Aggie. Aggie. komentáře u knih

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Když mi zrovna nebylo nejlíp, takhle kniha mi neuvěřitelně pomohla. Je dokonalá... Hlavní hrdinku jsem si zamilovala! :D vypravění z pohledu kočky, bylo naprosto skvělé, zajímavé a roztomilé. Nejen, že kniha rychle pnynula, upoutala a bavila mě, ale navíc mě více seznámila s buddhismem a s Dalajlámou. Také mi dala spoustu příjemných ponaučení do života. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Také jsem byla na autogramiádě a autor je přesně jako jeho kniha, milý, zábavný, symatický a moudrý.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dlouhá, ale pěkná, poutavá...

09.01.2016 5 z 5

Do téhle knihy jsem se naprosto zamilovala, stejně tak do Bree. Přečetla jsem knihu jedním dechem, také proto, že je tak krátká- bohužel. Věděla jsem, jak to dopadne a stejně jsem na konci brečela jak malá. Možná se mi to líbilo i víc, než stmívání, prtže Bree neměla tak pohádkový konec. Ještě by bylo fajn, kdyby S. Meyer napsala něco podobného třeba z pohledu Jane, Rosalie atd.

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl jsem četla nejdřív, viděla jsem knihu v knihovně a nemohla si ji nepůjčit a naprosto mě dostala. Ani nemůžu slovy vyjádřit, jak moc mě bavila. Musela jsem si říkat dost, aby mi kniha vydržela aspoň na pár dní a já o ni nepřišla, tak brzy. Hrozně mě nadchla, strašně se mi líbí i autorčin styl psaní, je to skutečně dokonalé. Navíc dost originální tematika. Pohádky v budoucnosti? Skvělý :D Zamilovala jsem si většinu postav a pak i v ostatních dílech, které jsou taky úžasné. Nemůžu se dočkat čtvrtého dílu.

Lenobiin slib Lenobiin slib Kristin Cast

Velmi pěkná kniha, mnohem lepší než samotná série školy noci. Příběh mě upoutal, okouzlil a dojal. Navíc to máte hrozně rychle přečtené.

09.01.2016 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Když přelouskáte prvních asi 50 stránek, je to vážně úžasné. Film je neskutečný svým zpracováním a kniha vás nadchne zas trochu jinak. Musela jsem o knize dlouho přemýšlet.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nejlepší díl z celé série, naprosto jsem ho hltala a musela o něm hodně přemýšlet, dokonce mě doprovázel i ve snech. Další díly byly také skvělé, ale na jedničku nemají.

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nejdřív mě zarazil starší věk hlavní hrdinky (než je v tomhle typu knih běžné), ale čím dál jsem se v knize posunovala, tím víc jsem si uvědomovala, jak je to vlastně fajn.

Dívka z Atlantidy Dívka z Atlantidy Wolfgang Hohlbein

Tyhle knížky mají něco do sebe.

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Kniha mě nadchla, hrozně se mi líbila. Jasně, příběh se v hlavních rysech vyvíjel předvídatelně, ale pro mě byl přesto poutavý a hrozně se mi líbil. Už je spoustu knížek s tímto tématem, přesto si myslím, že tady se povedlo vyvést to trochu originálně. A i kdyby ne, líbilo se mi to, jak styl psaní, příběh, prostředí a i postavy. Kaspar je taak trošku zlý a silný upír a Violet sarkastická a odvážná holka s odhodláním přežít. Četla jsem několik komentářů, kde je kritizována její plačtivost, já jsem to ale ocenila, protože kdo by v její situaci nebrečel? Aspoň to není ta hrdinka, která zvládne úplně všechno a nic jí nerozhodí.

09.01.2016

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Úžasné zakončení úžasné série. Musela jsem se odtrhávat od knížky, abych jí neměla přečtenou moc rychle a já si jí mohla užívat o něco déle. Je to vtipný, poutavý, napínavý... Prostě bezva.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Jako milovníka fantasy, mě tato série nadchla. Ale nejen proto, hlavní hrdinka úžasná a vedlejší jsou taky skvělí. Kniha rychle plyne, je strašně moc vtipná, příběh se zajímavě vyvíjí... Ani mě nepřekvapilo, když jsem si uvědomila, jak moc jsem na sérii závislá. Pak jsem všechny knihy četla ještě jednou a bavily mě úplně stejně. Jistě, není to intelektuální kniha patřící do povinné četby a nikdy asi nebude moc známá, ale komu na tom záleží? Rozhodně se najde skupina, která tuhle sérii zbožňuje a já do ní patřím.

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Když jsem četla 1. díl, byla jsem nadšená. Celkově mám ráda fantasy, takže mě tahle série lákala. Jako mladší jsem ji dočetla až do pětky. Nedávno jsem se chtěla do série pustit znovu, přečetla jsem první díl a fajn, ale u dvojky jsem skončila. Za prvé mi vadí, jak je série nekonečně natahovaná. Kdyby se příběh smrsknul do tří dílů, byl by fajn. Možná kdyby skončil už prvním, bylo by to nejlepší. A pak mi neuvěřitelně vadí hlavní hrdinka- Zoey. Má příšernou povahu, je namyšlená, rozmazlená, všechno jí vychází a má všechno, co chce. Je nadaná, talentovaná, obklopená úžasnými přátely, kteří by jí nikdy nezradili a stojí po jejím boku, proti jejím nepřátelům, ale jí už tolik nezajímá, co chtějí oni. Vlastně se všechno točí kolem ní, tak jasně, je to hlavní hrdinka, ale je toho trošku moc. Dále je oblíbená, krásná, chytrá, vtipná, sympatická... Dalo by se pokračovat strašně dlouho :D Když přijde do školy, už v první den si najde nejlepší přátele, zamiluje se do ní nejkrásnější kluk na škole (přičemž jí miluje už nejoblíbenější kluk na bývalé škole) a utvoří si nepřítelkyni z prozatímní nejoblíbenější holky na škole, kterou později svrhne. Tohle se prostě nestává :D V reálnějším světě by byla více méně všem ukradená, i přesto, že se jí zbarvilo znamení. No nic... ve směs by to byl fajn příběh, kdyby byl kratší, nebyla tak nerozhodná, co se kluků týče a kdyby se do ní nezamiloval každej kluk, kterého potká, to zkrátka taky není reálné. Zvlášť, když každým dílem přibyli nový dva kluci, kteří jí zbožňovali. Ale jinak fajn nápad, ne tak moc originální a nápaditý, ale nápad s bohyní, školami a upíry, o kterých lidé věděli a pak ornamenty na čele se mi líbily. Příliš vyvolená a výjimečná Zoey už tolik ne :D

09.01.2016 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Je to úžasná kniha, dokonale přenese čtenáře do tehdejší doby a to se mi moc líbilo. (Bacha- spoiler) Jen jediná věc, která mě překvapila- zamrzela: Když Elizabeth říkala, že si uvědomila, že miluje pana D., když viděla jeho panství :D. To trochu poukazuje na to, že byla v malé míře zlatokopka, ale dobře, k té době to zřejmě patří.