ahomonicky ahomonicky komentáře u knih

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Knizka je to prijemna, poselstvi jasne. Jen jsem se nejak nemohl uplne zacist. Proste tomu neco malo chybelo. Ale vzhledem k dnesnim zpravam o vymirani hmyzu je to bohuzel mozna nejen kniha, ale i trochu predpoved....

12.02.2019 4 z 5

Poslední muž Poslední muž Vince Flynn

Další skvělá věc. Musím teď přečíst ale něco jiného. Ne proto, že by toho bylo moc, ale takhle by mi Flynn brzy došel, mám tu už jen 4, ach jo. Kniha paráda, jasných 5 hvězd

31.01.2019 5 z 5

Ztracený ostrov Ztracený ostrov Lincoln Child

No, autory mám rád, četl jsem hodně jejich knih. Ale...tohle bylo fakt bohužel slabé. Takové dětinské dobrodružství, které sem tam postrádalo i logiku. Krádež spisu v zásadě úplná blbost (jak by to asi vše stihl) a takových věcí tam bylo více. Tak snad příště bude příběh lepší. Za mě jen 65%

21.01.2019 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Od knihy jsem moc necekala. Nenadchla me obalka ani popis, ale ted vim, jak jsem se zmylila. Serii doslova miluji. Je to spise odpocinkove cteni a nejaka ta romantarna. Zaroven si na sve prijdou i milovnici dramatu a akce. :) Hned na prvnich stranach vas kniha vtahne a ten konec. :0 Uz aby byl dalsi dil. A to maji byt tri! Nez je autorka dopise tak ja asi zemru. Novu i Adriana zeru.

SPOILER: jak ho sakra muze Nova tak zradit? Na konci mi ho bylo uplne lito. Ale verim, ze se to napravi. Snad :))

04.01.2019 5 z 5

Nepřítel státu Nepřítel státu Vince Flynn

Je to má první kniha od Kylle Milese a líbila se mi. Akčňák jak má být. Kdo čeká složitý děj, nechť si najde něco jiného. Kdo chce zachránit svět s neohroženým hrdinou je na správném místě

03.01.2019 4 z 5

Chci tvou smrt Chci tvou smrt Peter James

Petera Jamese mám rád, ale zde mi to přišlo příliš roztahané. První půlka knihy je vlastně neustále se opakující. Knížka nebyla špatná, ale že by to byl nějaký skvost to bohužel ne. Rozhodně autor napsal již mnohem lepší

01.12.2020 2 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Trochu jsem se bál nové ústřední postavy, ale byl jsem velice příjemně překvapen. Je vidět. že u Deavera není jeho úspěch náhoda a že se trefil s Rhymem jen do vkusu a pak už to nějak šlo samo. Je prostě vidět, že je to pan spisovatel. I když se těším na Lincolna, musím říct, že na Coltera neméně. Kniha je pro mě příjemné překvapení. Jediná malé mínus mám tedy za trochu jalový motiv

12.01.2020 5 z 5

Tajemství Mayů Tajemství Mayů Clive Cussler

Cusslera sbiram a ted jsem se konecne dokopal k tomu dokoupit zbytek knih, co mi od nej chybel. Tejemstvi Mayu byla jedna z nich a snad poprve jsem Cusslerem zklaman. To, ze je to vzdy trochu pritazene za vlasy je v poradku, to je Cussler. Ale zde to zkratka bylo takove tezko uveritelne, neslane a nemastne. Asi to zjevne psal spise Thomas Perry a bohuzel nedosahuje kvalit Cliva. Ale snad se otrka a bude o nastupce postarano. Zde vsak nemohu vice jak 3 hvezdy....

03.02.2019 3 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Vince Flynn

Dasi perfektni akcnak s Rappem v hlavni roli. Kniha se perfektne cte a ctenar se ani chvili nenudi. 5 hvezd je jasnych

27.01.2019 5 z 5

Trojská Odyssea Trojská Odyssea Clive Cussler

Klasicky Cussler. Dobrodruzstvi jak ma byt. Clive to proste umi a i kdyz o prekombinovane hrdinske ciny neni nouze, jeho knihy me proste bavi. Dokoupil jsem zbylych 5, co jsem vynechal v prubehu let a uz se na ne tesim...

25.01.2019 5 z 5

Na počest padlým Na počest padlým Vince Flynn

Dalsi perfektni cetba. Uz se tesim na dalsi kousek v knihovne. Ano, je tam spoustu klise, hrdina je nadpozemsky...ale coz, funguje to a o tom to je

16.01.2019 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Posledni dil nezklamal :)
Cela serie byla uzasna a propracovana. Vse do sebe krasne zapadalo a autorka se me neskutecne dotkla hned nekolikrat.
Nejvice asi v druhem dilu. Kdyz vysvetlovala, jak je nase planeta, zivot i chapani zkazene. Ze nikdy nebudeme moci videt to, co videti muzeme.
Zasahla me i ta cast s pochopenim sama sebe.
Jeste dlouho budu nad touto knihou premyslet a nepustim ji z hlavy. :))
Allelujah Hirce a Rimeu!

07.01.2019 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Krasna kniha. Ctiva a chytlava. Dej vas doslova posadi na zadek a neodtrhnete oci. Zacatek trochu pozvolnejsi, ale ten konec to napravil. Kniha mela vzlet i spad. A Hirka je proste bozi :)

04.01.2019 5 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

I přes ne úplně skvělé hodnocení zde se mi kniha líbila. Možná i více, než když byl hlavní hrdina pan psycholog. Za mě 4 hvězdy

03.02.2020 4 z 5

Faraonovo tajemství Faraonovo tajemství Clive Cussler

Klasika. Když si na autora člověk zvykne a dokáže odpustit nesmrtelnost hlavních hrdinů a jejich štěstí na místo, čas a nápad, nedá se knize nic vytknout. Klasický Cussler

31.12.2019 4 z 5

Maska smrti Maska smrti John Case

Knížka se mi líbila. Některé pasáže byly slabší, ale zas tolik nerušili. Škoda toho rychlého konce, ten si přeci jen více zasloužil. Má první kniha autora, ale šanci mu určitě ještě dám

25.12.2019 4 z 5

Nebezpečný plán Nebezpečný plán Vince Flynn

Na muj vkus tam bylo zbytecne mnoho prostoru pro vzah Mitche a Anny, ale i tak kniha super

10.03.2019 4 z 5

Těžký soupeř Těžký soupeř Chris Ryan (p)

To byla snad nejhorší kniha, co jsem kdy četl. Naprosto neuvěřitelné scény, zhovadilé jednání hlavního hrdiny, který je v jednu chvíli Rambo a ve druhé udělá nějaký nesmysl, který se tam prostě autorovi hodil. Několikrát jsem se fakt i zasmál, jak mohl někdo takovou blbost vymyslet. Po hodně dlouhé době kniha, kterou jsem nebyl schopen dočíst a to jsem se fakt snažil a dostal se tak na 80% přečteného. Ale hromadí se mi tu knihy, které za něco stojí a tuhle díky nechuti čtu již přes týden a nejsem ochoten tomu obětovat již ani hodinu navíc. Za mě....slátanina a nesmysl a vůbec nechápu, jak to může mít 80%

27.02.2019 odpad!

Střežit a bránit Střežit a bránit Vince Flynn

Dalsi super akcni kousek. Paradni cteni

14.02.2019 5 z 5

Smlouva století Smlouva století Clive Cussler

Jedna z mála knih Cusslera, kterou jsem četl až nyní, ačkoliv je jedna z prvních. Je vidět, že jeho styl se lety nezměnil a píše stále stejně. Stále stejně dobře. Chápu, že Forsyth je uvěřitelnější a faktologicky někde úplně jinde, ale což...víc Forsythů nemáme a tak díky za Cusslery, Berryi, Flinny, Childy, Prestony atd. Kniha Smlouva století je zkrátka klasickou Cusslerovkou se vším, co k tomu patří

14.01.2019 5 z 5