adela5732 adela5732 komentáře u knih

Bohové jadeitu a stínu Bohové jadeitu a stínu Silvia Moreno-Garcia

Já jsem z knihy nadšena! Nikdy jsem nečetla takový to styl. Je to oddechovka s příjemným příběhem. Charakter postav mi velmi sedl a člověk se aspoň něco dozví o historii a pověstech.
Pohádka pro dospělé

05.03.2024 5 z 5

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Úžasná knížka. Doporučuji každému kdo se zajímá o zdravou výživu. Může být třeba jiného názoru než autorka avšak myslím si že si čtenář rozšíří obzory. Navíc se krásně čte a je srozumitelně napsaná.

20.11.2023 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Já byla z knihy nadšena. Dlouho se mi nestalo, že jsem knihu přečetla jedním dechem. Typově bych ji přiřadili k A. Myrer - Poslední kabriolet. Jen tady nejsou tolik popisovány pocity až příliš do detailu :D.
Děj knihy je velmi poutavý, kdy vás zcela vtáhne...i vy chcete být členem klubu Baltimorů a prožívat jejich dobrodružství. Obdivuje jejich dokonalost a soucítíte s jejich zklamáním. Říkáte si, ze by jste taky chtěli mít v dětství strýčka Saula a tetu Anitu, kteří vám dopřejou nezapomenutelné lední zážitky. Během celé knihy víte, a jste připraveni že se stane nějaká tragédie, i přesto mě ale to Drama mě zasáhlo.

Kdo se rozhoduje knihu přečíst ....doporučuji všema deseti. Třeba nebudete tak nadšeni ale věřím, že litovat nebudete.

07.02.2023 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Stále u mě vede kniha: Dům u jezera. Čím více knih čtu od autorky, tím více jsem bohužel zklamaná. Je však lepší než např. Hodinářova dcera.

27.06.2022 3 z 5

Dáma z dobré rodiny Dáma z dobré rodiny Therese Anne Fowler

Úžasná kniha, opravdu mě nadchla. O Alve Van. jsem z počátku ani nevěděla. Po knížce mě však její život natolik zaujal, že jsem dohledávala další informace na netu, a nejen o ní ale celé rodině a přátel. :)
Kniha je krásně napsaná, životopis který vás vtáhne do děje. Z počátku jsem se bála že to bude román plný lásky a naivity. První kapitola mě však vyvedla hned z omylu :D
Doporučuji všem kteří u čtení chtějí relaxovat a zároveň získat užitečné informace o životě žen na přelomu 20. století

09.09.2021 4 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Hezká kniha, která vám nastíní život v době moru. Dobrá je zejména pro mladé dívky, není totiž moc náročná na čtení a člověk se dozví užitečné informace.

17.10.2020 5 z 5

Večernice Večernice Brandon Mull

První díl této série: Lesohrad, se mi líbil víc, většinou to bohužel tak bývá, první díly bývají nejlepší. Stále ale funguje krásný děj, popis čarovných postav je úžasný, přímo vás vtáhne do děje. Knihu stojí za to si přečíst.

17.10.2020 4 z 5

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull

Kniha mě nadchla. Četla jsem ji jako náctiletá a i teď ve 22 letech si ji ráda přečtu. Krásně popsáno fantasy prostředí, originální nápad s kouzelnými bytostmi. Kniha vás zatáhne přímo do děje a nedovolí vám se odtrhnout. Knížku rozhodně doporučuji, řekla bych že je pro všechny věkové kategorie

17.10.2020 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Od autorky jsem přečetla více knih. Nelepší byl Dům u jezera, tuto knihu stavím hned za ní, na druhé místo. Tématicky podobná, hezký přehledný příběh. Líbí se mi více dějových linií, které jsou popsané přehledně.

17.10.2020 4 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Hezká knihy ale lehce mě zklamala, autorku mám sice velmi ráda ale bohužel má lepší knihy. Tahle bohužel patří k těm slabším. Mnoho postav, trochu zmatený děj. Přijde mi, že autorka už moc neví o čem psát, proto tam dává i lehce duchařské téma..

17.10.2020 2 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Dokonalost, jedna z nejlepších knih kterou jsem četla.

15.05.2020 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Velmi podobná knize: Dům u jezera, z kterého jsem byla nadšena. Doporučuji

15.05.2020 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

hezké čtení, mohu doporučit

15.05.2020 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Panský dům nasadil velkou laťku, tato kniha mi tedy lehce zklamala...

15.05.2020 2 z 5

Přátelé navždy Přátelé navždy Danielle Steel

Líbí se mi téma knížky ale bohužel mě zklamalo jak je kniha napsaná. Jak už bylo zmíněno, často se objevují slova těsně za sebou a kniha je napsaná poněkud jednoduše. :/

14.07.2019 2 z 5