Jake má problém

Jake má problém je satirický román o stárnoucím oxfordském profesorovi Jakeu Richardsonovi, který u sebe se znepokojením zpozoruje úbytek mužné síly a odhodlá se vyhledat odbornou pomoc. Rozličné tělesné i duševní procedury či „senzuálně zacilující seance“, jimž se v rámci doporučené sexuální terapie podrobuje, jsou pro něj vesměs pokořující a pramálo účinné. Zato čtenáři skýtají bezpočet neodolatelně humorných situací. Amis zůstává pozoruhodně zábavný, i když líčí Jakeovy selhávající snahy o snesitelné soužití v manželství a společnosti, která se sice osvobodila od starých konvencí, ale zřejmě jen proto, aby vmžiku propadla novým. Tento román z roku 1978 tvoří volné pokračování Amisova slavného debutu Štastný Jim a svou stylovou vyzrálostí ho dokonce notně překonává....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117663/big_jake-ma-problem-VRI-117663.jpg 3.658

Vydáno: , Plus

Jake's Thing, 1978

Kniha Jake má problém

Bakana
25.12.2021

Šťastného Jima miluju, má vtip a spád a Jim je rozhodně stylový borec. Proto jsem nepochybovala, že Jakeův problém bude stejná liga, ale bohužel jsem se spletla. Jake je oproti Jimovi slabý odvar, možná proto, že je o generaci starší. Ano, je to jasný anglický humor a párkrát jsem se i hlasitě zasmála, ale už to holt není ono.

katushah
21.11.2021

Tak tahle kniha mi bohužel moc nesedla. Nemám ráda tento suchý anglický humor.

vendy246
19.07.2020

Šedesátiletého vysokoškolského profesora Jakea přestal zajímat sex. časem pochopil, že ho přestaly zajímat ženské. Manželka, která trpěla milostné ochlazení odešla poté, co jí došlo, že Jakea nezajímá ani jako člověk. Napsáno velmi kultivovanou řečí, hodnou profesora. Oceňuji kvality díla, ale četla jsem snad půl roku.

sirojezkin
17.08.2019

Chvílemi dost vtipné, až jsem se smála nahlas, ale jinak zdlouhavé a nezáživné.

Vidlička
24.04.2019

Šťasný Jim po 25 letech (ne doslova). Cyničtější, otupělejší, ale stále se vzpírající čemukoliv, co je mu nuceno. Vyhraje?

Nádherný rozbory ženských, s kterými mi padl do noty - taky nás v podstatě nesnášim (né že by chlapi byli nějaký supermani, ale...).

Knížka na první "počet" ne tak humorná, přesto Angličan se nikdy nezapře, že. Amis je prostě další můj spisovatel.

pkweb.eu
14.06.2016

Byl to dárek k nějakému nákupu. Přečetl jsem do necelé poloviny, nakonec však odložil. Ne, že by to bylo špatné (několikrát jsem se od srdce zasmál), ale dal jsem přednost jiným knihám.

witko
27.12.2014

Dlouho jsem se nutil knihu vůbec dočíst. Nebavila mne a byla to pro mne otázka cti ji vůbec dočíst do konce.

Koňadra
09.12.2014

Niekedy ma znervózňovala určitá predvídateľnosť jednotlivých situácií, ale inak musím povedať, že ak máte cit pre anglický, skutočne dobre vysušený humor, tak áno, je ho tam nadostač. Žily by som si pre túto knižku nepotrhal, ale určite sa oplatí prečítať.