Ainyska Ainyska komentáře u knih

Na tragickej život byla pes, aneb, Ještě něco o Heleně Na tragickej život byla pes, aneb, Ještě něco o Heleně Marie Formáčková

Skvělá doplňková kniha deníků paní Růžičkové, která ukazuje i druhý pohled na věc. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, odpověděla i na mnohé otázky. Kdo si přečte deníky a hned na to tuto knihu jako já, může si myslet, že je to jen výtah z předchozích knih. Ano to je, ale jsou tam i jiné informace, například mě zajímalo, kde zmizeli psi, apod....

Každopádně chování snachy po pohřbu, nepochopitelné, šílený hyenismus, jen se napakovat, ale že by se postarala, to ne. Nevím jak to nakonec vše dopadlo, ale snad je na sebe hrdá. Helena byla obdivuhodný človíček, obávám se, že na zemi nemá konkurenci. Takový člověk se rodí jen jednou za 1000 let. Ať už byla jakákoliv, udělala pro lidi hodně a to z ní dělá dobrého člověka.

Škoda, že dnes už knihy nejsou nikde k sehnání, ráda bych je měla všechny doma. Věřím ale, že se k nim v průběhu života dostanu a znovu si je přečtu.

28.11.2019 5 z 5

Deník mezi životem a smrtí III. - Žiju! Deník mezi životem a smrtí III. - Žiju! Helena Růžičková

Má to cenu komentovat? Vše bylo řečeno v knize. Kromě jiného si z knih do života vezmu zcela jistě jedno a to: "Hlavně se z toho nepos*at"! Proč se zbytečně trápit, když to nelze změnit.

Na druhou stranu je třeba bojovat za to co chceme, nikdo to za nás neudělá. Takže si vypůjčím jedno heslo, které jsem slyšela někde v rozhovoru. "Chtěl bych neznamená nic, ale CHCI tvoří divy"! Jak pravdivé a trefné ........

27.11.2019 5 z 5

Když koně mají problémy Když koně mají problémy Karin Kattwinkel

I když alternativním metodám léčení moc nevěřím, tak i přesto tato kniha byla velmi zajímavá. Škoda, že těch případů v knize není více.

20.11.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Otevřené konce mě vážně štvou, obávám se, že než vyjde další díl, nebudu si pamatovat, co se dělo v tomhle. Stejně, jako jsem to měla u této knihy. Doporučuji číst hned po třetím díle, nakonec jsem si zhruba vzpomněla co se tam dělo, ale šlo to ztuha.

Kniha jako taková je fajn, sledujeme putování našich podivných za dobrodružstvím, které se úplně nesetká s pochopením u ostatních. Nečekejte od toho nějakou velkou akci, tento díl jede na velmi poklidném tempu, až na pár stran. Mám z ní srovnatelný zážitek jako u třetího dílu. No uvidíme co přinese díl pátý.

18.11.2019 4 z 5

Přirozený výcvik koní Přirozený výcvik koní Sarah Widdicombe

Tato kniha je velmi nápomocná, vysvětluje různé situace jak a co dělat u koní. Některé záležitosti mi nebyli z jiných knih jasné. Tato mi je objasnila. Na druhou stranu, člověk, který se pohybuje u koní už nějaký ten čas, si z ní nejspíš nic nového neodnese. Vadilo mi u některých věcí, že je vysvětleno jak se to dělat nemá, ale už není návod jak to udělat správně. Naopak u jiných byly dané situace dostatečně objasněné jak textem, tak i fotografiemi. Líbí se mi, že tato kniha pohlíží na koňský svět tak nějak komplexně. Zaměřuje se na mnoho věcí. Faktem ovšem zůstává, že jsem četla i lepší.

18.09.2019 4 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Zatím nejlepší doplňková kniha k natáčení Harryho Pottera. Uvidíme co ty další :).

10.06.2019 5 z 5

Z Dachau do Dne vítězství Z Dachau do Dne vítězství Helen Fry

Přečteno během jednoho dne a kniha dostává svého názvu do písmene. Bylo to velmi pěkné povídání, ale na mě tam bylo obsaženo hodně zážitků z bojů, které mě bohužel moc neberou. Každopádně na jednoho člověka toho bylo až příliš. Co vše musel Willi přežít, to je až neskutečné. Určitě se ke knížce časem vrátím a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

18.04.2019

Kniha o lidech a zvířatech Kniha o lidech a zvířatech Axel Munthe

Tuto knihu nemohu hodnotit hvězdičkami. Je to přesně jedna z knih u které bych potřebovala půl hvězdy, tedy 3,5. Na 4 to není a 3 jsou málo.

Mám ve zvyku mít rozečtených více knih, proto jsem si oblíbila i knihy povídek. Tato kniha byla rozečtena dlouho, protože v druhé třetině mě prostě přestala bavit. Dlouho jsem se dokopávala ji dočíst a stalo se. Je fakt, že poslední povídky mě bavili rozhodně víc než předchozí (ty nejspíš zachránily můj názor na knihu), byly více záživné a některé i dojemné. Velmi se mi líbí, jak autor popisuje lásku ke zvířatům a pomoc lidem v nouzi. Kniha se mi líbila, některé příběhy si možná budu dokonce pamatovat, ale jestli si ji někdy přečtu znovu? To si nemyslím.

12.03.2019

Denik Ostravaka 4 ... furt vam nědam spočnuť Denik Ostravaka 4 ... furt vam nědam spočnuť Ostravak Ostravski

Trošku slabší díl, ale pobavil :).

06.02.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Ostravak Ostravski

Dvojku jsem nečetla, ale to nejspíš ani nevadí, pár krát jsem se zasmála, ale nejvíc mě dostalo vlakové přirovnání, to nemělo chybu :D.

Je fajn číst o známých místech, a nedá mi to si nepředstavovat jeho vylomeniny, když projíždím kolem :D.

05.02.2019 4 z 5

Jak vypadá Nic Jak vypadá Nic Jana Červenková

Nejspíš jsem tuhle knihu nepochopila, nebo nevím co se stalo, ale strašně mě vyčerpávala. Vůbec nechápu o co v té knize šlo. Na mě to působí, jako fňukání ženské, která si doma neumí dupnout a donutit, čím dál víc lenivějšího manžela něco dělat. Nadává na manžela a sama má máslo na hlavě.

Četla jsem ještě jednu knihu ze zhruba stejně doby, a bylo to daleko zajímavější a čtivější, než tohle. Je dost možné, že můj názor na knihu ovlivňuje fakt, že já tuto dobu nezažila a tak se s tím nemůžu ztotožňovat. Každopádně to pro mě byla ztráta času a útěchou mi může být splněný bod v ČV 2018. Možná tento typ knih pochopím, až budu mít trochu víc za sebou.

17.11.2018 2 z 5

A anděl mlčel A anděl mlčel Heinrich Böll

Kniha to není špatná, ale není to úplně můj šálek kávy. Nejspíš jsem čekala trochu něco jiného, každopádně velmi realisticky ukazuje situaci po 2. světové válce, respektive těsně po jejím konci v roce 1945. Neseděl mi styl, jak byla kniha napsána. Trošku mi to připomíná některé knihy od A. Lustiga, které se mi taky četly velmi těžce. Bohužel tuto knihu osobně nejsem schopná docenit, možná jsem na tento styl psaní ještě nedozrála.

03.11.2018 3 z 5

Kafe v pět Kafe v pět * antologie

Byla to náhoda, že jsem po ní sáhla v knihovně. Zaujal mě název a vzhled knížky. Doma jsem zjistila, že jde o povídky a díky za to, protože většina povídek měla dobrou zápletku a četly se rychle. Kniha je opravdu vhodná ke kávě, ale některé příběhy jsou smutné. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Doporučuji

27.10.2018 4 z 5

Jaro 1941 Jaro 1941 Ida Fink

Kniha povídek, která mi padla do oka náhodou, když jsem hledala něco, co by se mi tématicky hodilo do ČV.

Kniha je napsaná formou krátkých povídek, které se odehrávají v roce 1941. Některé příběhy byly napsané tak nějak zvláštně, některé byly tak dobré, že si je v hlavě přehráváte jako film. Některé jsou spíš nudnější, některé naopak drastičtější. Je to celkem slušná směsice a rozhodně stojí za přečtení. Nepopisuje koncentrační tábory jak se na první pohled může zdát. Spíše to, co se dělo před nimi (střílení židů v Polsku, kteří si předtím vykopali svůj vlastní hrob), nebo pohled "šťastlivců", kterým se podařilo skrývat. Doporučuji

26.10.2018 4 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Bonnie Bryant

Kniha je celkem dobrá, ovšem pro hodně mladší čtenáře než jsem já. Je také tak psaná. Tuto knihu mám doma od dětství a díky čtenářské výzvě jsem si ji (nejspíš) znovu přečetla. Příběh mi, po těch letech, nic neříkal. Tato kniha není určená pro dospělé publikum. Každopádně jsem ráda, že ji doma mám. Jako malá holka bych si přála dostat takové vánoční překvapení jako hrdinka této knihy. Teď už mi nezbývá nic jiného, než na takovém překvapení pracovat sama.

19.10.2018 4 z 5

Bratři až do smrti Bratři až do smrti Darren Shan (p)

Na čtvrtý a tedy poslední díl ságy jsem se těšila, podle ohlasů měl být nejlepší. Svým způsobem s tím souhlasím, byl čtivější, napínavější, víc Darrenovější.

Když bych to měla srovnat se ságou Darrena Shana, kniha byla podobná stylu druhé poloviny ságy. Bohužel sága Lartena Hroozleyho jako celek je o dost slabší. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla odkud se vzala Madame Okta a jak se seznámil s Darrenem (pouze okrajově). Doporučuji přečíst před ságou Darrena Shana.

Dějová linka s Westerem byla hodně překvapivá a dost mě překvapilo jak to skončilo. Nebylo to tak průhledné jako kdo je Pán vampýrů, rozhodně mě to bavilo víc. Také už vím, kde se vzal obraz Lartena v knize, kterou kdysi četl Steve. Kniha by mohla ještě chvilku pokračovat, aby jsme viděli začátky upírova pomocníka Darrena z pohledu Lartena.

Na pět hvězd to není, ale čtyři si zaslouží. Taková lepší školní dvojka.

17.10.2018 4 z 5

Palác prokletých Palác prokletých Darren Shan (p)

První dva díly byly docela průměrné. Rozjelo se to až na konci druhého dílu a trojkou to pokračovalo. Zdá se mi, že tento díl je lepší než předchozí dva a dokonce jsem se místy i zasmála (přivítání Lartena novým knížetem byl výživný :D). Každopádně počkám na 4 díl, jak se mi bude líbit a který by měl být nejlepší. Bohužel si myslím, že na ságu Darrena Shana to ani z daleka nemá. Dějová linka s Gavnerem byla dost předvídatelná, žádné překvápko se nekonalo. Tak uvidíme :)

16.10.2018 4 z 5

Doteky osudu Doteky osudu Roman Cílek

Dramatické příběhy? Ani ne. Podle skutečných událostí? No možná.

Byla to má první kniha tohoto autora a sáhla jsem po ní v knihovně náhodně. Je to soubor několika povídek, které jsou bohužel nezáživné a některé dokonce nudné. Když pominu komolení slov (proboha proč?), které mají za úkol nejspíš dodat originalitu či odlišnost knize, příběhy celkově byly zvláštně napsány. Mnohé věty nedávaly smysl a než abych se jimi zabývala, jsem je přeskočila.

Za mě si tato kniha nezaslouží místo v mé knihovničce (naštěstí byla vypůjčená). Další podle mého "úspěšné" knihy si klidně nechám ujít. Nepopírám, že dám šanci literatuře faktu, ale tomuhle už opravdu ne.

15.09.2018 1 z 5

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Nečekala jsem od této knihy, že mě bude tak bavit. Ovšem stalo se. Knihu jsem přečetla jedním dechem, i když tento typ knih nečtu. Díky Čtenářské výzvě a typům od kolegů čtenářů, se mi dostala do ruky a já tímto děkuji.

05.09.2018 5 z 5