ajaworld ajaworld komentáře u knih

Záhada ostrova Flatey Záhada ostrova Flatey Viktor Arnar Ingólfsson

Ale jo, je to pěkné počtení, takové seversky syrové. Záhada má překvapivé vysvětlení. Čte se to dobře.

01.04.2013 3 z 5

Spis Rath Spis Rath Sabina Slonková

Hm...kdepak asi paní Slonková informace získala ? Totální BRAK . Je ostuda, že toto někdo vůbec vydá.
Selektivně vybrané pasáže, aby to všechno "sedělo"...to je prostě smutné.
Hlavně si myslím, že je to - na rozdíl od předchozí přispivatelky - NEOBJEKTIVNÍ (a to tak, že velmi).

23.03.2013 odpad!

Jake má problém Jake má problém Kingsley Amis

Tohle je tedy vážně prima čtení. Moc jsem se pobavila a byla zvědavá, jak to dopadne. No, překvapivě :-) :-) :-).
Ty jejich senzuálně zacilující terapie negenitální a genitální, to je tedy něco, stejně tak přístoj menzurátor :-) :-) :-). Neméně šílená je jakási skupinová psychoterapie zvoucí Dílna .-). Jake je vážně prima jizlivý chlap, co hodně vydrží :-)
Jsem ráda, že mi byla knížka doporučena, sama bych na ni asi nenarazila.
Určitě se jedná o inteligentní suchý anglický humor

Souhlasím s předchozím příspěvkem - nečíst v MHD !!!! - neboť hrozí nezadržitelný smích.

20.03.2013 5 z 5

Mandaríni Mandaríni Stanislav Komárek

Moc jsem se nasmála. Stanislava Komárka mám moc ráda.
Vřele doporučuji.

15.03.2013 3 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

"Jsem vlastně rád, že jsem Tě našel, že vím, že existuješ. Mohli jsme se taky minout jako dvě zrnka kosmického prachu".

Osudová láska a vzájemná přitažlivost...to se prostě někdy v životě stává...celá léta všechny situace a podmínky směřují do toho jednoho bodu, k setkání dvou lidí, kteří by se třeba i nikdy nemohli setkat. Ať chceme nebo ne, tak se to stane. Náhoda, osud ? nám postaví někoho do cesty. A pak už nikdy nic není jako dřív, přestože spolu třeba jdeme jen chvíli a naše cesty se nakonec nerozlučně a definitivně rozejdou...obvykle nikdy nezapomeneme...jak bychom mohli zapomenout...

O tom jsou Madisonské mosty. Určitě to není kýč.

15.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

No tedy, to je ale brak :-), hlavně ten konec (dočetla jsem to tak tak) - jak z červené knihovny ! Proč ta pupularita ?
M.j., vůbec nevím, proč "temnoty" - vždyť to je o ničem a nic tak extra temného na tom není.
Intelektuála fakt neuspokojí.

13.03.2013 1 z 5

Zápisky lékaře z pozdní noci Zápisky lékaře z pozdní noci David Rath

Pana doktora Ratha osobně znám, takže jsem se skutečně skvěle pobavila.
Myslím, že je to velmi vtipně a svižně napsáno.
Myslím, že by mohl konkurovat M.Vieweghovi.
Zkuste, nebudete litovat !

05.03.2013 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Knihu jednoznačně doporučuji a myslím si, že patří k tomu lepšímu, co S.King napsal. Dle mého názoru lepší než kultovní TO.
Kniha se čte jedním dechem. pro svoji tloušťku doporučuji formát e-knihy ve čtečce.

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Jedna z nejlepších knih, která existuje.
Pro člověka, který se ocitá v nějakém životním zlomu jako dělaná.
100x lepší, než filmové zpracování (to je ploché a knihou spíše pouze inspirované).

Dá se číst opakovaně, člověk tam s odstupem nachází nové myšlenky.

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Můj první podivný a tajemný pan Pendergast...(knihu jsem objevila jako e-knihu úplně náhodou)
Určitě doporučuji, knihu přečtete jedním dechem. Use chystám na další knihy autora (bože, kde vzít čas na všechny knihy, co chci přečíst :-)

05.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Hm...taková lehká prvoplánová pornografie. Jednoduchá až žádná dějová linka. Stále jedno a to samé. Stále "vnitřní bohyně" :-), kousání se do rtu :-), kalhoty splývající z boků :-) atp.
Nechápu tu popularitu...každý v metru v ruce drží tento a nebo druhý díl.

Myslím, že možná tak na dovolenou (a to ještě s otazníkem). Náročnějšího čtenáře to myslím neuspokojí.

05.03.2013 1 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Hlavní hrdina je takový jakoby jízlivý prevít, ale určitě sympatický :-). Člověk při čtení docela trne, co se mu zase nepovede. V závěru knihy, kdy se schylovalo k jeho odborné přednášce jsem za něho doslova trpěla a obávala se, jak to dopadne. Odkopal se nakonec pěkně :-)
Doporučuji knihu nečíst v MHD, občas se člověk opravdu musí chechtat.
Nyní začínám číst od stejného autora: Jakeúv problém a vypadá to moc dobře.

PERFEKTNÍ ANGLICKÝ HUMOR :-)

05.03.2013 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

1984 ve mě evokuje šedou nicotu, hrůzu a děsivost.
Excelentní čtení, v dnešní době opět velmi aktuální. Ta plíživost je opět tady. Nebojte.

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Prostě excelentní Kundera. S každým přečtením lze najít něco dalšího a obohacujícího. Nyní jsem se k ní vrátila po asi 6 letech a bylo to pochutnáníčko lepší, než při prvním čtení. Holt člověk stárne a dozrává (ach).
Filozofický román, nesnesitelně těžké i lehké čtení zároveň. Pro člověka v mezní situaci jako dělaná. O tom, jak mnohé je relativní...
Knihu mám vypodtrhanou, obsahuje mnoho myšlenek, ke kterým je dobré se vracet.

25.02.2013 5 z 5

Barmské dny Barmské dny George Orwell (p)

Doporučuji každému, kdo se chystá do Barmy (dnes Myanmar), k pochopení historie. Pro mne se jedná o excelentní román, neprávem opomíjený. V Barmě jej prodávají v angličtině na každém rohu.
Česky "Barmské dny".