a304 a304 komentáře u knih

V tuto chvíli nespí 36 uživatelů DK. Prosím , napište mi do zprávy jednu větu proč. Mne probouzejí nákladní noční tíýí hlomozící vlaky z Německa /děkuji i za holou větu do zprávy/. Všem přeji nerušený spánek a krásné sny.
Knihu lze i poslouchat. Doporučuji.

12.10.2022

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

(SPOILER) Aktivace rizika, které vyústí v negativní následek.

Citace: "Byla jsi za mou matkou? " "Její Martini je silnější než tvoje."

Citace: "Fejt, tu holku nám seslal sám ďábel. Děti jsou nevděčná chamraď, některé jsou zkažené už od kolíbky. Nepotřebují rodiče, ale vymítače!"

Kniha má , co říci, nejen pro náctileté doporučuji.

22.08.2022 5 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

(SPOILER) Velké dobrodružství pro předškoláky. Doporučuji.

26.06.2022 5 z 5

Lidská komedie Lidská komedie William Saroyan

(SPOILER) Citát: "Člověk je herec. Hraje všechny lidi a každý je lhář. Skutečně ryzí je v něm jen zvíře." Chvěje se mi srdce nad příběhem, který je o obyčejných věcech. Přemýšlím o lidech z příběhu, jak by žili dnes?
Co na to příroda? Chce obilí nebo ...? Myslím, že chce člověka...
Doporučuji Američana arménského původu, jsem ráda, že i mladí čtou.

10.04.2022

Šakalí léta - Pelíšky - Pupendo - Filmové povídky Šakalí léta - Pelíšky - Pupendo - Filmové povídky Petr Jarchovský

(SPOILER) TROCHU HUMORU NEUŠKODÍ. Hlášky jsou úžasný, citace: Kdo myslíš, že jsi? Kdo se ptal na tvůj názor?
Bude méně všeho, profesí, kultury, mnohé zanikne úplně např. satira aj.
Tak se budeme smát tajně. Přátelé, zase bych citovala ze skvělého díla, ale odpustím si to, nechci aby ve mně někdo viděl zločince, kriminálníka a musel přetěžovat příslušné orgány.
Asi covid na mně zanechal následky, nevím kam patřím, mám ráda všechny lidi. Proč se čím déle, tím více se od sebe vzdalujeme?
Od autora doporučuji číst cokoliv. A na shledanou v lepších časech!

17.03.2022 5 z 5

Slova moudrosti Slova moudrosti Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Jednoduše: skvělé.
Dovolím si krátkou citaci: "V základu jsme všichni stejné lidské bytosti. Všichni hledáme štěstí a snažíme se vyhnout utrpení. Máme stejné lidské potřeby a zájmy."

27.02.2022 5 z 5

Zahrada podle feng-šuej Zahrada podle feng-šuej Richard Webster

(SPOILER) Feng-šeuj je inspirativní. I nepatrná změna k lepšímu uspořádání "věci" má vliv na bezproblémové proudění energie k nám a může ovlivnit zbytečné plýtvání a únik energií od nás.
I v mini-zahrádce se najde místo pro pítka pro včely a koupátka pro ptáčky.

25.06.2022 5 z 5

Čas tvého života Čas tvého života William Saroyan

(SPOILER) Citace: "Je dobře, když člověk ví, že může mnohem víc, než si myslí." Mám ráda divadelní hry i eseje, tak mně kniha vyhovovala a přečtu si něco i dalšího.

10.04.2022 5 z 5

Karkulka v maskáčích Karkulka v maskáčích Alois Mikulka

Tak se nám zase ochladilo, začíná se rozednívat. Ve vzduchu je slyšet, jak cvrlikají ranní hybatele letního času /v EU již zrušen/. Je třeba se postarat o dobrou náladu kolem sebe a tak :
Citace: "Babi, vykládej mi nějakou pohádku." "Ale já neznám žádné pohádky. Jen opravdové příběhy. Ale to by se ti Karkulko, nelíbilo!" "Schválně, babi. Povídej!" "No, když jinak nedáš, tak poslouchej! Tenhle příběh se stal v Irsku, což je ostrov hned vedle Anglie, jak jsi tam onehdy byla na koštěti. Žil tam jeden námořník..."
No a kdo chce vědět, co bude dál, tak už sám si najde a bude vědět.
Doporučuji.

27.03.2023 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Mučírny, katovny, nástroje: španělská bota, palečnice, skřipec k docílení přiznání. Právo útrpné mělo zmrzačit, ale nemělo usmrtit, trest následoval. Veřejná podívaná. Později v 18 až 19. stol. se od mučení postupně upouštělo.
Smutné čtení, napínavé až jsem zasmradila kuchyň, nejde to vyvětrat. Příběh za spáleninu nemůže, ale evokuje to pocit pomsty, za nespravedlivě "usvědčených" a proto neprávem odebírám jednu hvězdu... Upozornění na to, že dobro nebo zlo se šíří a
spravedlivě či nespravedlivě nechodí po horách, ale po lidech... Snad těm nahoře dojde včas, co se má šířit, co a jakým způsobem podporovat a jaká odpovědnost za jejich ne/pomoc závisí i na nich, především na jejich motivaci...
Číst to asi už nebudu, ale to neznamená, že nedoporučuji.

07.03.2023 4 z 5

Charta 77 a právní stát Charta 77 a právní stát Zdeněk Jičínský

(SPOILER) Knihu jsem si vybrala k seznámení se s myšlenkou a pochopení pokrokových dějů nedávné historie. Pan Jaroslav Bašta byl vězněn za svůj názor a dnes je zaséván strach, že se doba může opakovat, něco je špatně ...
Touha lidí po spokojeném soužití s ostatními se vytrácí a teror strachu zapleveluje vztahy, nenávist se bohužel líhne v ústech vládních politiků. Mám pocit, že etický kodex zůstává na dně šuplíku.
Vše o chartě i nově vzniklé doporučuji.

13.01.2023 4 z 5

Příběhy dona Quijota Příběhy dona Quijota Jaromír John (p)

JDĚTE DO TOHO ZNOVU A ZNOVU, NESMÍRNĚ, NÁRAMNĚ SE POBAVÍTE!

28.08.2021 5 z 5

Dvanáct usmívajících se ježibab Dvanáct usmívajících se ježibab Alois Mikulka

Mikulkovy pohádky ukazují svět barevný a s humorem. Lepší je se smát, než plakat. Nečekejte klasiku, ale i "mrňousové" nad poťouchlostma zuby cení a žádají nášup. Učí se zbavovat napětí smíchem.
Každá doba si žádá to své. Co je pravda a co lež? Je relativní... a platnost od kdy je to pravda a to samé od kdy je to lež? To informují média, aby i soudci věděli, co je většinově uznávaný názor... Máme vychovávat tak nebo jinak? Někdy se nám žije až moc pohádkově.
Citace: "Krásní lidé jsou úspěšní a ti co kradou taky."
Kdo má zálibu v procentech doporučuji 58:42.

19.03.2023 5 z 5

List ve větru List ve větru Vlasta Javořická

(SPOILER) Autorka pro mne milá., uklidňující, odpočinková literatura, víru v člověka , v dobro v něm , pěstuje jako zahradník starostlivě, neúnavně a s láskou dbá svého díla.
Dlouho jsem její tvorbu v přeplněných policích knihovny obházela, nezaujaly mne ani ilustrace, ale cestu si ke mne našla a jsem za to ráda.
Narodila se za monarchie... panečku, lidé tehdy byli skvělí vypravěči! Drželi tzv. černou hodinku, společně poslouchali příběhy..... Cítím to teplo, nejen sálající za zimního večera z pece., do které se neustále přikládala polena, která praskala, voněla a osvětlovala přítomné.
Žila 89 let, své vyprávění přenesla do 227 knih, tak se kdysi krátil zimní čas, pěkný zvyk. Doporučuji jako večerníčka.

28.12.2022 5 z 5

Můj život Můj život Marcel Reich-Ranicki

(SPOILER) Citace: "´Definice lásky: Láskou nazýváme onen extrémní cit, který vede od náklonosti k vášni a od vášně k závislosti. Uvádí jednotlivce do opojného stavu, který může občas omezit příčetnost postiženého. Je to štěstí, které přináší utrpení. Utrpení, které člověka obšťastňuje."
Doporučuji.

17.12.2022 5 z 5

Dům o 1000 patrech Dům o 1000 patrech Jan Weiss

(SPOILER) Jan Weiss narozen 1892 , autor sci-fi , vydáno 1929 , rozpracoval téma zneužití moci, český Orwell. Orwell narozen 1903 zpracoval ve Farmě zvířat /vydáno 1946/ téma ve světově proslulé bajce.
Moc se mi líbí Orwellova tvorba, ale všimla jsem si našeho autora, skvělého autora a žasla jsem. Doporučuji pro srovnání.

17.09.2022

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

(SPOILER) Jéjej..., silná přitažlivost ,vysoký stupeň intenzivní, dlouhotrvající ohnivé emoce, mající ohromný vliv na "myšlení - nemyšlení" jednání a vztahy. Jakákoliv závislost rozhází , dosud fungující styl života.
Hodnocení nechám na vás.

27.08.2022

Bible Bible neznámý - neuveden

(SPOILER) Teď! Anebo nikdy?.../ 24.3.2022 Šebestián/ vzkaz k modlitbě. Šiřte to. Svou svatou knihu jsem dostala dávno a dávno od kamarádky, ne všemu dokážu lehce porozumět, ale doporučuji, na lhostejnost čas není.

24.03.2022

O jelenovi s kulometem a jiné trampské zkazky O jelenovi s kulometem a jiné trampské zkazky Alois Mikulka

Pán Mikulka má rád všechny děti, které věří na zázraky , tak píše pohádky pro čtenáře od tří /ty si čtou obrázky, proto jich pro ně nakreslil tolik, než poznají všechny kamarády z abecedy/ do sta a více let /dnes ti starší, co špatně vidí a slyší si vezmou naslouchadlo a knížku si mohou poslechnout/. z r.1996 tsr. 60:
Citace: "Bezpečnostní zámek : Ježibaba naslouchala tak dlouho televizním zprávám kriminální ústředny, až si nechala namontovat bezpečnostní zámek. Šišatou chýšku měla sice uprostřed černého hvozdu, ale v kredenci pod talířem 72 korun a tak POCIT bezpečí byl k NEZAPLACENÍ."
Pohádky milujete nebo ne. Rozhodnutí je jen na vás.

27.03.2023 5 z 5

Osudová past - Spojené státy versus Čína a Thúkýdidovo poučení z dějin Osudová past - Spojené státy versus Čína a Thúkýdidovo poučení z dějin Graham T. Allison

Doporučuji, hodně postřehů, odkrývající souvislosti. Stavění ochranných valů, zdí, neeliminuje nepřátelství. Co takhle bořit vnitřní bloky a tentokrát pokusit se o vnitřní proměnu sebe sama a rozvíjet vzájemně prospěšnou spolupráci...

01.03.2023 5 z 5