedna z mých prvních detektivek, které jsem četla na střední škole. Objevila jsem ji zapadlou v naši městské knihovně. Kniha je čtivá a závěr překvapující. Určitě si zaslouží vysoké hodnocení a myslím, že si najde mnoho příznivců. Po letech jsem si ji musela přečíst znovu.

03.02.2017 5 z 5