Dvanáct usmívajících se ježibab

Dvanáct usmívajících se ježibab https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118893/bmid_dvanact-usmivajicich-se-jezibab-T0Y-118893.jpg 4 18 5

Mikulkovy pohádky byly přeloženy do deseti jazyků. V Japonsku a v Jugoslávii byli podle jeho pohádek natočeny filmy. V Sovětském svazu získal druhou cenu v moskevské soutěži Intervize a za pohádku o jaguárovi, která je součástí této knížky, získal druhou cenu v ukrajinské mezinárodní soutěži.

a304
19.03.2023 5 z 5

Mikulkovy pohádky ukazují svět barevný a s humorem. Lepší je se smát, než plakat. Nečekejte klasiku, ale i "mrňousové" nad poťouchlostma zuby cení a žádají nášup. Učí se zbavovat napětí smíchem.
Každá doba si žádá to své. Co je pravda a co lež? Je relativní... a platnost od kdy je to pravda a to samé od kdy je to lež? To informují média, aby i soudci věděli, co je většinově uznávaný názor... Máme vychovávat tak nebo jinak? Někdy se nám žije až moc pohádkově.
Citace: "Krásní lidé jsou úspěšní a ti co kradou taky."
Kdo má zálibu v procentech doporučuji 58:42.

Adamino
20.02.2017 3 z 5

Dobrá knížka na večerní čtení...super ! :D

Stříťa
03.12.2014 5 z 5

Skvělá knížka. V dětství jsem ji půjčila spolužačce a tímto způsobem jsem o knihu přišla a do dnešních dnů ji nemohu nikde sehnat. Nebyla zatím znovu vydána a v antikvariátech se ani neohřeje. Kdo byste měl a nechtěl - koupím.

SUPPE
17.01.2012 5 z 5

Mikulka- genius "detskeho"zanru. Svijim se smichy a bouram zidle pri vsech tech pitominach.

WEIL
16.08.2011 3 z 5

Ježibaby - ty má Alois mikulka obzvláště rád. má řadu jejich charakteristik, a podle nich pak píše po svém pohádky. Ty pohádky jsou spíše pro dospělé než pro děti, nebo - přesněji - i děti si v tom něco najjdu, ale dospělí víc.

Alois Mikulka
česká, 1933