Aisha.H Aisha.H komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Děsivé, jak je snadné, aby se z utopie stala realita...

20.12.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knihy od Radky Třeštíkové čtu moc ráda. Tuto jsem dlouho odkládala z osobních důvodů. Teď jsem našla sílu a přečetla ji. A děkuji za ni. Nádherně popsané pocity z období, kdy přestáváme být dětmi jednou provždy. Pohlazení na duši a trochu jsem si i poplakala.

04.12.2021 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Krásná kniha. Lidská, vtipná, dojemná... A miluju fotbal :)

29.01.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Ufff, smutná kniha plná samoty, trápení, lhostejnosti a sobectví. I přes nelehké téma se čte dobře a teď o ní budu chvíli přemýšlet.
Rozhodně si od autorky ráda přečtu další knihy.

14.01.2021 5 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Moje první a poslední kniha od tohoto autora. Zajímavé téma, ale to je tak všechno. Závěrečná scéna s rytířským turnajem mne zabila...přeskakovala jsem stránky, jen jsem chtěla vědět, jak to dopadne a už si to ani nepamatuju :)

24.01.2020 2 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Ten hype okolo a to, že jsem na rezervaci musela čekat tak dlouho asi knize v mém případě moc nepomohlo. Čekala jsem bombu, ale dočetla jsem do půlky. Příběh zajímavý, ale nebavilo mne to a pořád jsem si říkala, proč to vlastně čtu.
Mnohem více mne bavila třeba Unorthodox.

01.06.2022 3 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Božeee, na "starý kolena" mne zase totálně pohltila sci-fi kniha. Moje milovaný 80. léta, retro trip do budoucnosti...blaho

20.01.2021

Je to mazec. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, četla jsem do noci, nemohla jsem usnout, pořád o knize přemýšlím. Kniha je skvěle napsaná, hned vtáhne do děje, má spád. Srozumitelně objasňuje i historické souvislosti. Četla jsem i Exodus, ale tahle mne bavila víc.

24.01.2020 5 z 5

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Přesně takhle si představuji knihu na letní dovču. Žádná velká dramata, trošičku zápletka a hezký konec. Mám ráda oblast okolo Neapole, úplně jsem se tam díky knize ocitla s hrdinkami.

15.06.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Každá nová kniha od Radky je lepší než ta předchozí. Tohle bylo nabitý vším, napínavé, chvílemi mne mrazilo. Nemohla jsem přestat číst. Za mě bomba

04.06.2022 5 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Takové zajímavé téma, ale nedočetla jsem, nuda

11.01.2022 1 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

Kniha plná chutí a vůní. Nádherná. Bylo mi líto, když jsem ji dočetla a musela opustit ty zajímavé ženy s jejich příběhy.
Každopádně mám novou oblíbenou autorku :)

18.07.2021 5 z 5

Dneska bude všechno jinak Dneska bude všechno jinak Maria Semple

Přečíst se to dalo, ale nebylo to humorné ani vtipné. A necítím potřebu číst od autorky nějakou další knihu.

02.11.2022 3 z 5

Život v Paříži, můj splněný sen Život v Paříži, můj splněný sen Lisa Anselmo

Vůbec nechápu ta nízká hodnocení, kniha je skvělá. Něco jako Jíst, meditovat, milovat, akorát ve Francii. Ne tak duchovní a autorka se ani tak nelituje, jako Liz po rozvodu. Tady se Lisa vzpamatovává z úmrtí maminky, vzpominá, přemýšlí, vyvíjí se. Čte se to lehce, strávila jsem s knihou krásný víkend v Paříži. Už teď vím, že se ke knize budu vracet. Moc se mi líbila.

30.10.2022 5 z 5

Děkuji, pane Diore Děkuji, pane Diore Agnès Gabriel

Krásný příběh, letní prázdninové čtení. Odpočinula jsem si u toho a bavilo mě to. Čekala jsem romantiku, Paříž a módu a to tam bylo. Spokojenost...

19.06.2022 5 z 5

Za projevenou milost Za projevenou milost Valeria Parrella

Hmm, nejlepší byla první povídka. Druhá jakž takž. A pak mne to přestalo bavit. Monotónní a vleklé.

30.05.2022 3 z 5

Cesta staletími Cesta staletími Zdeňka Jordánová

Není to odpočinkové čtení pro všechny, jde pěkně do hloubky duše.
Kdo není připraven, nepochopí a kniha mu může přijít divná.
Některé pasáže mluvily přímo ke mně.

29.08.2021 5 z 5