Jaro 1941

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Uhrančivé, kruté, nemilosrdné i nečekaně absurdní povídky. Omráčí nás svojí syrovostí a surovostí. Zahltí přímočarostí, která neodvratně směřuje k tragédii. Zaskočí věcností, s níž některé postavy intuitivně jdou naproti svému židovskému údělu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147989/jaro-1941-147989.jpg 3.711
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Barrister & Principal
Originální název:

Wiosna 1941, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Jaro 1941

Ainyska
26.10.2018

Kniha povídek, která mi padla do oka náhodou, když jsem hledala něco, co by se mi tématicky hodilo do ČV.

Kniha je napsaná formou krátkých povídek, které se odehrávají v roce 1941. Některé příběhy byly napsané tak nějak zvláštně, některé byly tak dobré, že si je v hlavě přehráváte jako film. Některé jsou spíš nudnější, některé naopak drastičtější. Je to celkem slušná směsice a rozhodně stojí za přečtení. Nepopisuje koncentrační tábory jak se na první pohled může zdát. Spíše to, co se dělo před nimi (střílení židů v Polsku, kteří si předtím vykopali svůj vlastní hrob), nebo pohled "šťastlivců", kterým se podařilo skrývat. Doporučuji

Ptah25
04.02.2016

Příběhy jsou až příliš krátké, žádný příběh, jen pár stran, to mne docela zklamalo po této stránce. Ale je to záznam o dějinách holokaustu a o utrpení židů, takže doporučuji k přečtení.


historikola
28.07.2015

Spisovatelka píše hodně krátké kapitoly, ale i přes to je tam vše. Knížka je velice pěkně napsaná. Knihu jako takovou jsem kupoval ještě zabalenou ve fólii. Do poslední chvíle než jsem ji začal číst jsem ji nerozbalil. Po otevření krásně voněla lepidlem a papírem. Přebal knížky je z tvrdého papíru a listy jsou uloženy do gázy s kapitálkem. Po dlouhé době zase pěkně vyrobená knížka.