Adasin Adasin komentáře u knih

Ocelový alchymista 9 Ocelový alchymista 9 Hiromu Arakawa (p)

Pořád skvělé, plné akce, zajímavých postav a emocí. Jenom škoda, že to uteče tak rychle a skončí v nejnapínavějším momentu. Teď zase čtvrt roku čekat, až vyjde další díl. Ještěže už existuje anime zpracování.

24.11.2019 5 z 5

Ocelový alchymista 8 Ocelový alchymista 8 Hiromi Arakawa

Pořád je to něco znamenitého, stejně jako druhé anime. Líbilo se mi autorčino vyprávění o tvorbě prvního anime z roku 2003 v podobě bonusu na konci knihy. Naopak ten prequel ke hře, která u nás nejspíš ani nevyšla, jsem moc nepochopila. A ještě taková poznámka ke jménům: chápu, že je český přepis japonštiny lepší než třeba anglický, ale zajímalo by mě, odkud se zde vzal Lin místo Linga, Šin místo Xingu a Kselkses (vždyť to vypadá i zní hrozně) místo Xerxes?

03.09.2019 5 z 5

Kobayashi Maru Kobayashi Maru Andy Mangels

Naprosto úžasné. Jako fanynku seriálu mě to neskutečně bavilo. Autoři skvěle zachytili charaktery postav ze seriálu a donutili je projít si často dost nepříjemnými situacemi. Napsané je to dobře, i akční sekvence se skvěle čtou. Zkrátka... skvělá kniha, nemůžu než doporučit fandům Star Treku. 10/10

17.08.2019 5 z 5

Lom bohů Lom bohů Jeff Lemire

No, popravdě mě Thanosův příběh spíš zklamal. Škoda, že z toho neudělali jednu tlustější knihu. Nejvíc mi asi vadily (opět) chybějící souvislosti a nekompletní historie postav. Pokud se někdo díky téhle komiksové mini-sérii setká s Marvelem poprvé, bude v tom mít zmatek. Krátký úvod je pouze na začátku první knihy a je to pouze drobné shrnutí první knihy. Vztahy postav se musí většinou odhadovat, přičemž jediné, co pomáhá je, že Nebula a Thanosovi poskoci z Black Order vypadají jako ve filmech a i sám Thanos v určitých chvílích je podobný svému filmovému protějšku. Příběh jako takový mě ničím neoslovil - chvíli proti němu, chvíli s ním. A přijde mi škoda, že Thane již nebude využit... i když... 7/10

15.07.2019 4 z 5

Poslední návštěva Poslední návštěva Jason Aaron

Jedni z nejlepších Avengers, co jsem kdy četla a jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četla. Jediná věc může trochu kazit zážitek: nejsou nijak blíže vysvětleny události před touhle knihou (jako tomu bylo u UKK), tedy před Poslední návštěvou (např. Civil War II), takže pokud se aspoň okrajově neorientujete v dění v současných marvelovských komiksech, budete u některých panelů tápat. Jinak ovšem nelze nic vytknout a já se těším na další Avengers od Jasona Aarona.

26.06.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Rozhodně hodnotné a výjimečné dílo, jehož stránky si však často musíte přečíst znova, abyste je pochopili, což pro mnohé může být obtěžující (například pro mě) a mnohé může od čtení odradit. Přestože se jedná o romantismus, postavy ani děj mě moc nezaujaly. Pro milovníky poezie a romantiky je to to „pravé ořechové,“ ale pro mě, jakožto fanouška prózy a fantasy nebo sci-fi je to hlavně povinná četba.

26.05.2019 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Poslední díl bohužel nenapravil zklamání z dvojky. Příběh už není tak zajímavý nebo napínavý, i když potenciál tu byl. Autor se do toho podle mě už moc zamotal a začal vymýšlet a kombinovat moc konspiračních teorií najednou. K tomu ještě poslední Metro přetažené, hlavně pasáže odehrávající se mimo metro.

26.05.2019 2 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Jelikož žeru všechno kolem metra, tak mi nejdřív nevadil ani odklon od hlavního hrdiny a těšila jsem se na prozkoumání dalších částí postapokalyptického Moskevského metra. Jenže nakonec se nikam moc nepodíváme a ani těch nových mýtů a legend se moc nedočkáme, k tomu ještě ta zbytečná cesta k Smaragdovému městu, to mě fakt naštvalo, že z toho nic nebylo. Oproti prvnímu dílu sešup dolů.

26.05.2019 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Naprosto fantastická kniha, jedna z mých vůbec nejoblíbenějších. A taky jednoznačně nejlepší ze série, další dva díly pro mě byly i přes můj obrovský zájem o metro a vše kolem něj obrovským zklamáním. První Metro má skvělý příběh, a i když mi Arťom přijde jako trochu zvláštní hrdina, prožívala jsem s ním celou tu cestu Moskevským metrem, které hlavně díky téhle knize toužím navštívit. Podle mě má tahle kniha i jistý přesah, jelikož jsou jednotlivé stanice (nebo skupinky stanic) takovými malými státy a každý má vlastní ideologii - narazíme tak na komunisty, fašisty, náboženské fanatiky, učence, vojenské státečky, lidí ctící červa... Konec knihy je rovněž vynikající a naprosto zdrcující. Stále čekám na filmové nebo seriálové zpracování, to by byl splněný sen.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Pro milovnici sci-fi jasná volba při výběru v rámci povinné četby. Tahle kniha by si zasloužila dobré filmové zpracování.

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Krátká, čtivá, se silným příběhem a zajímavou hlavní postavou. Jako povinnou četbu můžu jen doporučit.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Nebýt těch nezáživných a přehnaně dlouhých popisných pasáží, šla bych na plný počet hvězd. Takhle mi ale vadilo to ředění děje, protože většina těch pasáží není pro pochopení děje zas tak důležitá. Jinak ale rozhodně zajímavý a děsivý příběh. P.S. Díky, Doriane, díky Tobě jsem odmaturovala za plný počet ;-).

03.05.2019 4 z 5

O myších a lidech: hra o třech dějstvích O myších a lidech: hra o třech dějstvích John Steinbeck

Krátký a přesto strhující a dojemný příběh. Určitě doporučuju vzít si tuhle knihu v rámci povinné četby.

01.05.2019 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Až na to podle mě zbytečné opakování různých faktů je to perfektní kniha. Vynikající depresivní atmosféra, která na mě doléhala přesto, že jsem věděla, jak to skončí (před čtením jsem již dvakrát viděla filmové zpracování). Jedna z nejlepších, které jsem četla k maturitě.

22.04.2019 5 z 5

Umění filmu: Úvod do studia formy a stylu Umění filmu: Úvod do studia formy a stylu David Bordwell

První komentář na této databázi jsem se rozhodla napsat právě k této knize, protože miluju filmy a tahle kniha změnila můj pohled na ně a objasnila mi spoustu věcí. Škoda, že je tak velká a těžká, jinak bych si brala všude sebou - takhle jsem se nemohla dočkat, až se vrátím domů a budu moct pokračovat ve čtení. Skvěle napsaná úplně pro všechny, fakt obdivuju nejen autora, ale i překladatele, kteří na překladu pracovali víc než rok. Souhlasím s tím, že graficky mohla být vyřešena o něco lépe (docela mě rušilo odbíhání od textu k obrázkům na jiné straně), ale i tak jsem neměla problém se v ní vyznat. Nemůžu než doporučit. P.S.: Jestli už je nové vydání, doufám, ho taktéž přeloží do češtiny - od tohohle vydání už uběhlo pár let a za tu dobu vzniklo hodně zajímavých filmů, které by si dle mého zmínku v knize zasloužily.

22.04.2019 5 z 5