Maska smrti

Alex Callahan je dopisovatel zpravodajské televizní stanice a ostřílený investigativní novinář. Jeho časově náročné povolání mu vyneslo řadu ocenění, ale zároveň ho připravilo o rodinu. Už dva roky žije odloučený od manželky, avšak kontaktu se syny, šestiletými dvojčaty Kevinem a Seanem, se vzdát nehodlá. Během návštěvy renesančního festivalu zmizí chlapci beze stopy. Policie okamžitě zahájí rozsáhlé celostátní pátrání, které však po třech týdnech končí ve slepé uličce. Alex je přesvědčen, že jsou jeho děti stále naživu, a rozhodne se jednat na vlastní pěst. Jediným vodítkem mu jsou zdánlivě nesouvisející případy únosů a vražd dvojčat z uplynulých deseti letech. Při hledání pachatele vstoupí nejen do přísně střeženého světa profesionálních kouzelníků, ale zúčastní se i přízračného rituálu kultu voodoo. Postupné odhalování vrahových zvrácených motivů ho přivede na stopu psychotika se sadistickými sklony, schovaného za nevinnou maskou kouzelníka a iluzionisty. Konečně zná odpovědi na otázky kdo, co, kdy, proč a jak. Zbývá zjistit, kde....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59732/maska-smrti-59732.jpg 4.314
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

The Murder artist, 2004

Kniha Maska smrti

TeaPeter

Od tohoto autora jsem v minulosti četl knihu Kód zrození a byl jsem z ní nadšen. Když jsem se rozhodl přečíst si od něj nějakou další knihu, padla volba na Masku smrti. Volba to ale nebyla dobrá a do knihy jsem se nedokázal začíst - zůstala nedočtena. Neviděl jsem originál, ale překlad je takový toporný, suchý a mdlý. Škoda.

ahomonicky
25.12.2019

Knížka se mi líbila. Některé pasáže byly slabší, ale zas tolik nerušili. Škoda toho rychlého konce, ten si přeci jen více zasloužil. Má první kniha autora, ale šanci mu určitě ještě dám

Simona838
18.07.2019

Trochu pomalejsi a rozvlacnejsi rozjezd. Cast s voodoo zasvecenim vysla hluse, byla mozna zbytecna. Zuctovani s padouchem a celkove konec mohl propracovanejsi. Otocila jsem stranku - a nic dal. Knizka se ale cte dobre, pribeh je napinavy, zajimavy.